Štampač Canon MP190

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
markovicg1
_
_
Postovi: 62
Pridružen: 31 Mar 2008, 14:05
Location: Srbija
Contact person: Goran Markovic
Specialty: computers
Lokacija: subotica

Štampač Canon MP190

Post napisao markovicg1 » 02 Feb 2010, 20:25

Štampač Canon MP190. Gužva pipir kad uvlači za štampu. Jednom od deset puta uspe pravilno da uvuče papir i nekako odštampa zadati zadatak. Da li se neko susretao sa ovakvim štampačima, i da li ima svrhe ga rastavljati pošto je jako jeftin, a vidim da i unutrašnjost obiluje plastikom. Unapred zahvaljujem.

markovicg1
_
_
Postovi: 62
Pridružen: 31 Mar 2008, 14:05
Location: Srbija
Contact person: Goran Markovic
Specialty: computers
Lokacija: subotica

Re: Štampač Canon MP190

Post napisao markovicg1 » 05 Feb 2010, 08:49

Evo ja sam rastavio stampac. U pitanju je bila opruga koja se odkacila kod jedne od dve plasticne kukice u sistemu za uvlacenje papira. Kad stampac dobije signal da treba uvuci papur, obe plasticne kuke idu unazad kako bi dozvolili papiru da udje u dva valjcica i da ga odvede do glave za stampanje. Jedna kukica je dozvoljavala otvaranje, a druga ne, tako da je papir uvlacen nejednako. Verovatno se musteriji nekad zaglavio papir, pa nije znao kako da ga izvadi, pa je iz sve snage trgao papir i dogodilo se sto se dogodili. Sreca da plastika nije pukla. Inace, po mog skromnom misljenju, svi svi jeftini stampaci su shit, puni plastike i rade dok rade. Ja sam juce izgubio, ali bukvalno 8 sati rada dok sam sve izvedio da bi dosao do delova koji vrse uvlacenje papira. Treba kompletan stampac rasturiti da bi dosao do necega sto se zavrsi za minut rada i onda ponovo 2 sata vracaj sve na mesto. A ne mozes uzeti nista posto on u radnji kosta 4.500,00 dinara. Eto tako prodjoh. Samo da musterija ponove na silu ne povuce papir pa ce biti, daj popravljaj u garatnom roku. Onda cu da poludim.
E sad, imam jos jedno pitanje za ovaj stampac ako neko zna. Ketridzi su punjeni i crni i onaj u boji, ali nakon punjenja ostaju ukljucene lampice kao da su prazni i ne meri mi ni kolucinu boje. Znam da treba ketridze resetovati, samo ne znam kako za ovaj model to uraditi ili je isto za sve canonove inject stampace. Na forumu sam nasao mislim za MP140, probao, ali ne radi. Ako je neko radio ovo za ovaj tip neka mi se javi. Inace stampac radi sve stampa kako treba, ne brlja i mrlja. Jedino jos ovo da resim. Ajd sad dosta je bilo, malo sam vise opsiran nego sto treba.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Štampač Canon MP190

Post napisao miodrag popovic » 05 Feb 2010, 11:27

Ako vec planiras naplatiti onda nista ne diraj dok radi :fanzo:
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Štampači”