Elektro-distibucija MONOPOL MK.

Forum za neobavezne teme.
vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Elektro-distibucija MONOPOL MK.

Post napisao vlatkocopa » 11 Jul 2009, 22:47

Desio se neki prednapon prilikom menjanja trafoa od strane "strucnjaka" iz distribucije,tako da mi je otiso comp,monitor,Panasonic-inverter.... :m: :m: :m: E sad...problem je u tome sto nista ne smem da popravljam dok ne izadje njihova komisija(koju cekam vec nedelju dana),pa da vidi dali ce da priznaju stetu,pa ako i priznaju moram da nosim u neki njihov"ovlasceni servis" za kojeg sigurno znam da nema blage veze sa zivotom,a kamoli sa elektronikom i za kojeg nikad nije raspisan neki tender za odrzavanje...da tamo platim kesh popravku,a pare meseca Limburgera... lolzi
Dali je neko od kolega iz MK imao slican problem i dal vredi da pozvem advokata i sudskog vestaka,pa da sam sredim stetu i da tuzim,posto mi trpi posao.... :oklagija :m: :oklagija
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

buzdumra
gxu
gxu

Re: Elektro-distibucija MONOPOL MK.

Post napisao buzdumra » 12 Jul 2009, 16:00

., mislim da oni nemogu tebi odredit ko ce ti popraviti aparat ...! aparat je tvoj , ti si ga kupijo i mozes da ga odrzavas gde hoces ,. jer nijedna firma nema licencu da samo ona sme raditi u tom gradu i niko vise..,
mozda da izadje vestak., popise aparate i ti popravi napisi racun kompletan., sve to zveknes u distribuciji na sto ako nevade pare ..slobodno zvekni ih na sud , pa neka plate stetu i one dane sto si bio bez tv-a i kompa tebi i tvojoj porodici
a vidjeces ako ti odnesu aparate to se nece mesec dana popravit ., onda neces koga imat tuzit za probijene rokove i psihicku stetu.,
nego mozda ce ti oprostit 2meseca da neplatis racun zato sto si trosijo zivce ., a ne tv lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

cacko85
gx
gx
Warranty service: SAMSUNG, GRUNDIG, LG, FUEGO, BEKO, VIVAX
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao cacko85 » 12 Jul 2009, 17:17

I kad ce ti vratit aparate cudices se dal su tvoi ili ni su... lolzi
:pivopije:

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 12 Jul 2009, 19:28

lolzi Hvala na odgovorima :tooo: Jbg...znaci SUD :roll:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

tom
gxu
gxu
Contact person: TOME

Post napisao tom » 12 Jul 2009, 19:58

A kako sudovi rade "ažurno" znači mnogo godina suđenja, mnogo potrošenog vremena, novca i što je najtragičnije izgubiš zdravlje od nervoze. I na kraju može se desiti i da izgubiš spor :shock:
Ja tako gledam na ovaj slučaj a možda i nisam u pravu :?

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 12 Jul 2009, 20:05

Kolega,potpuno si u pravu,bas se toga i bojim da me ne snadje... :roll: A i njima je sve ovo savrseno jasno i zato idu na tu foru... :oklagija

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 12 Jul 2009, 21:52

Pazi ovako,najbolje je ono sto je buzdumra predlozio,malo zapreti,te zvaces vestaka za procenu stete ako treba a i radi uzroka kvara,zatim da ces sve u tuzbi navesti,od stete na uredjaju do stete zbog toga sto servis nije radio pa nek vide dal je bolje po njih da se sto pre to resi ili da odugovlaci i plate pored stete na uredjajima i stetu zbog nerada koja ce izaci 10 puta vise nego steta uredjaja(navedes i gubitak ugleda servisa jer zbog nemogucnosti da otkloni kvar zbog udara struje),najbole je to sa pretnjama ako prodje a ako neprodje predas sudu i cekas pa kad - tad ce se resiti,naravno pozvaces kolegu vestaka da odradi procenu od cega je nastala steta i da to nakarika na povecu cifru :lala:
uvek ima nesto interesantno

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 20 Jul 2009, 15:49

Eeee...konacno dodjose neka dva slepca(da biciklu ne naslonis na njih) lolzi lolzi Kao neki strucni organi da naprave popis...kazu sta je pregorelo-ja kazem SVE osim neonskih sijalica.Pa kako to-kazem lepo,dok su vasi strucnjaci menjali trafo :m: Pa evo radi Vam sve u radnji,kazem jeste i izvadim nabildane racune(normalno od drugih kolega) za mrezu za comp.50e,klima Panasonic 150e,6 komada TV-a po 30e i monitor crt 40e (e tu su bili moji racuni).Ukupno 420e.... :shock: Kazu skupo im nekako...da provere kod njinog servisera kolko bi to izaslo.... :roll: i sto sam ja sam popravljao stetu....???
Kazem gospodo draga,ovo je radnja u kojoj se ozbiljno radi,za koju placam sve kurceve dazbine prema ovoj posranoj drzavi i od koje hranim moju porodicu,tako da nisam imao vremena za zajebavanje i Vas doticnu gospodu da cekam da dodjete kad se vama prihoce...Ja sam zvao sudskog vestaka koji mi je napravio popis stete i pokazem neke papire koje mi je komsija advokat nesto naskrabao na masini... :lala: i normalno odmah sklonim da ne vide prevaru.... :mrgreen:
Kazu aj da se konsultiramo u direkciji,pa cemo da svratimo za 2-3 dana....

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung

Post napisao filka » 27 Jul 2009, 20:21

Ipak ti VATAJ neko ko poznajes u distribuciji da sredis da ti to priznaju :-( Jer su ipak cene povelike :mrgreen: Slucajnoi znam jer sam ja jedan od tih slepci koji radi za njih kada nesto u distribuciju zajebu :yeah: Promena mreze na kompu je MAX 30 evri..... Promenu mreznog elektrolita i grec + IC u mrezu 20evri.....Zato daj rucak i ganjaj neko ko ce to da potpise....
-će izginemo ki Mančester

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 27 Jul 2009, 21:23

Mislim i ja da si ovdje ove cijene nabildo dobro pa danas svaki klinac zna koliko kosta napojna za komp
radio sam i sam za musterije bas gdje su njihovi radnici spalili sve uredjaje,ali nije islo lako oko naplate.
Po odavno desilo se da je komplet stradala moja ulica i gotovo svi aparati pogoreli i to zbog istegnutih zica pa je neko bilo nevrijeme tada smo pravili neki popis stanara
dosla njihova komisija napravila zapisnik stradali aparata i to je naplaceno :yeah: ali i oni znaju da mreza kod tv nemoze biti skuplja od 20€ -25€ poslije toga su ugradili samonosivi kabal
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 27 Jul 2009, 22:44

da ..znaju oni da je to jeftino ..a kada izgase struju onda to naplate 20€ ..sam' ti stavi sve te cene ..+ troškovi nabavke materijala + 20€ usluga servisa za svaki aparat + xx€ za svaki dan koji si bio onemogućen da obavljaš svoju delatnost + vreme koje si izgubio zabavljajući se sa njima zbog njihovog nemara (tvoj radni sat) + idi kod advokata pa neka vide kada im on sastavi tarifu ... a "jagnjeću brigadu" bih ja sve u aps!
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Post napisao IvanBG » 28 Jul 2009, 02:51

U ovim našim novopečeno kapitalističkim državicama, na žalost, pri ovakvim havarijama većina zaboravlja (što iz neznanja što iz bezobrazluka) da uračuna sve troškove, a neki uopšte nisu to ni u stanju... E, pa neće moći tako u nedogled... :roll:
PS možda kolege iz Makedonije neće razumeti šta je "jagnjeća brigada" lolzi

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 28 Jul 2009, 14:16

...predlozi im kompenzaciju:
Neces placati racun za struju dok se ne dostigne cifra od 420e, sastavite ugovor o tome i eto ti...
A kod nas ti je pravilo: bolje da te tuze nego da ti tuzis nekog - sudovi i sudije nisu ni za qrac....
Slazem se sa Fanzom oko naplate potrazivanja. Ti si ostecena strana i TI odredjujes koliko je kostala popravka.
Ako mozes zovi i neku novinsku agenciju i izlozi im ceo problem, idi na foru da si ti poreski obveznik koji ne moze sada da radi zbog njihovog glupiranja!
Je8i im sve po spisku!
:m:
:tooo:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 30 Jul 2009, 01:27

filka je napisao: :yeah: Promena mreze na kompu je MAX 30 evri.....
A sta radimo kad mi mreza kosta 100 evrica...Kao na primer??? Chieftec ??? Ili Cooler Master??? Ne primam kineza od 30 evra u kuciste jer mi samo grafichka kosta 400 eura? Sta radimo onda? :))
Moracu 30 kineskij majki da im :sexx:
:dmzs:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 31 Jul 2009, 09:21

Izvinjavam se kolegama sto kasnim sa odgovorom(bio malo do Grcke),posebno kolegi Filki(ono sa slepcima)nije bilo nista zlonamerno,al ovi breee stvarno nisu imali veze s mozgom,vise su izgledali kao da ih je od nekud neka poplava donela gde su radili kao neki izbacivaci u diskoteci.... lolzi .Danas odmaram malo,pa cu videti sta cu da uradim naredne nedelje.
Pozdrav :pivopije:

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 06 Avg 2009, 23:17

Od strucnjaka i odgovora,ni traga-ni glasa....,sezona odmora.... :roll:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 06 Avg 2009, 23:50

Juče je kod mene hiljadu puta nestajala i dolazila struja. :m: :m: :m: Pa valjda i drugde grmi i seva...A nije bilo nešto mnogo jako, bilo je i mnogo goreg vremena.
Kome se žaliti? Na žalost nema kome. To je država u državi... :m: :m: :m:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 07 Avg 2009, 00:21

Ehhh kolega,ne smem mnogo da pisem,posto sam ovde sa punim imenom i prezimenom(da ne prodjem ko hrvatski novinar...I don't need sex....)...al ako se ovde zna ko pije i ko placa,onda sam ja sigurno u nekom drugom zivotu bio Monika Beluci..... lolzi lolzi
:pivopije:

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 10 Avg 2009, 22:46

vlatkocopa je napisao:.al ako se ovde zna ko pije i ko placa,onda sam ja sigurno u nekom drugom zivotu bio Monika Beluci..... lolzi lolzi
mi placamo u to sam siguran .,al ko pije toliko bre' :m:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”