Kakvi smo vozači?

Forum za neobavezne teme.
pejky
_
_
Contact person: Emir

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao pejky » 20 Mar 2009, 23:13

Stolle je napisao:...tu su krivi oni koji vrše tehnički pregled...
Ja u posljednje 3 godine nisam ni bio na tenickom pregledu, jednostavno te niko i ne pita da li hoces na tenhicki, samo ostavis saobracajnu, platis i kaze ti kad da dodjes po saobracajnu :mrgreen:
Ja drzim auto 100% ispravno (iako je '85 godiste) radi sebe i svoje sigurnosti i udobnosti, ali ima ih dosta koji su 100% neispravni :oklagija
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

Palme
___
___
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Palme » 21 Mar 2009, 10:59

BD-electronic je napisao:
Palme je napisao:Nevjerojatno,,,

Moram priznati da sam se iznenadio citajuci kako se vozi, Zasto vozite bez pojasa?Zasto se ne postuje ogranicenje brzine?Zaso alkohol?Dali razmisljate o posljedicama koju takva voznja donosi?
U mom slučaju sa društvom se napijem na vikendici i onda moram kući a pješke mi je daleko a svi smo pijani tako da više volim da sam sebe vozim pijan nego da me neko drugi pijan vozi :fanzo: :pivopije:
I smatram da sam savjestan kad pijan vozim na oprezu sam maximalno nisam od onih koji se tada kur...
Pa mozete se dogovoriti da netko taj dan ne pije zato sto vozi,,.
Bez obzira na oprez,,,alkohol i voznja nejdu zajedno.Sto bi mislio o covjeku koji je kriv za prometnu nesrecu koju je pocinio u pijanom stanju a da recimo (ne daj boze) strada netko iz tvoje familije??Sto bi mu rekao da ti kaze da je bio oprezan i da misli da je bolje da on vozi pijan nego da ga neki drugi pijanac vozi??
Opet,,ne popujem niti drzim predavanja,,ali dali trebaju takvi strasni udesi,,poginuli,,dok sami priznajemo da krsimo sva pravila sigurnosti saobracaja.Meni takva zivotni stil nije jasan,,?

Srečko
_
_

Post napisao Srečko » 21 Mar 2009, 21:47

radan81 je napisao:.
a šta ti sve to vrijedi kad ti na auto putu tvojom trakom dođe auto iz suprotnog smijera ...

a to mi se desilo u januaru ove godine kod Kuzmina (Sremska Mitrovica) i
jedva se mi dogovorismo ko će koga i sa koje strane....da obiđe.

I moram vam priznati nije mi bilo ni malo svedno,.. fulo sam izlaz gdje sam se trebao isključiti ...
i došao sebi tek na Hrvatskoj granici. znači 40-tak km dalje.
Jedna takva nesreča se danas dogodila kod nas blizu Kranja na avtoputu.

Jedna vozačica se jutros uključavala na avtoput i zbog brzine udarila ob odbojnu ograddu i zavrtilo je za 180 stepeni. U avtu bilo pet ljudi i svi izašli iz avta i videli, da nije velike štete pa se useli nazad u avto i krenili ubedeni, da ideju u pravoj smeri a išli so u soprutnoj smeri pa došao jedan kombi u pravoj smjeri i se sudarili i vozačica bila na kraju mrtva. U taj kombi udarila so još tri ili četiri vozila i posle jedna osoba iz drugih avta je poginula kasnije.

Inače ja sam vrlo strpljiv vozač i skoro uvjek se držim propisa a posebno vezivanje pojasom i ograničenja brzine posebno u gradu. :tooo:

Lp Srečko
Samouk

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 22 Mar 2009, 11:57

Sam za sebe kažem da sam nedefinisan u saobraćaju. Znam da ga potjeram ko lud, a znam biti i fin. Što se tiče pojasa tu sam uredan, ako se ne svežem dok sam u dvorištu onda to činim stotinjak metara kasnije na asfaltu.Sa policijom se ne vrijedi prepirati , to sam naučio od svog šefa kojeg je policija zaustavila dok je vozio ragistrovanu askonu, ali bez vozačke- nije položio vozački ispit. Na njihovo pitanje šta ćemo sad on je odgovorio biće kako vi kažete- 50km da se nešto popije i ostali u dobrim odnosima.Evo još jedne vesele dogodovštine iz saobraćaja. Mog prijatelja zaustavila policija i pita ga što se nisi vezo, a on veli ,, Evo sad ja izašo iz dvorišta na cestu' ' na to će mu policajac ,,Evo sad ja tebe zaustavi' '.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 22 Mar 2009, 14:21

vozijo bi ja kako treba , al sta vredi kad vise od 50% pojma nemaju... ko ih pusti na put :oklagija jedva cekam kad ce biti poeni u saobracajnu za greske ., par puta sam izbegao nesrece napravljene tudjom greskom zahvaljujuci brzim refleksima i pribranosti u toj situaciji a najvecim delom SRECA!!! naravno i ja cu sakupit dosta poena ali nadam se da ce i ovi drugi skupit koji vise :mrgreen: pa onda ajd 6 meseci :dmzs:
ali uce ih slepci na vozackim ispitima pricao mi bratic on je bas ovi dana polagao
situacija semafor otvoren treba skrenut levo vozi u 3 brzini (nema nikoga ispred) mora smanjiti u drugu pa u prvu???? (onaj iza naravno sizi) zasto on usporava ? naravo i ja bih :oklagija ali najcrnje tako ga instruktor uci.. (tamo neki vodoinstalater... )
dobro ja kad sam polagao doduse za kamion , moralo je da bude u 3 brzini ... nije smjelo nesto da se gusi ili pravi pometnja cak i ako sam u zaletu pa se pali zuto to se prolazi nema prikocivanja :pivopije:
policije se netrzam puno jer ih nevolim ni vidjeti ., uvek me pitaju gde idem ja im uvek kazem kuci :mrgreen: nikad nisam duvao u balon ..
pojas takoder smatram licnom stvari mada ga vezem kad idem negde dalje ili kad vidim drotove (samo zbog kazne)
situaciju obavezno pratim iza vozila kao i ispred ., mada ponekad napravim neke gluposti da se kasnije mislim koliko sam lud i ko mi dade vozacku. lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 25 Mar 2009, 11:35

...ja vozim ostro. Automobil odrzavam maximalno ispravnog upravo zbog nacina voznje (ne cekam tehnicki pregled pri registraciji da otklanjam kvarove). Pojas vezujem zbog licne sigurnosti. Trudim se da postujem saobracajne propise koliko je to moguce (mada su neki od tih propisa prepisivani iz '59. kada je fica bio lux automobil a dobos kocnice se ugradjivale po default-u, preumatici su bili aksialni)...
O voznji ostalih ucesnika, ponasanju pesaka, biciklista, kafe-bajkera (onih sto na jednom tocku na motoru,u papucama idu od kafica do kafica) nemam komentar... to je ili zivelo sa ovcama na livadi ili jahalo magare ceo zivot i onda selo u automobil nakon 100km prakse sa instruktorom vodoinstalaterom...
Mislim da je opste stanje na putevima (koji su u ocajnom stanju, rupa do rupe) katastrofalno i da uvodjenje restriktivnog zakona pisanog od strane nekog policijskog mastiljara sa svim tim tackicama i glupostima nece unaprediti situaciju...samo ce povecati korupciju i to je sve.
Po meni resenje za problem je:
- prvo bi trebalo obnoviti saobracajnu infrastrukturu,
- izvrsiti kadrovske promene u policiji,
- napraviti reformu sudstva,
- sprovoditi maximalno kontrolisanu obuku vozaca ukljucujuci i opis kulture u saobracaju (godinu,dve dana obuke kroz casove u osnovnoj skoli)
- i konacno uvesti razumna pravila saobracaja i adekvatan kazneni zakon.

..koliko ja vidim - kod nas se opet krenulo "s guza" ...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038978425778
Kontakt:

Post napisao nec » 25 Mar 2009, 13:05

Neznam kako je kod vas ali kod nas najmanje treba da imas sredno skolo (zavrseno) da bi mogao polagati Vozacki ispit
PS. BAR JE TAKO PO ZAKONU :mrgreen: :pivopije:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 27 Mar 2009, 14:12

nec je napisao:Neznam kako je kod vas ali kod nas najmanje treba da imas sredno skolo (zavrseno) da bi mogao polagati Vozacki ispit
PS. BAR JE TAKO PO ZAKONU
Kod nas, recimo, cigani kupuju vozacke dozvole (licno znam x primera) a nemaju ni osnovnu skolu zavrsenu tj. nepismeni su (policajcu nikad nije palo na pamet da nekom ciganu da parce nekog texta da ga procita - ako ne ume, kako je polozio test?) zatim kupe neku poluispravnu drtinu (krsh od automobila) registrovanu "preko veze" ili jos gore ne-registrovanu i jurcaju po ulicama...ali sta ces - DEKADA ROMA...pa im se oprasta - a ostali?

Postoji i film "Cigani" snimljen u nekom karton sitiju na Novom Beogradu...530Mb je - ne bi da ga kacim ovde... :shock:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

radan81
_
_

Post napisao radan81 » 27 Mar 2009, 20:11

[/quote] ili jos gore ne-registrovanu i jurcaju po ulicama...:[/quote]

pa moli boga da se ne zapuca u tebe, jer šta tad da radiš,
nema osiguranja,nema zakona za njega, nema para ni da ga tužiš , i da ga se nalupaš, opet si ti donji. :m:
"U majstora zlatne ruke"
-nekad bilo...

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 29 Mar 2009, 14:19

prosto neverovatno..

evo i sad gledam vesti na RTl HR
direktan sudar u istri . oba vozaca poginula

u zadnjih mesec dana vec 6-7 ovakvih stravicnih udesa .... strasno......
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 30 Mar 2009, 13:48

Za Bozic 1992 je jedan akoholisani presao na moju stranu i zakucao se sa 120km/h. Hvala Bogu ostadoh ziv ali sam se oporavljao u dva navrata po godinu dana od posledica.
Alkohol i volan ne idu nikako zajedno ma sta neko mislio o tome.

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 30 Mar 2009, 21:26

ne podrzavam ni ja alkoholisanost u saobracaju

jedno je popiti pivo ili dva , ili casicu -dve rakije od kojih cete sigurno naduvati do 1,00 promila

ail nesto sasvim drugo je kada neko mrtav pijan sedne za volan :oklagija :oklagija :oklagija
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Post napisao JaroslavBires » 01 Apr 2009, 10:32

:m: Nikako alkohol, (*84 me udarila pijandura, presekla mi put a ja bio na motociklu (NSU175), izlomio sam se na šest mesta, leva noga, sav bio zguljen, čak sam i po vršnjaku dobio, sreća još funkcioniše!, bio godinu dana na štakama, pa fizikala...
Osta uspomena za ceo život-kraća noga!
Pojas vezujem a i putnici u autu, (insistiram!), u naselju poštujem ograničenje i maksimalno obraćam pažnju na pešake, iako se ponašaju kao stoka, (pre bi meni naplatili kaznu, nego pešaku za prelaz mimo pešačkog ili na crveno!), puštam ih uvek!
Maksimalno se pazim na raskrsnicama otkad mi je izleteo kamiončić (opet pijandura!) i uspeo sam zakočiti a bio sam i u okviru dozv. brzine!
Kao vozač sam žustar, energičan, lako me iznerviraju gnjavatori i prekršioci, volim da se olakšam psovkama i to dobro naglas! Puno me iznerviraju nemarni ili bezobzirni vozači noću kad puste duga svetla, bilo spreda, bilo odpozadi!
Po auto putu poteram i jurcam, za 20 minuta stižem relacije: Stara Pazova- Beli Dvor Bg, Sr. Mitrovica, Krčedin, i uživam u vožnji!
Put do mora obavim u dva cuga, obožavam krivine i nađem nekog ko voli da jurca, pustim ga ispred (radi radarske kontrole!), pa mu se zalepim! :dmzs:
Auti moraju biti perfekt ispravni, pogotovo kočnice, upravljač i gume! Šurak mi je mehaničar i radi u AMSS, i svaki put ih teram da provere kočnice i ostalo!
Upravo mi je Scudo kod šuraka i spremaju ga za sezonu 2009, već su poslovi ugovoreni i nemam vremena da ga posle popravljam! lolzi lolzi lolzi
:uca: Nekad mi je malko žao, što nisam profi vozač, (bio sam i na Camel Trophy kvalifikacijama) :pivopije: :lala:
A, da, dosad ni jednog udesa autom nisam imao za 30 godina staža! :yeah:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 26 Apr 2009, 13:36

Evo nam novog zakona:
:shock:
Prilog
IMG_0121.jpg
IMG_0123.jpg
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 26 Apr 2009, 13:48

Jedan primer:
Ako se u vozilu nalazi radar detektor,kazna je od 6000 do 20000 dinara i 3 kaznena poena.
A ako je izazvana nezgoda kazna je od 10000 do 40000 dinara ili 45 dana zatvora.
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Kako može da da bude od 6 do 20 hiljada? Pa ili je 6 ili 20,ili šta već.Kako od, do?
I kakve to veze ima sa udesom.Znači,to je ako u vozilu postoji detektor,a ako se koristi radar detektor,postoji druga žešća kategorija, 6 kaznenih poena i kazna od 15000 do 30000 din. ili zatvor do 30dana i zabrana upravljanja najmanje 3 meseca.
Ako je udes u pitanju,9 poena i 30000 do 50000 din ili 45 dana zatvora i zabrana najmanje 5 meseci.

skyline-GTR
gx
gx
Contact person: Ibrahim

Post napisao skyline-GTR » 26 Apr 2009, 15:01

Ta stavka je i meni zapela za oko doduse ne to sto ti govoris nego ako imas radar detektor.Logicno ako cu konja imat u autu to je moj problem nije njihov medjutim i tu pale kazne :? malo poglupo al et,znaci ko god da ga ima dobro ga sakriti u autu a prijemnik strpat u grill ispred hladnjaka :mrgreen:
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 30 Apr 2009, 06:22

Šta je to "handsfree" ? ... jel to nožna pumpa za duvanje guma ?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 30 Apr 2009, 11:04

lolzi Tamo piše "hendsfri"....fuj,perverzija...zaštita jezika,gramatika,šta li je već,pa gde ne ide ne ide.
A ti koji tako pišu su i skrojili ovo.A i još mnogo drugih zakona.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 04 svi 2009, 11:39

BTW...
"Zatvor najmanje 15 dana"
Koliko je najvise? 40 godina? :mrgreen:

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808

Post napisao vlatkocopa » 04 svi 2009, 22:02

Meni se bas za uskrs desilo....jbga popio 7-8 zute ..jbg praznik(POGRESNO)i mi nesto sevnulo da izuvam peugeota do privatne pumpe (gde je dizel navodno super,rekoh aj i da napunim...)i me bas uhvatili gde sa auto-puta ide u dvosmernu....iso ja oko 150 i od jednom gledam znake...100,pa 80,pa 60km/h koooocim(cvrci anti-radar) kad brale iz republicke mase palicom...ono neki radovi na putu....Stanem i normalno ugasim motor(posto je anti-radar vezan na kontakt bravu)...Aj izadji napolje...izadjem do krajslera policiskog (mi smo vrlo "bogata drzava ",pa nam policija vozi Krajslere koji trose po 20 litara na 100km)Jel znate kolko ste vozili...???Kazem oko 110 km,al nisam znao da se ovde izvode radovi i da je ogranicenje 60km.
Kad ovaj u plavom kaze"pa nije ogranicenje 60 vec 40km a Vi po radaru ste vozili 129km/h" sto je 3 puta vece od dozvoljenog za sta sleduje kazna od 300Eur i 6 meseci oduzimanja dozvole..... :shock: :shock: :shock: Poceo da ja da kukam kako sam jadni serviser TV aparata i da nema para,kad on"epa ajde onda da duvas u dreger"... :shock: Jel si pio nesto??? Kazem praznik...jbg-a popio dve zute.... :roll: Epa onda biraj...ili da duvas ili da pisem za prekoracenje....
(Aj sad????)....Kazem pisi sta hoces,al ja nemam para ni za jedno-ni za drugo....Nastavak sledi....ako ste zainteresirani???
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”