Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Forum za neobavezne teme.
Korisnikov avatar
srleboj
gx
gx
Pridružio se: 28 Sep 2006, 12:35
Kontakt osoba: srdjan
Fiksni telefon: 003810112515373
Specialty: tv

Re: Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Postod srleboj » 12 Nov 2017, 16:18

naravno slazem se samo narod ispasta
srdjan

Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 26 Jun 2008, 23:19

Postod Kobac » 13 Nov 2017, 08:00

Preturam juce po nekoj staroj dokumentaciji pokojnog oca i pronadjem kartoncic - internacionalna potvrda o vakcinaciji iz 1972.

Koga zanima sta se to desilo: http://pulse.rs/variola-vera-nekoliko-decenija-posle/

Korisnikov avatar
srleboj
gx
gx
Pridružio se: 28 Sep 2006, 12:35
Kontakt osoba: srdjan
Fiksni telefon: 003810112515373

Postod srleboj » 13 Nov 2017, 08:26

neponovilo se
srdjan

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 13 Nov 2017, 12:00

Još jedna, u današnje vreme, redovna priča.
Uzmu neplaćeno i nikad se ne vrate
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... id=1324683

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE
Specialty: whitegoods

Postod nike » 13 Nov 2017, 16:06

Daš im penziju iza rata i neće više niko da kopa! Kad seljaka dovedeš u grad, on se nikad ne vraća na selo! Da je na selu lako, onda bi ljudi već stoljećima išli iz gradova na selo, a ne obrnuto. Neminovna pojava! I nema veze sa političkim prilikama. Jedino što ima veze sa tim je brzina kojom se to dešava!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Postod Ribery » 14 Nov 2017, 00:21

Nike, ja bih prvi isao na selo da mogu tamo da radim i da zivim. Nema lepseg i zdravijeg posla. Sto se tice nekih novih zanimljivosti u nasoj drzavi kurirska sluzba postexpress strajkuje a ovi na salteru primaju pakete i nikome ne govore da ti paketi nece stici i da i oni strajkuju. Ja sam poslao jos u cetvrtak paket i cekam nekih par hiljada dinara pa se nerviram a mogu da zamislim neko ko je prodao i poslao nesto skuplje od par stotina eura i kupac ako odustane od kupovine onda placas duplu postarinu a nisi kriv. Ovakvo laganje ljudi nema nigde u svetu nego samo kod nas :-(
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
Proko
gx
gx
Pridružio se: 14 Avg 2006, 23:33
Fiksni telefon: 38122310545

Postod Proko » 14 Nov 2017, 01:16

Poštari štrajkuju već desetak dana, i niko o tome ništa ne govori, valjda plaćamo pretplatu samo za Farmu i ostale baljezgarije.
I je li to "blaga kritika" ljudima koji žele ostvariti (deo) svojih prava, koja im je na brutalan način ukinula ova vlast? (svašta i ja pišem, definicija vlasti je nešto drugo, ovi spadaju u sasvim drugu kategoriju!)
Ali interesantno je da ti nisi u stanju da vidiš šta je šta, pošiljke stižu sa zakašnjenjem, to je tačno, ali postoji praćenje svakog koraka, i na sudu samo se žalbe na Post Expres priznaju (ostale službe nisu dorasle svom poslu).

Slučaj da primalac ne želi da primi pošiljku nema nikakve veze sa time. Šta bi ti uradio da si služba dostave?
- Da nasilno uručiš primaocu pošiljku i zapleniš mu nepokretnu ili pokretnu imovinu (ako ima neko prase, može biti od koristi...)?
- Da vratiš pošiljku pošiljaocu i izviniš se uz nadoknadu što si nekoliko dana bio blisko sa paketom pošiljaoca?
- Uništio pošiljku i proglasio je izgubljenom (što neke od drugih službi i rade...)
- Ili možda vratio pošiljku pošiljaocu i naplatio dvostruko šetanje, što u stvari i jeste tako.

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 14 Nov 2017, 13:46

Proko, ne kritikujem ja postare sto strajkuju ali je krajnje neprofesionalno da primaju pakete i time lazu i obmanjuju ljude. Zar nije lakse reci gospodine posta je u strajku i kurirska sluzba ne radi nego zavlaciti ljude? Zbog toga ih jedino kritikujem. Mnogi ljudi trguju preko interneta, mnogima je to i jedini prihod i to je sramota sto rade. Kod mene nije neka prevelika cifra u pitanju ali ima ljudi koji su poslali robu u vrednodti od 400 i 500 eura i zamislite sta misli kupac tako skupe robe a roba ne stize na vreme a prevara na netu ima mnogo? Treba oni da se bune i da strajkuju ali ne na stetu od mozda i milion ljudi jer danas vecina prodaje nesto preko interneta. Nigde ne pise da ja moram da gledam televiziju i pratim najnovije vesti ali ako odem u firmu koja radi neku vrstu usluge pa valjda je red da budu dovoljno profesionalni i ispostuju te ljude koji salju pakete a ovo sto rade u posti je cist bezobrazluk. Kupac ima potpuno pravo da ne primi robu ako ne stigne na vreme jer je on kupac i on ima novac i odredjuje pravila i uslugu kakvu on zeli za svoj novac.
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
Proko
gx
gx

Postod Proko » 14 Nov 2017, 15:52

Sav moj prihod (preko 90%) dolazi preko Post Expresa, i ne bunim se.
Za koga se ti buniš, ili to radiš po zadatku ?
Kako misliš da se realizuje štrajk ako niko ne snosi i ne primećuje posledice ?
A da je to običan štrajk, pa još nekako, ali niko ne sme ništa da kaže, jer će da leti s posla, a ljudi imaju i porodice, znaš.
Zabranjeno im je da kažu da će pošiljke kasniti!
Jesi li baš toliko neiskusan, ili toliko glup, ako misliš da je ovde moguće bilo šta uraditi a da svi budu zadovoljni...da barem neko bude zadovoljan...

ps. i šta je bilo sa onim: "kupac ako odustane od kupovine onda placas duplu postarinu a nisi kriv" ? Ko bi po tebi trebalo da snosi troškove turističke vožnje paketa?

Korisnikov avatar
generacija 49
penzioner
penzioner
Pridružio se: 04 Nov 2006, 09:40

Postod generacija 49 » 14 Nov 2017, 17:58

Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 14 Nov 2017, 18:16

Mnogo smo ga i pojeli i popili, a sad se setili za račune. :?

BPA plastika je providna i tvrda, i od nje se pravi čitav niz svakodnevnih proizvoda, uključujući tu i flašice za vodu, sportsku opremu, CD-ove i DVD-jeve. Epoksi smole koje sadrže BPA se koriste kao premazi cevi za vodu, mnogih konzervi hrane i pića i u proizvodnji termalnog papira koji se koristi za štampanje fiskalnih računa.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 14 Nov 2017, 18:51

Proko napisao:Sav moj prihod (preko 90%) dolazi preko Post Expresa, i ne bunim se.
Za koga se ti buniš, ili to radiš po zadatku ?

Po cijem zadatku? Ne radim u firmi kao tajni agent niti radim za DB :mrgreen: .

Proko napisao:ps. i šta je bilo sa onim: "kupac ako odustane od kupovine onda placas duplu postarinu a nisi kriv" ? Ko bi po tebi trebalo da snosi troškove turističke vožnje paketa?

Troskove turisticke voznje paketa snosi onaj ko salje pod uslovom da sve funkcionise normalno. U ovakvim slucajevima gde ja obecam coveku da ce paket stici sutra a stigne za deset dana na primer, kupac ima puno pravo da zbog moje neozbiljnosti (koju je posta napravila, ne ja) odbije da primi paket jer je kupac uvek u pravu. Profesionalnost jednog coveka se ogleda i u tacnosti onoga sto kaze i obeca i to mora da postuje ali je to nekad nemoguce kada zavisi od kretenskih sluzbi. Vreme je danas veoma skupo.

Korisnikov avatar
Proko
gx
gx

Postod Proko » 14 Nov 2017, 19:56

Da radiš kao tajni agent ili za DB ne bi ti ovde pisao gluposti, ali ima dosta onih što rade za jedan sendvič, prazno ili pak jadno obećanje, a ti prilično bazdiš na salamu podrigušu, čak i preko pisanog teksta.

Pošiljke za svo ovo vreme su kasnile najviše 1 do 2 dana. Ima predela gde kurir odlazi jednom nedeljno, ali to znaju i primalac, a i pošiljaocu to kažu (to ne spada u zabranjene izjave, kao ono o štrajku).
A to da je kupac uvek u pravu...na sreću imao sam samo par slučajeva (od par hiljada) gde kupac vraća pošiljku, iako je uredno dao sve podatke i saglasnost. Nikada nije bio razlog kašnjenje pošiljke, već stabilnost njegovog ega, što se i kod tebe nazire...

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 15 Nov 2017, 00:09

Proko napisao:Da radiš kao tajni agent ili za DB ne bi ti ovde pisao gluposti, ali ima dosta onih što rade za jedan sendvič, prazno ili pak jadno obećanje, a ti prilično bazdiš na salamu podrigušu, čak i preko pisanog teksta.

Nekad se pitam da li ovo radite namerno ili ste toliko glup covek za neke stvari u zivotu pa ne razumete kada kazem da nemam veze vise sa politikom vec 3 godine ( Vi ste prvo meni napisali da sam glup pa Vam samo to lepo vracam jer nikada nikome ne ostajem duzan). Da poznajem neke jake i uticajne ljude to je istina ali nikada od njih nisam trazio nista jer to posle mnogo kosta pa mi se ne isplati.

Proko napisao:
Pošiljke za svo ovo vreme su kasnile najviše 1 do 2 dana .

Znam ljude kojima posiljka kasni i po 10 dana i nema potrebe da opravdavate radnike postexpressa. To se jednostavno zove bezobrazluk. Ako neko ne moze da ispostuje rok ne treba ni da radi taj posao. Kratko i jasno.

Korisnikov avatar
Proko
gx
gx

Postod Proko » 15 Nov 2017, 00:43

Ne ostaješ dužan za uvrede, u to ne sumnjam, ali ostaješ dužan za odgovore za mnoge teze koje si naveo (i koje ćeš navesti, to je sigurno).
To što se ograđuješ od svojih idejnih vođa ne znači da si promenio mišljenje.
Umeš li da shvatiš dve stvari odjednom ili treba da se svaka prezentuje posebno, sa određenom pauzom potrebnom za tvoj procesor?

- Radnici pošte su u štrajku i to se odražava tako što pošiljke kasne 1 do 2 dana (to mogu da ti potvrdim na dvadesetak pošiljki prethodnih desetak dana).

( određena pauza...)

- Radnici pošte ne smeju da kažu nikome da će pošiljke da kasne, jer im preti otkaz.

Šta tu normanom čoveku nije jasno, sem ako ne zastupa onu drugu stranu za koju misli da je jedina prava, ali onda sigurno više nije normalan čovek...
a i zašto bi bio ?

Pošto mi nije namera da nastavljam temu, ovaj tekst dodajem naknadno, a kao odgovor na sledeći (navodno poslednji post Ribery-ja), uz napomenu istom: "bolje će ti biti da se baviš onim za šta si se školovao, a psihoanalizu i profil ličnosti ostavi stručnijim, ako ih uopšte ima ovde..."
viewtopic.php?f=2&t=2928&p=304699#p304689
Poslednja izmena od Proko u 15 Nov 2017, 21:39, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 26 Jun 2008, 23:19

Postod Kobac » 15 Nov 2017, 08:26

Proko napisao:- Radnici pošte su u štrajku i to se odražava tako što pošiljke kasne 1 do 2 dana (to mogu da ti potvrdim na dvadesetak pošiljki prethodnih desetak dana).

Potvrdjujem obicno su kasnile po dan (retko dva) osim sada za vikend kada se nadovezao i praznik pa je to delovalo da je dosta vise.

Rekose mi juce da su zavrsili strajk a dobili su :bije:
A inace samo su trazili da im vrate 10% koliko su im smanjili i inace nikakve plate sada kada su obecali povecanje penzionerima... Da bi na jednoj strani dao na drugoj mora da se uzme.

Korisnikov avatar
generacija 49
penzioner
penzioner
Pridružio se: 04 Nov 2006, 09:40

Postod generacija 49 » 15 Nov 2017, 09:57

:-) kada hoces da zaradis prvi milion i kasni posta bas maler.
srleboj cekao operaciju 6 meseci i docekao.
Zivot je slozena igra, svakom je njegov problem naj veci.
Slao sam filmove na.obradu dvaputa mesecno.Dodju kad dodju a i nedodju
Posaljem poternicu.Posle.dva meseca izvinu se i pisalju mi novi.film.
Bilo to od.65-70
Poslednja izmena od generacija 49 u 15 Nov 2017, 09:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 15 Nov 2017, 09:57

Proko napisao:Ne ostaješ dužan za uvrede, u to ne sumnjam, ali ostaješ dužan za odgovore za mnoge teze koje si naveo (i koje ćeš navesti, to je sigurno).
To što se ograđuješ od svojih idejnih vođa ne znači da si promenio mišljenje.
Umeš li da shvatiš dve stvari odjednom ili treba da se svaka prezentuje posebno, sa određenom pauzom potrebnom za tvoj procesor?

- Radnici pošte su u štrajku i to se odražava tako što pošiljke kasne 1 do 2 dana (to mogu da ti potvrdim na dvadesetak pošiljki prethodnih desetak dana).

( određena pauza...)

- Radnici pošte ne smeju da kažu nikome da će pošiljke da kasne, jer im preti otkaz.

Šta tu normanom čoveku nije jasno, sem ako ne zastupa onu drugu stranu za koju misli da je jedina prava, ali onda sigurno više nije normalan čovek...
a i zašto bi bio ?

Proko, najbolje da oladite malo jer ovo vise ne vodi nikuda. Nisam samo ja i pitanju nego vidim da se i sa drugim kolegama raspravljate oko gluposti. Vama nesto mnogo nedostaje u zivotu ili ste propustili pa to nezadovoljstvo izbija iz Vas a Vi to ne vidite. Nezadovoljni ste drzavom (i ja sam naravno ali ne kukam toliko) a kad ste Vi kao pojedinac nesto dobro uradili za ovu drzavu? Kad ste na primer poslednji put primili nekog ucenika da nauci da popravi TV ili bar da nauci neke osnove elektronike? Mi smo isto krivi za mnoge stvari samo sto Vi to ne vidite ili ne zelite da vidite nego gledate samo sebe. Nikakav vodja ne postoji a to sam ponovio vise puta ali Vi izgleda vidite samo ono sto zelite da vidite. Sto se tice postara i poste, znam dva coveka licno iz Beograda kojima postexpress kasni 10 dana jer ni ja nisam mogao da kupim robu od njih a ko ne veruje mogu dati brojeve telefona pa da ljudi licno potvrde. Mislim da nema smisla Vama odgovarati na poruke i necu vise odgovarati jer to ne vodi nikuda. Za uvrede ste prvi poceli i to ne prilici Vama kao starijem kolegi da se tako ponasate jer imate dovoljno godina barem sada da budete malo kulturniji a ne da se tako ponasate. Ja nikada ne vredjam prvi. Necu vise odgovarati na Vase prozivke jer vidim da to ne vodi nikuda.

DedaDule
_
_
Pridružio se: 01 Avg 2017, 11:11

Postod DedaDule » 15 Nov 2017, 10:30

E sada može po jedan vinjačić.

Korisnikov avatar
srleboj
gx
gx