TP LINK usb kabel

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
laslo bajnoci
_
_
Postovi: 38
Pridružen: 11 Dec 2008, 20:41
Location: srbija kikinda
Specialty: consumer

TP LINK usb kabel

Post napisao laslo bajnoci » 18 Jul 2015, 21:35

posedujem TP LINK TL-WN722N i pošto mi se računar nalazi malo daleko od VIFI ( u radionici) pa sam odlučio da promenim antenu tako da sam uzeo antenu od 8 Db ali mi se signal baš nije puno popravio pa sam posle toga rešio da uzmem i produžni usb kabel od 5m ali kada sam ga priključio sam se razočarao jer uopšte nisam imao nikakav signal , pa sada ide pitanje da ;
dali je ipak tih 5m predugačko ili bi ipak to trebalo da radi
koja je najveća dužina toga kabela da bi uređaj ipak radio kako treba

ps:trenutno je prikačen na taj njegov orginal kabel od 1,5m i imam jednu i ponekada dve crte signala

srdačan pozdrav

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao alexa_pg » 18 Jul 2015, 22:08

Teoretski, max duzina USB kabla je 7m.
Nisam nikada probao kako se ponasa WiFi USB kartica na tu duzinu kabla. Probao sam neke stampace i oni su radili.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
ivan_trle
gxu
gxu
Postovi: 821
Pridružen: 18 Dec 2010, 16:44
Location: Srbija
Contact person: Ivan
Lokacija: Veliko Gradište

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao ivan_trle » 18 Jul 2015, 23:41

Najviše zavisi od kvaliteta kabla, a onda i od maksimalne struje koju USB port može da isporuči.
Npr. miš vuče 50mA pa njega možeš da nakačiš i na 10m dug kabl. S druge strane, USB WiFi i GPRS modemi vuku dosta veću struju (oko 500mA) jer se i napajaju preko njega, pa ako je kabl lošeg kvaliteta, nema šanse da radi.
Iz iskustva, sa čak i sa kvalitetnijim (Hama i drugi) kablovima ponekad neće da radi, a sa ovim "low cost" kablovima nema šanse.

@alexa_pg
Meni laserski štampač radi preko 5+3m USB kabla, ali se ne napaja preko njega.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao alexa_pg » 19 Jul 2015, 00:30

@ivan_trle
Za napajanje uredjaja preko USB kabla si u pravu. Obavezno mora i taj podatak da se uzme u obzir.
Uglavnom su podaci davani za brzinu prenosa podataka. Sto je duzi kabal, manja je brzina prenosa.

@laslo bajnoci
Na ovom linku imas sve o USB kablovima.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao fanzo » 19 Jul 2015, 03:48

USB wifi 1,5m, maksimalno možda 2m i to kvalitetnog kabla. Nikako duži. Nikako neki kineski šit.
Upravo kako su kolege objasnile zbog pada napona na dužini kabla.
Jeftiniji USB kablovi i nemaju bakar, nego aluminijumski provodnik...

Ovo što tebe muči se rešava usmerenom antenom, a ne štap antenom.

Kabel na antenu može da se doda, na taj mali uređaj maksimalno 2m-3m CFD200. Ovaj kabel košta oko 1-1,5€/m. Konektori su oko 1-1,5€/komad.
CFD200 može da ima i druge prefikse, ali uvek na kraju piše "200".
Jeftinije ne možeš proći osim ako kupiš polovan kabel ili falš kabel.
Polovan kabel je ok, ali falš nije ok.

Možeš da probaš i sa 5m kaba. Samo kada probaš znaćeš da li će moći da izgura VF pojačalo od uređaja toliko dužinu kabla.
Možeš da koristiš i druge 50 omske kablove, ali dužina se tada smanjuje na 10% - 30%. Znači tvoj slučaj maksimalno 1,5m dužina sa neadekvatnim kablovima. Sve preko toga neće biti dobro.

Alternativno rešenje (predlog da prvo probaš) je pravljenje reflektora na antenu. U ovom slučaju ništa ne diraš na uređaju. Ne menjaš antenu, ant.kabel, niti USB kabel.
Imaš sve na linku ispod
http://www.bug.hr/forum/topic/samogradn ... 25477.aspx
Reflektor odštampaš na štampaču, zalepiš tanku alu foliju na papir i natakneš na antenu, pa onda šteluješ.
Dobici budu i do 30-40%, ali ako signal ne dopire do mesta gde se nalazi antena onda ništa ne pomaže ... jer signala NEMA !

Na guglu pretraga za reflektor:

Kod: Označi sve

https://www.google.rs/search?q=wifi+reflektor&lr=&hl=sh&gbv=2&biw=1600&bih=1024&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAWoVChMIh43QkonmxgIVQjgUCh1bqQAu
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao fanzo » 19 Jul 2015, 03:54

Samo da dodam da sama antena (deo koji emituje i prima signal) .......... je dugačak svega 24mm. To je srednja žila iz koaksijalnog kabla bez širma - to mu je antena u tom plastičnom štapu.
Taj deo može da bude ispod sredine, u sredini plastičnog pendreka antene ili prema kraju ili na samom vrhu. Ne možeš da znaš dok ne rasturiš plastiku.
Pa iz tog razloga kada budeš štelovao onaj reflektor, papir ćeš morati da šteluješ i po visini, jer antena mora biti u centru reflektora.

Moram još samo da dodam sledeću kontataciju:
Obzirom kako si opisao problem.
Kada završiš posao pozitivno po pitanju jačine signala, ne bi trebalo da očekuješ da će download brzina biti veća od 1-3Mbps. Sa takvim uređajem kojim imaš.
Ako bude ~ 5Mbps onda treba da budeš srećan.
Ako imaš uslova bolje razvuci UTP kabel. Em je jeftinije, em ćeš to sigurno uraditi za godinu, dve, tri, jer će se prosečne brzine pristupa netu povećavati vremenom, a tvoj wifi uređaj nema šanse da to ostvari.

Sledeća bolja opcija za bežično povezivanje je AP uređaj (ne treba AP ruter) Ovaj uređaj ima UTP priključak i jedan RPSMA priključak za antenu.
Ruteri imaju 4 UTP konektora i često su i slabiji po pitanju snage odašiljača.
Izbaciš ga na tavan, preko UTP kabla dovedeš i napajanje (POE spliter), nakačiš mu usmerenu antenu (koju moraš dokupiti) i tada ćeš imati i veće brzine.
AP što bliže anteni da bi kabel bio što kraći. UTP kabel može do 100metara.
Ako treba UTP kabel da bude duži onda se na svakih 100m stavi svič ili ruter.
Po pitanju signala, dB mora imati bar 35 najmanje... do oko 40-50.. A dBm najmanje -65. (manji broj je bolje) bolje od -45 ne može da bude. Toliko bude kada su uređaji jedan pored drugog. :lala: a sve preko -80dBm je očajno loše.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
laslo bajnoci
_
_
Postovi: 38
Pridružen: 11 Dec 2008, 20:41
Location: srbija kikinda
Specialty: consumer

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao laslo bajnoci » 19 Jul 2015, 14:44

zahvaljujem na odgovorima ali koliko sam shvatio da od USB kabela nema ništa i da ne vredi eksperimentisati na tu temu ali ???? :shock: šta bi se desilo da TP LINK ostavim na USB od 1,5m a da pokušam da dodam antenski kabel koji bi bio oko 3 do 4 metra dali bi sa tom kombinacijom nešto dobio :?: :idea: više VAS ne bi davio ali me i ovo neobično zanima
unapred zahvalan ali trenutno imam jednu crtu jačine signala i 11Mbps :yeah:

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao Kobac » 20 Jul 2015, 06:52

laslo bajnoci je napisao:šta bi se desilo da TP LINK ostavim na USB od 1,5m a da pokušam da dodam antenski kabel koji bi bio oko 3 do 4 metra dali bi sa tom kombinacijom nešto dobio :?
To je najbolje resenje ali i u tom slucaju treba staviti neku usmerenu antenu.
A ako se ikako moze - razvuci mrezni kabl. Ja sam se tako maltretirao sa komsijom dok nisam uzeo 70 metara kabla i razvukao ga, tek tada sam progledao.

Avatar
ivan_trle
gxu
gxu
Postovi: 821
Pridružen: 18 Dec 2010, 16:44
Location: Srbija
Contact person: Ivan
Lokacija: Veliko Gradište

Re: TP LINK usb kabel

Post napisao ivan_trle » 20 Jul 2015, 09:54

Mislim da ti je najbolja i najjeftinija varijanta da uzmeš neki AP ili ruter pa da ga podesiš na "Repeater" mod (npr. NETIS WF2411D, oko 2.000 din), a da ga postaviš negde između računara (sa USB WLAN karticom) i WiFi rutera.
Imaćeš 1/2 propusnog opsega, ali ako imaš brzinu interneta preko 5 Mbps i klasično koristiš internet, to će sve da radi vrlo lepo.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Internet i Računarske mreže”