PROPAST DVD/BLU-RAY CLUBOVA U REGIONU I SVIJETU ZBOG INTERNETA I KABLOVSKE

Forum za neobavezne teme.
Korisnikov avatar
zar099
_
_
Pridružio se: 18 Nov 2013, 04:52

PROPAST DVD/BLU-RAY CLUBOVA U REGIONU I SVIJETU ZBOG INTERNETA I KABLOVSKE

Postod zar099 » 12 Okt 2017, 22:42

Znamo da sa DVD-a ili sad aktuelnog Blu Ray diska dobijamo vrhunski kvalitet slike,sad kad mozemo skidati s interneta gubi li se na kvalitetu slike sa snimcima sa interneta,biblioteke sa kablovske nude nesto od filmova i snimanje postojeceg programa kolko sam upucen?Nisam siguran da u gradu postoji vise i jedan Club koji iznajmljuje DVD/BLU-RAY diskove 8) . :pivopije:

Korisnikov avatar
miodrag popovic
gx
gx
Pridružio se: 08 Nov 2006, 21:08
Fiksni telefon: 013/353-463
Specialty: tv

Re: PROPAST DVD/BLU-RAY CLUBOVA U REGIONU I SVIJETU ZBOG INTERNETA I KABLOVSKE

Postod miodrag popovic » 12 Okt 2017, 23:14

Ma propast video-klubova je nastala pojavom divx-a i snimanjem 6 filmova na jednom DVD-u te prodajom na buvljacima i onda razmjenom istih.Odjednom još i prije masovnee pojve brzog interneta,tamo negdje 2000-te godine.Brz internet je uklonio i taj ostatak postojanja filmova na nekom čvrstom nosaču,a sve zahvaljujući pirateriji.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 13 Okt 2017, 00:28

Kazu da je super stvar blu ray rw rom za kompjuter mozes jako puno vise snimat muzike,filmova i ostalih sadrzaja nego na DVD koji ima samo 4.7 GB mislim da se moze nabaviti ali je poskupo,trenutno imam neki blu ray player al pitanje hocu igdje i na buvljaku naci blu ray bilo kakav za probu :)

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Postod Ribery » 13 Okt 2017, 07:43

Blu ray diskovi se jos uvek dosta koriste za nove igracke konzole mada i to vec polako prelazi na fazon prvo uplatis novac, pa ti daju licencni kljuc pa skines igru na hard disk i kao imas original. Blu ray po meni nema vise nikakvu svrhu niti znam nekoga ko kupuje blu ray rezace jer obicno svi koji kupuju nov racunar uzimaju DVD rezac a retko koga znam da ima blu ray rezac. Od kad se pojavio brz internet retko ko sada reze igre, filmove itd... Mene vise brine bucuca propast ovog posla a posebno tv servisa zbog pojave sve vise Kineskog krsa na nasim prostorima :-).
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 14 Okt 2017, 01:44

Svidja mi sa Blu Ray sto bi recimo puno vise muzike u audio formatu a da nije MP3 skladistit na jednom disku to bi mogao sa diskovima a da ne nabavljam nove HD-ove u kompjuter,al vidjecu posto se krecu prazni Blu ray-evi ... :-) 01ziveli

Povratak na “Pišite šta vam je volja”