Laptop HP630-problem sa startovanjem(Delimicno reseno)

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Laptop HP630-problem sa startovanjem(Delimicno reseno)

Post napisao ljube » 05 Okt 2014, 22:29

Pomenuti laptop ima sledeci problem:led koja se nalazi na konektor gde se ukljucuje punjac svijeti belo bez baterije ,narandzasto sa baterije, sto znaci da se baterija puni.Kada pritisnem na start taster nista se ne desava.Provjereno i sa druge RAM i bez harda i bez baterije, samo sa punjacom, ali nista se ne desava.Izvadio sam i opet stavio unutrasnju bateriju za bios-a (imala je 3,1V).Kada sam ukljucio punjac laptop je startovao, ali nije bila slika, nego vrti kuler i trepti led na taster sa start .Kada pritisnem taster za start led prestane da trepti(svijeti konstantno), dolazi slika i sve funkcionise kako treba,ali ako se laptop izgasi, onda opet kao na pocetku , ne pali se dok se ne izvadi baterija za bios-a.Ako ne stavim tu bateriju, onda kad se laptop iskljuci, ne pali se dok ne izvucem ponovo punjac i opet ga ukljucim.Mozda sam mnogo napisao, ali sam htio bolje da objasnim problem.Dali neko ima neku ideju u cemu bi mogao biti problem?Samo da napomenem da kada su mi ga doneli, laptop uopste nije startovao.
Zadnja izmena: ljube, dana 07 Okt 2014, 18:15, ukupno menjano 1 put.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem

Post napisao stojkePN » 06 Okt 2014, 03:14

Ako imas mogucnost da isflesujes bios na programator ili ako mozes kad podignes sistem da flesujes bios. Proveri i mikro prekidac koji detektuje da li je displej zaklopljen... mozda ti i on pravi takav problem.

Kod: Označi sve

http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=5086783&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D4055%257CswLang%253D%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken#BIOS
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem

Post napisao ljube » 06 Okt 2014, 09:26

Nijje do prekidaca, jer isto se desava i ako je laptop nonstop otvoren.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem

Post napisao stojkePN » 06 Okt 2014, 16:21

Onda pokusaj sa novim biosom.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem

Post napisao MbyLegend » 07 Okt 2014, 10:23

Slazem se sa stojketom. Takodje i ja mislim da bi trebao pokusati s novim bios-om. :pivopije:
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Avatar
ljube
_
_
Postovi: 127
Pridružen: 05 Dec 2008, 20:59
Location: Macedonia
Contact person: Ljupco
Specialty: tv-multimedia

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem

Post napisao ljube » 07 Okt 2014, 18:04

Evo sada sam fleshovao bios , ali be z rezultata, opet ista stvar.Najverovatnie cu da ga dam musteriji,pa neka ga koristi tako(bez baterije bios-a),pri svakom ukljucenju neka stavlja punjac ponovo i ako hoce,neka podesava datum i vrijeme!Hvala kolegama na saradnji! :pivopije:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem(Delimicno reseno)

Post napisao stojkePN » 08 Okt 2014, 03:28

Ako ti je jos otvoren prelemi bios cip. Ako nije to ili je negde u ploci problem ili je cipset spreman za kuglanje. U prevodu ako nije do lemljenja bios cipa spakuj i vracaj imaces tako najmanju glavobolju. :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

soldat92
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 03 Sep 2014, 21:48
Location: BiH,Zenica
Specialty: computers

Re: Laptop HP630-problem sa startovanjem(Delimicno reseno)

Post napisao soldat92 » 22 Dec 2014, 21:22

Probaj sa procesorom,izvadi iz kucista,ocisti,vrati hladnjak,pa prilikom paljenja pretisni hladnjak na procesoru,moguce je da se procesor malo uvio od pregrijavanja,pa cim dostigne radnu tempetaturu,ne moze da funkcionise :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”