XBOX 360

Sve u vezi konzola za igranje

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

XBOX 360

Post napisao Ribery » 05 svi 2014, 19:34

Posto dosta radim sa konzolama, servis itd a jako dugo sa konzolama PS1, PS2 i Xbox 360 mogu da pomognem dosta toga serviserima koji nisu toliko upuceni u ove stvari.Radim dosta godina sa konzolama i, posebno sa XBOX360 i Sony 1 i 2 tako da mogu sve pomoci imam i poseban alat za ove 3 konzole. Sto se tice flesovanja Xbox360 konzole ovde mozete skinuti kompletan JF tutorijal sa softverom a ako nekome treba objasnjenje moze me pitati slobodno.

Kod: Označi sve

http://jungleflasher.net/downloads.html
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: XBOX 360

Post napisao Ribery » 06 svi 2014, 16:13

Popularno "cipovanje" konzola XBOX 360 se obavlja na 2 nacina: RGH (nekadasnji JTAG koji je danas prevazidjen) cip, radi se o ubacivanju fizickog cipa u konzolu (treba vam lemilica, cip, zice i sema :) ) i flesovanje DVD drajva, odnosno ubacivanje malog softvera u DVD drajv popularno zvanog LT firmware-a. Za flesovanje konzole mora se koristiti poseban uredjaj za napajanje samog DVD drajva CK3 Lite ili Pro a nikako se ne sme koristiti konzola za napajanje drajva jer ce se sprziti southbridge na konzoli i onda konzolu mozete da bacite. Pored napajanja morate imati jedan od ova dva uredjaja VIA6421 SATA kartica (samo za FAT konzole) ili Xecuter X360USB uredjaj i bez ovih uredjaja se ne moze flesovati konzola. Na sledecem linku mozete skinuti sve LT Firmware koje sam ja sakupio i slozio i koji rade provereno.

Kod: Označi sve

http://www.mediafire.com/download/le5jin3cpgs1ola/XBOX+360+Firmware.rar
Najnoviji firmware je LT+ 3.0 i moze se ubaciti samo u Benq ili Liteon drajv. Stariji DVD citaci rade sa starijim LT firmware-om i to rade sve igre. Razlika izmedju RGH cipa i flesovanja drajva je ta sto kada imate RGH cip onda mozete da igrate igre sa USB flasha ili USB hard diska a kod flesovane konzole morate imati narezan DVD i poseban rezac koji ce rezati najnoviji format igara XGD3.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori

Natrag na “Konzole za igre”