Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni 

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
SPARTACUS
_
_
Postovi: 46
Pridružen: 10 Dec 2012, 11:21
Location: Krupa na uni
Warranty service: Nista
Contact person: milovan-e

Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao SPARTACUS » 13 Avg 2015, 21:57

Laptop je vršio reprodukciju videa nekih 10minuta da bih primjetio da je baterija na nekih 20% opala priključio sam punjač i dalje je sve išlo ok 20minuta i završio je video,i nisam ponovo pokretao ništa tako je bio nekih 5minuta da bih se ja okrenuo na minut da na drugom računaru otvorim fajl i kad sam se vratio na laptop on je bio isključen i više ga nisam mogao uljučiti,bilo je to pre dva dana,probao sam vaditi bateriju pa vraćati nakon 20 minuta nema efekta,punjač je ispravan i dolazi 19,5 Volti,da bih ga danas otvorio,probao sam i uključivati ga bez baterije samo na punjač i ništa, pročitao sam na netu da tako se može pokrenuti(i ako ranije pre godinu dana kad mu je bila izvađena baterija a ja ga probao uključiti na punjač isto kao sada nije pokazivao ništa niti se mogao uključiti sve dok nisam bateriju stavio,pa mi je malo čudno,možda neki laptopi i mogu raditi bez baterije ali ovaj moj ne,nemam iskustva oko popravke laptopa imam oko TV i AUDIO i nešto oko desktop računara,baterija ima 6 izlaza pa nije najbolje jasno kako to funcioniše,,,help

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao MbyLegend » 14 Avg 2015, 10:55

Jesi li provjeravao konektor na ploci ? Kakav ti je punjac, sa 2 ili 3 kontakta ?
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

SPARTACUS
_
_
Postovi: 46
Pridružen: 10 Dec 2012, 11:21
Location: Krupa na uni
Warranty service: Nista
Contact person: milovan-e

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao SPARTACUS » 14 Avg 2015, 14:56

punjač je sa dva kontakta i na matičnoj gdje dolazi ima 19.5V,skinuo sam matičnu i pregledao sve osigurače ima ih oko 15 i svi su ispravni,matična je sony-MBX-159 :?

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao fproduction » 15 Avg 2015, 00:15

Pre par godina bio mi je jedan Vaio oko koga sam se ojadio popravljajući ga, da bih na kraju konstatovao da je baterija bila potpuno prazna i bilo je dovoljno zadržati ga na ispravljaču sat vremena da se dopuni i posle toga je sve funkcionislo normalno. Nisam uspeo da nabavim šemu tog modela da uvidim šta mu je toliko uslovljeno baterijom za start, ali taj laptop i danas radi. Savet za tebe bi bio da probaš isto, ako ne kresne proveri punjenje, ili zameni bateriju.

Avatar
djukazo
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 11 Avg 2015, 21:11
Location: Paraćin

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao djukazo » 16 Avg 2015, 10:38

Ovo nisam (mogao) da razumem: imaš 15 osigurača na matičnoj ploči? Jel to laptop ili neki PLC :D ...

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao MbyLegend » 16 Avg 2015, 20:45

Kako god pogledam, cini mi se da ovaj tvoj laptop ima konektor sa 3 kontakta za punjenje. Moguce je da grijesim. Iskren da budem samo jednom sam se sreo sa slicnim modelom, ali je u pitanju bio reballing. Kod dell laptopa, koji ima punjac sa 3 pina, bude napon na konektorima, ali ako je centralna u prekidu, koja sluzi za komunikaciju, onda nece da puni bateriju, ali laptop i dalje radi preko punjaca. Posto si ti rekao da ti laptop ne radi bez napunjene baterije, ja bih u svakom slucaju krenuo prvo od punjaca, zatim na konektor na laptopu. Ne bi bilo lose, ako si u mogucnosti, da posudis od nekoga drugi punjac za taj laptop i da probas.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao milan » 17 Avg 2015, 10:19

Sema MBX-159, MBX159
Prilog
MBX-159.pdf
(2.61 MiB) Preuzeto 127 puta.

SPARTACUS
_
_
Postovi: 46
Pridružen: 10 Dec 2012, 11:21
Location: Krupa na uni
Warranty service: Nista
Contact person: milovan-e

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni  *REŠENO*

Post napisao SPARTACUS » 18 Avg 2015, 18:46

jutros opet skinem matičnu i pregledavo je lupom kad sam završio stavim bateriju na onako skinutu matičnu i čujem kvrckanje 2-3 puta brzo skinem bateriju kad vidim gorala štampa u blizini MAXIM 8725 (rekoh sebi gotovo je sa ovom pločom) odlučim opet staviti bateriju pa šta bude,stavim bateriju opet kvrckanje ali je ostavim, priključim punjač odmah počne lapica od punjenja da blinka,odlučim je vratiti na laptop vratim sve komponente hdd i ostalo i pritisnem dugme za uključivanje i on se uključi normalno baterija na 62%,čitao sam na forumu da je zadužen za kontrolu punjenja MAXIM1909 koji je na drugoj strani ploče i blizu gdje se baterija priključuje, ali mi nije jasno zašto je goralo kod MAXIM8725 koji nije blizu tog dijela,laptop radi normalno već nekih 7sati,kako da sliku ubacim neku ovde? :pivopije:

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5412
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Sony vaio VGN-C2S Nemože se uključiti,ne puni

Post napisao alexa_pg » 18 Avg 2015, 19:14

SPARTACUS je napisao:...kako da sliku ubacim neku ovde? :pivopije:
Pogledaj ovaj link
viewtopic.php?p=257719#p257719
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori

Natrag na “Prenosni računari”