HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Ribery » 27 Avg 2009, 13:15

Multifunkcionalni uredjaj HP deskjet F2100 a problem je sledeci: Istrosio se kertridz za boje pa stampa reckavo i plava boja se jedva nazire, trebalo je samo dopuniti kertridz to sam radio 4 puta i sve je bilo OK ali sada kada sam ga dopunio on stampa isto kao da ga nisam dopunio. Pokusavao sam da ocistim alkoholom tamo dole na kertridzu gde pusta boje, izgubio ceo dan oko glupog kertridza, probao razne savete sa interneta koje sam nasao i na kraju NISTA. Kada papirom prodjem po tom donjem delu gde ispusta boje on ima sve tri boje ok ali kada ga ubacim u stampac on stampa uzasno. Znam da je zapekao i posle tolikog mog mucenja na kraju stavim hemikaliju АĆE (taj postupak mi je rekao jedan serviser racunara pa sam zato to i uradio ) u jednu posudu i ubacim kertridz i ostavim ga da stoji celu noc da bi se otpusilo sve i da mi normalno mogao da radi. Ujutru ustanem, izvadim ga iz te posude sacekam da se osusi, malo prebrisem alkoholom i vratim u stampac kad ono samo blinka narandzasta lampica i sad nece ni da makne. Hteo bi da zamolim svakog ko bilo sta zna o ovome da mi pomogne jer nigde nisam nasao na internetu kako se otpusavaju zapekli kertridzi kako se pune itd. Zanima me jos da li mu ima spasa ili moram da kupim novi koji ni malo nije jeftin, i ako kupim novi sta da radim ako mi se desi isti problem. Na internetu sam citao svasta, i resetovanje kertridza i ispiranje vrelom vodom ali nezelim nista od toga da probam jer neznam kako se to radi i nigde nije detaljno objasnjeno. HVALA SVIMA UNAPRED NA POMOCI.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3134
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao miodrag popovic » 27 Avg 2009, 17:37

sad je mrtav :m:

ketridze potapam u vrelu vodu,sve ostalo je rizik,a posle punjenja cesto mora da odstoji jedan ceo dan da `legne` punjenje
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
tanebosev
___
___
Postovi: 295
Pridružen: 15 Jul 2008, 16:24
Location: Makedonija
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721
Lokacija: Sveti Nikole

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao tanebosev » 27 Avg 2009, 19:21

kod EPSON-a ima opciju da kad zamenish kertridzom prochistish i glavu.
kada zavrshi chistenje stavish jedan lis i on odprinta da vidish dal je chista glava ili treba josh jedanput da to povtorish.
e sad neznam kako e kod tebe.
Tane

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao vlatkocopa » 28 Avg 2009, 22:34

Cuo sam da je ultra-kadica zakon za prociscavanje glave.....bar se tako kolega hvali.... :roll:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Vojvoda » 30 Avg 2009, 21:43

Dakle ubio si ga ko zeca. Aće je u stvari varikina i nagriza sve što dovati, lepo te je posavetovao kako da ubiješ kertridž.
Kod HP štampača dopuna kertridža nije skupa stvar i ko nije vičan to uvek treba da prepusti ljudima koji od toga žive. Ako već voliš da prčkaš sam i zezaš se sa punjenjem onda je potrebno da znaš da se od punjenja do punjenja u kertridžu "navata" vazdušni čep. Kolega ti reče da treba da se pusti kertridž da "prenoći" i da se "slegne". Tu je potpuno u pravu, ali ima i brža varijanta. Za to ti je potrebna vakuum pumpa za lemljenje. Postupak je sledeći, nakon punjenja kertridža, ukoliko neće da radi kako treba, izvadiš kertridž napolje okreneš ga i vakuum pumpom lagano isisaš višak vazduha kroz otvore gde mastilo inače treba pri štampanju da izlazi. Bitno je da vrh vakuum pumpe tako prisloniš na površinu da ne vuče falš vazduh sa strane vrha već samo mastilo i vazduh iz kanala kertridža (tj. da dobro prione na površinu). Tako dva-tri puta isisaš mastilo, vratiš kertridž i štampaj do mile volje.
Moram da upozorim da ova caka ne pali kod zapeklih kertridža, za to ide posebna tečnost za rastvaranje koja se nakapa na izlazne otvore i ostavi par minuta da deluje. Na kraju ostaje ultrazvučna kada kao poslednji pokušaj.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Ribery » 31 Avg 2009, 01:19

Sto se tice vruce vode da li mora da bude kljucala ili samo vrela, koliko smem da ostavom da stoji u takvoj vodi a da ne unistim kertridz? U ultrazvucnu kadicu se sipa alkohol ili neka posebna tecnost za otpusavanje kertridza?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3134
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao miodrag popovic » 31 Avg 2009, 10:06

Ribery je napisao:Sto se tice vruce vode da li mora da bude kljucala ili samo vrela, koliko smem da ostavom da stoji u takvoj vodi a da ne unistim kertridz? U ultrazvucnu kadicu se sipa alkohol ili neka posebna tecnost za otpusavanje kertridza?
to sa vrucom vodom...
prvo sam probao u vodu pa na TA pec 24 sata [zima bila],proradio
onda doslo prolece pa presao na vrelu vodu sat vremena,proradilo
pa doslo leto pa presao na kljucalu vodu pet minuta,proradilo
reklo bi se da voda nikako nesmeta,elem-stavi u keramicku solju ketridz,prelij sa kljucalom vodom,ostavi 5 minuta,obrisi,onako vreo stavi u stampac i probaj,ako ok,ok ako ne ponovi :lala:
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Vojvoda » 31 Avg 2009, 10:23

To sa potapanjem u vodu se nebih baš igrao. Kertridži su plastični pa samim tim mogu da se deformišu ako je voda pretopla. Osim toga ako potopiš kolor kertridž pa se uz "pomoć" vode boje prošetaju po komorama i sunđerčići untar komora upiju boju koja im ne pripada više nikad nećeš imati kvalitet štampe kako treba. Ultrazvučno čišćenje kertridža ne podrazumeva njihovo potapanje u alkohol, a mišljenja sam da ne treba ni prilaziti kertridžima sa bilo kakvom agresivnom hemijom pa ni sa alkoholom. Napisao sam već da postoji specijalni rastvarač za mastilo koji se i prilikom ultrazvučnog čišćenja nakapa na izlaze za mastilo pa se kertridži postave u ultrazvučni čistač i ostave par minuta da ih on "protrese" i da se rastvarač "provuče" kroz zapekle kanale i tako ih pročisti. Rekao sam ultrazvučna kada jer je to odomaćen izraz, moja greška, zapravo se radi o uređaju koji samo rastresa određenom frekvencijom kertridž okrenut naopako tako da su izlazi na gore a na njih se nakapa tečnost za čišćenje, ili se postave normalno u plitak nivo tečnosti, koliko da glave uđu u nju, pa se aktivira uređaj. Efekat je isti. Ako si nekad dopunjavao kertridže u nekoj firmi koja se bavi time mogao si sve ovo što sam opisao i da vidiš. Tečnost za čišćenje se može kupiti na istom mestu kao i boje.
Ja imam HP5150 i dosad sam preko 20 puta dopunjavao kertridže, još rade kako treba, mada se interval između punjenja skratio. Ništa ne traje večno...
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Vojvoda » 31 Avg 2009, 10:30

E, da. Još par saveta. Štampač je potrebno koristiti kako ne bi zapekli kertridži, a ako se ne koristi duže potrebno je bar jednom u desetak dana pustiti da odštampa test stranicu kako se mastilo u kanalićima ne bi sasušilo. Ukoliko mastila nestane potrebno je u najskorijem vremenu dopuniti kertridž kako ne bi zapekao. Kertridži ne vole "lenje" vlasnike štampača. :lala:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
Marko Enter
_
_
Postovi: 152
Pridružen: 21 Feb 2008, 21:39
Location: Hagen-Nemacka
Lokacija: Srbija-Smederevo/ Nemacka-Hagen

Re: HP Deskjet F2100 problem sa kertridzom?

Post napisao Marko Enter » 23 Feb 2010, 12:49

A ima i jos jedan nacin kada ketridz nece lepo da stampa kada se vide onako linije isprekidane,
Uzme se maramica i prelije vrucom vodom i postavi ketridz na nju da odstoji 1 h
A sto se tice vazduha moze da se izvuce isto i sa spricem ali mora da se ima postolje za ketridz
To sam procitao u jednom uputstvu koje sam dobio uz boje za punjenje ketridza , ja sam moj HP Photosmart C3100 punio preko 20 puta , ketridzi su kriminalno skupi sada poslednji put sam platio 37 eura .
Crna boja me nije nikad zezala dok kolor jeste ali sam primenjivao metodu koju sam opisao gore i radi lepo

pozdrav
Marko
Tranzistori su najbrzi osiguraci :)

Odgovori

Natrag na “Štampači”