Asus X55C BIOS problem - INFO

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Asus X55C BIOS problem - INFO

Post napisao Kobac » 11 Dec 2018, 10:37

Pre nekoliko dana pri pokusaju obicnog izlaska iz BIOS-a se isti zaglavio.
Cekao sam desetak minuta i na kraju ga prisilno ugasio posle cega je racunar pri paljenju samo palio ventilator i led i nista se dalje nije desavalo.

Naravno odem na zvanicni sajt, X55C ima samo jedan na sajtu i vise verzija BIOS-a skinem ih i krenem da programiram flash - W25Q64 .
Probam najnoviji - racunar ni da bekne. Ne pali ni led, kada se ubode ispravljac ne prikazuje da puni bateriju - mrtav skroz...
Probam starije verzije i sve isto.

Tek tada obratim paznju i primetim da su fajlovi sa sajta velicine 6Mb a ovaj neispravni koji sam snimio ima 8Mb.
Pogledam kakvi su fajlovi unutra i ne lice ni priblizno, pocetak se drasticno razlikuje a i ostatak fajla a u oba se nalazi podatak da je u pitanju X55C i X55CR (zavisi od verzije) Bios.

Posle toga sam trazio na raznim sajtovima gde ima da se pronadje verzija koja ima 8Mb i pronasao ih vise.
Sa jednom verzijom proradi ali samo do biosa, neka specificna zakljucana verzija ali bar sam znao da je sigurno problem u BIOS-u.

Konacno posle 10-ak skidanja flash-a sa ploce (na test clip nije hteo da programira) konacno proradi sa verzijom koju sam pronasao na nekom ruskom sajtu.

Ima mnogo varijanti za razlicita trazista koja uopste i ne okace na sajt a siguran sam da je ovag modela svojevremeno postojalo vise verzija a trenutno ima samo ta jedna.

Saljem ovo kao info, to sto je skinut bios sa oficijalnog sajta ne mora da znaci da ce na tom racunaru zaista i raditi, da nisam znao sta se tacno desavalo verovatno ne bih ni bio ovoliko uporan.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”