Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7 RESENO!

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7 RESENO!

Post napisao marko50 » 26 Avg 2015, 22:56

Na servis stigao Dell inspirion N5050 sa ne ispravnim HDD-om, bio je prepun losih sektora i nije mogao da digne sistem posto su podatci bili ne bitni stavljen novi disk 250gb 100% healt i pokrenuta reinstalacija, stari sistem je bio windows 7 to sam siguran 100%, novi sistem sam radio i kada dodje do podizanja sistema posle stavke finishing samo lupi blue screen i sledecu poruku The BIOS in this system is not fully ACPI compliant. Please contact your system vendor for an updated BIOS.*** STOP: 0x000000A5 (0x00000011,0x00000003,0x00000000,0x00000000)
- siguran sam da je windows dobar
- probao sam od professionala do enterprise-a sve verzije i x32 i x64
- abdejtovao sam bios originalnom instalacijom sa dell sajta stara verzija bila AO3 stavljen bios AO5
- precesljao ceo BIOS manjao AHCI i IDE mod
- citao sam po internetu mali milion foruma ali nigde resenja nema, isto ljudi imaju problem sa tim dell-om ako neko ima da je uspeo da resi problem znacilo bi mi da kaze sta i kako, razmisljam jos jedino da gostujem sa nekog drugog istog laptopa pa da probam oce raditi onda, nisam probao sa windowsom-8.1, musterije su navikle na 7 a bio je na laptopu... :m:
Zadnja izmena: marko50, dana 28 Avg 2015, 20:08, ukupno menjano 1 put.

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao MbyLegend » 27 Avg 2015, 00:53

Probaj sa Windows 7 Enterprise verzijom.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao marko50 » 27 Avg 2015, 07:49

Sinoc probao isti problem i prosto mi ne pada na pamet vise nista, probacu veceras da sstavim 8.1 nadam se da ce on proci pa nek koriste taj, javljam kako je proslo

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao alexa_pg » 27 Avg 2015, 13:32

Ovo nisam nikad probao ali mozes ti probati. Mozda pomogne.
To work around this behavior, manually install the Standard PC hardware abstraction layer (HAL):

Restart the computer to restart Setup.
When Setup starts again, press F7 (not F6) when you see the "Press F6 if you need to install a third-party SCSI or RAID driver" screen.


Windows automatically disables the installation of the ACPI HAL and installs the Standard PC HAL.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao Borce Vasilev » 27 Avg 2015, 14:52

ovaj novi HDD na koi rpm je na 5400 ?
- probaj ako imas na 7200 RPM HDD
- probaj ako imas dva RAM-a ostavi jedan slot prazan pa probaj format ako ne bude to onda probaj sa drugi slot prazan
- ako ovaj disk sta si menajao nije ti nov daj mu LOW LEVEL FORMAT pa tek onda instaliraj ENTERPRISE kako sta je rekao MbyLegend
- porbaj podesiti defoltne setinzi u BIOS (load optimal defaults) i samo podesi da se boot-ra preko CD/DVD i podesi IDE na ACHI
probaj sa ovo mene su mi dale rezlutate na slicnih problema na random laptop racunare pa i na neke desktop modele
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao fproduction » 28 Avg 2015, 08:22

- Predpostavljem da je lakše objasniti ako se skraćenica ACPI malo razvuče na Advanced Configuration and Power Interface. Dakle, problem je hardwerske prirode. U tvojoj situaciji moguće komponente su HDD, RAM i GPU čip.
- U fazi u kojoj izbacuje plavi ekran windows kopira već formiran kernel sa HDD-a u RAM memoriju sa aktiviranim drajverima za komponente prijavljene iz bios-a. Kernel se tumači kao adaptiran sistem za prisutne komponente, njihova podešavanja, kao i podešavanja sastavnih aplikacija sistema. Ukoliko prijavljene komponente nisu u potpunosti ispravne neće imati pravilan odziv i windows će izbaciti plavi ekran sa porukom o nekompatibilnosti prijavljenog sa uočenim. Windows-i su moćni sistemi pisani za ispravne komponente, drajveri upućuju windows na konkretne adrese aktivnih komponenti, a ukoliko nema odziva sa tih adresa sledi plavi ekran sa univerzalnom porukom. Majkrosoft nije mogao da se posveti problemima neispravnosti pojedinih komponenti jer ih je nemoguće sve predvideti, ali logično predlaže noviju verziju bios-a koja bi u situaciji izmene osnovne konfiguracije prepoznala trenutno prisutne komponente.
- Oštećeni hard ukazuje na ranije probleme slične prirode, a u razgovoru sa korisnikom saznaćeš da je plavi ekran, za njega, sastavni deo windows-a. Do oštećenja harda je upravo i došlo zbog zaglava sistema i prisilnih isključivanja, odnosno reakcije „zadovoljnog“ korisnika na neposlušnost bivšeg ljubimca. Da skratim, hard si zamenio i sedmica nema problema sa njihovim drajverima, testiraj RAM tek koliko da konstatuješ da je ispravan, a problem je u grafičkom čipu.

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Dell inspirion N5050 ACPI greska win 7

Post napisao marko50 » 28 Avg 2015, 20:08

Ljudi lepa vest, MNOGO MI JE ZNACILA POMOC posto je disk bio polovan desavala se greska pustio sam low level format i kad je prosao POBEDA! sistem se digao bez ikakvih problema, i radi perfektno, kupljen je preko oglasa pa ko zna sta je ranije bilo na njemu, nadam se da ce sve ovo pomoci nekom ko ima slican problem, veliko HVALA! :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”