Lexmark E250d ne prolazi POST [ODUSTAO]

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Goranca
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 26 Nov 2021, 16:12
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia

Lexmark E250d ne prolazi POST [ODUSTAO]

Post napisao Goranca » 25 Feb 2024, 10:02

ŠTAMPAČI
VRSTA: laserski, monohromatski
FIRMA:LEXMARK
MODEL: E250d
*********************************************

SIMPTOMI:
Ne prolazi POST, prijavljuje gresku 931

DETALJAN OPIS KVARA:
Stampac dosao u zapustenom stanju, prljav i lepljiv (duvanski dim?), bez kasete sa tonerom, po recima vlasnika "sve radilo, kaseta dopunjena tonerom, nakon toga ne radi, samo "blickaju" lampice, kaseta nije isporucena jer je ispala iz ruku i polomila se". Zahtev je popravka, ciscenje i ubacivanje nove toner kasete

PREDUZETE RADNJE:
Vizuelno proverena dostupna mehanika i kontakti za kasetu, ubacena nova, ukljucen i pri tom ustanovljeno da ne prolazi POST sekvencu uz gresku 931: " No first HYSNC Signal Error". Izvrsena provera ozicenja, napona za "glavu" (i sve ostalo sto se predlaze u SM) - dobro sve i tu se stalo bez ideje sta dalje, jer je jedna od preporuka iz SM zamena glave za stampanje koju nemam kao rezervni deo, a ne znam kako bih mogao da proverim ispravnost postojece. Ako bih bio siguran da ne valja glava, stampac bi bio vracen vasniku jer je popravka neisplativa (nova kaseta + nova glava , za taj novac se moze kupiti nov stampac). Ako neko ima iskustva sa ovom greskom - svaki savet je dragocen. Unapred hvala!
PS: Bio bih vema zahvalan ako bi se ukljucio neko od servisera stampaca iz ekspert tima i dao smernice sta i kako dalje... :pivopije:
“Otporan na kratke spojeve i loše šale.”

Goranca
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 26 Nov 2021, 16:12
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia

Re: Lexmark E250d ne prolazi POST

Post napisao Goranca » 10 Mar 2024, 16:25

Da zavrsim temu...Desilo se da je stampac jednom u toku ispitivanja prosao POST sekvencu, cak sam uspeo da odstampam probnu stranicu. I to je sve, nakon gasenja ponasao se identicno kao ranije. Gresku nisam uspeo da pronadjem, a uzevsi u obzir (ne)kvalitet stampe (sa novom toner kasetom i fotokonduktorom) odlucio sam da ODUSTANEM od popravke. Vlasnik je u medjuvremenu kupio nov stampac, a ovaj nije hteo nazad, poklonio mi ga je, tako da ce ubuduce najverovatnije biti donor...
“Otporan na kratke spojeve i loše šale.”

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Štampači”