Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
aca_ra
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Jun 2015, 22:45
Location: Obrenovac
Contact person: Aleksandar
Specialty: computers

Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao aca_ra » 01 Avg 2018, 09:14

PRENOSNI RAČUNAR
VRSTA PRENOSNOG RAČUNARA: LAPTOP
FIRMA: ACER
MODEL: 5560
MODEL DODATNO: 5560g-4334g50
OS PLATFORMA: Windows
PROCESOR: AMD
PUNJAČ: Acer
NAPON PUNJAČA: 19V/3.42A
*********************************************

SIMPTOMI:
Restartuje se non stop kada je povezan hard disk.

DETALJAN OPIS KVARA:
Laptop Acer Aspire 5560G ima problem sa resetovanjem, bio problematican i flet kabl od dugmeta za paljenje do ploce ali je zamenjen. Sada se desava da kad se poveze hard disk ili opticki uredjaj laptop upali ali resetuje na par sekundi non stop. Kada se poveze hard disk na sata konektor resetuje a kada sam probao da povezemna konektor od optike upali ali ne daje sliku. Kada raskacim hard disk normalno upali i kaze da nema hard diska da butuje sistem. Takodje ne reaguje da taster za ulazak u bios, kao da preskoci tu komandu. Probao sa drugim hard diskom isto se desava. Isproban i drugi punjac.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5410
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao alexa_pg » 01 Avg 2018, 10:12

Moj način pristupa popravci bi bio sledeći.
- Sa USB memorije bih pokrenuo neki Live Linux i na taj način isprobao da li je hardverski ispravna ploča, procesor, memorija, grafika...
- Ako Linux radi, pozabavio bi se ulaskom u BIOS. Moguće je da je u BIOS-u upisan pogrešan tip HDD-a i da se zato resetuje. To što ne možeš uci u BIOS (preskače funkciju F2) moguće je da je neispravna tastatura ili flet kabal.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

aca_ra
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Jun 2015, 22:45
Location: Obrenovac
Contact person: Aleksandar
Specialty: computers

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao aca_ra » 01 Avg 2018, 14:57

Memoriju sam probao na drugom racunaru i ispravna je. Plocu i cpu nisam jer nisam mogao da butujem sa cd-a, probacu sa flesa. Sto se tice biosa i tastature, kad pritisnem F2 ispise Entering bios ali ga preskoci, nastavi dalje i onda kaze nema hard disk. Probao i sa njegovom tastaturom i sa usb i isto. Na sata konektoru hard diska na jednom pinu dobijem nekih 2,5V, ne znam da li je to cudno? Vlasnik rece da je bio laptop i poprskan vodom pre nekog vremena.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao fanzo » 04 Avg 2018, 13:05

Izvadi HDD pa onda pokušaj ući u BIOS.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

aca_ra
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Jun 2015, 22:45
Location: Obrenovac
Contact person: Aleksandar
Specialty: computers

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao aca_ra » 06 Avg 2018, 09:05

To sam isto probao i nece, kada je raskacen hard disk onda "pokusa" da udje u bios ali preskoci i ode na poruku da nema odakle da podigne sistem tj da fali hard disk. Kada se poveze hard disk ili optika u kojoj se nalazi disk onda samo resetuje i ne stigne do poruke za bios. U bios u svakom slucaju ne uspevam da udjem.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao fanzo » 06 Avg 2018, 09:36

Potraži na netu uputstvo za korišćenje, tamo ćeš naći i uputstvo za ulazak u BIOS.
Da bi ušao u BIOS moraš izvaditi HDD jer postoji sumnja da nije ispravan.
Mada ti je još jednostavnije da u optiku ubaciš win instalacioni CD (bilo koji za početak) i to sa izvađenim HDD. Na ekranu treba da se pojavi dijalog za instalaciju.

Dve savete koje si dobio ovde su primenjivi.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

aca_ra
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Jun 2015, 22:45
Location: Obrenovac
Contact person: Aleksandar
Specialty: computers

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao aca_ra » 07 Avg 2018, 14:40

Kao sto rekoh ranije, probao da udjem u bios i ne moze jer pise Entering bios ali preskoci ga ( ne treba mi uputstvo jer pise press F2 to enter bios) i to sve kad je raskacen hard disk. Kada povezem hard disk na sata konektor od optike isto se desava kao i na sata konektoru za hdd, resetuje non stop. Kada povezem optiku upali ali kada ubacim disk i kad zavrti isto se desava da resetuje ili nece da upali sliku.
Sta bi dobio sa instalacionim diskom bez hard diska?? Hard disk je ispravan, nije do njega.
Po meni problem nastaje kada hard ili optika povuku struju preko sata konektora i to utice na restartovanje ploce.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao vlada69 » 07 Avg 2018, 18:06

Meri napon na sata konektoru pre nego se restartuje.Probaj sa drugim adapterom-napajanjem ili drugim baterijama .

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao nike » 10 Avg 2018, 22:17

The Boot Sequence
The BIOS typically looks to the CMOS chip to tell it where to find the OS, and in most PCs, the OS loads from the C drive on the hard or solid state drive, even though the BIOS has the capability to load the OS from a floppy disk, CD or other storage device. The order of drives that the CMOS looks to in order to locate the OS is called the boot sequence, which can be changed by altering the CMOS setup. Looking to the appropriate boot drive, the BIOS will first encounter the boot record, which tells it where to find the beginning of the OS and the subsequent program file that will initialize the OS.
Znači, imaš problem sa CMOS-om!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

aca_ra
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Jun 2015, 22:45
Location: Obrenovac
Contact person: Aleksandar
Specialty: computers

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao aca_ra » 13 Avg 2018, 08:46

@vlada69
Probao sa drugim adapterima i bez baterije. Provericu da li napon varira dok se resetuje.

@nike
Mislim da ovo nema veze sa CMOS-om. Bios govori ploci odakle da pokrene sistem ali ovde ne dolazi do tog dela kad je povezan hard disk, ne desava se klasican restart kada je ostecen operativni sistem ili particija pa ne nalazi boot zapis.

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Acer Aspire 5560 - restartuje kad je povezan HDD

Post napisao MbyLegend » 14 Avg 2018, 16:10

Imas negdje problem sa naponima, vjerovatno neki kontroler. Rasturi plocu i pregledaj ima li ista ocigledno, grije li se sta osim CPU i GPU. U suprotnom, semu u ruke i unimjer pa polako. U slucaju da nije kontroler, druga opcija na koju mi mirise je cipset, da je potreban reball.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”