Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita(Reseno)

problemi , kvarovi , autoradio aparati i auto ozvučenja

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Na ovom delu foruma ZABRANJENO JE:
-Postavljanje kalkulatora iz serijskog broja,
-Izracunavanje kodova iz serijskog broja,
-Objavljivanje dampova bez koda.
Sva ostala pitanja iz oblasti servisiranja ARK-a,CD-a su dozvoljena.

Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita(Reseno)

Post napisao ljube » 15 Avg 2012, 00:09

Imam problem sa ovo autoradio!Naime , na displeju nakon ukljucenja pise "protect" i ne radi nista(musterija kaze da se to desilo nakon sto je posipao nekoliko kapi soka na radija a to se i vidi da te kapi su izmedu nogice izlaznog integralca.Tako stoji dok ne iskljucim autoradio.Na netu sam nasao da je ta poruka znak da nesto nije u redu sa zvucnicima ili njihovo povezivanje, odnosno sa integralca amplifera( u ovaj model je KKZ12).Izvadio sam to ic sa autoradija,lepo iscistio alkoholom, ali poruka i dalje se javlja na displeju.Ima i taster za reset, ali opet isto.Otpore i diode na pcb koje moze da se izmere su u redu.Dali je neko imao ovakav slucaj i u cemu je problem :?:Dali mora da je montiran taj integralac na pcb za da se ta poruka ne javlja?
Zadnja izmena: ljube, dana 16 Avg 2012, 14:46, ukupno menjano 1 put.

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao toce » 15 Avg 2012, 02:30

Zameni IC kolo zamena je TDA7560 to sam naso na netu pise da ga menja to IC kolo.
TOCE

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 541
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao vlajkosdb » 15 Avg 2012, 07:09

Netreba nista menjati,za pocetak,treba resetovati gresku,pa ako se ponavlja,onda se menja IC.Postupak reseta imas u servis manualu...ili obrisati gresku u eepromu programatorom...

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao buzdumra » 15 Avg 2012, 10:11

u ovom slucaju ,.to malo drugacije radi od vesmasine ta greska ce se sama resetovati kad zameni neispravan deo ili nadje uzrok problema . :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao ljube » 15 Avg 2012, 10:58

Za ic kolo tda7560 i ja sam nasao da ga menja , samo sam mislio da ce se zastita iskluciti kad se izvadi neispravno kolo(da ga dzaba ne narucujem).Potrazicu to kolo pa videcemo!

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 541
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao vlajkosdb » 15 Avg 2012, 13:13

Malo vise si se zajebo Buzdumra,vidim da je upuceno na moju adresu,ne savetuj ako nisi siguran,kod Kenwooda se sve belezi u eepromu,koliko puta je uredjaj ukljucen,koliko si puta izbacio disc,koliko si puta skinuo prednji panel,koliko kondezatora curi,i daje informaciju o broju kondezatora...itd,da nenabrajam dalje.Sve to imas u servisnoj dokumentaciji,i treba citati,a ne raditi napamet,svaka greska koja je upisana u memoriju,mora se resetovati,ili preko prednjeg panela,ili skidanjem eproma i njegivim korigovanjem...zasto kupovati IC kolo,pre nego sto utvrdis gde je greska,KENWOOD je zahvalan za rad ,bas zbog dijagnostike koju poseduje...

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao buzdumra » 15 Avg 2012, 23:21

vlajkosdb je napisao:Malo vise si se zajebo Buzdumra
Moguce jer ja se svaki dan za nesto zajebem ili me neko zajebe glavno bez seksa nemoze da prodje dan :pivopije:

Vidi , to sto ti pricas to vazi za erore (ERR) za protect ne vazi (nisam otvarao manual bar godinu jer nisam imao problem skoro)
svaka cast tebi ja verujem u tebe da ti znas vise od mene .,nisam nista mislio licno nego cisto da diskutujemo sto bi gene. reko diskusuija...
Iso sam na tvrdnju jer znam kako se to ponasa iz iskustva (koje je skromno) ,u fioci imam taj ic i uopste mi nije problem da kupim jos jer cu ih potrositi kad tad.. :fanzo:

naravno ja se ogradjujem da je u ovom slucaju ic problem, reko sam da moze biti jos nesto uzrok. (da je uredjaj kod mene mogo bi nesto vise da tvrdim )
al ajd sad kad smo krenuli tim putem da sad naucimo sve u open....mislim da sam i previse rekao :uca:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita

Post napisao ljube » 16 Avg 2012, 14:45

Hocu da se zahvalim kolegi vlajkosdb za upute koje mi je dao i resio sam problem bez menjanja ic-a, samo sa resetovanjem eeproma sa prednjeg panela prema sm-a!Puno hvala i pozdrav svima!

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Autoradio Kenwood KDCW4141-ukljucena zastita(Reseno)

Post napisao buzdumra » 17 Avg 2012, 12:04

e vlajko dugujem ti pivo :pivopije:
mada i dalje mi nije jasno upravo sam skinuo manual :roll:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori

Natrag na “AUTO RADIO - CD - DVD- NAVIGACIJE i slično”