Laptop problem

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao bokin021 » 16 Nov 2013, 09:46

bios skinut sa samsung sajta ,pa i pre instalacije bios -a se isto desavali ,tako da bios otpada kao problem

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao nike » 16 Nov 2013, 10:07

Skini WLAN i sve drugo što ne treba da se sistem digne. Znači samo osnovno pa probaj onda!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao nike » 16 Nov 2013, 10:10

Evo ovde imaš 750 postova na tu temu. Možda jedan ubode tvoj problem.
http://forum.notebookreview.com/dell/92 ... crash.html
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao bokin021 » 16 Nov 2013, 10:26

probao sve da skinem ,ista prica..

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao nike » 16 Nov 2013, 10:30

Koliko sam ja pročitao, bilo koji sklop koji ima memoriju može da generira ovu grešku.
Evo nekakav vodič za rješavanje:
http://www.syschat.com/tips-how-resolve ... -4800.html
http://support.microsoft.com/kb/315223
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao bokin021 » 16 Nov 2013, 14:38

Da li je moguce da nije imao neko ovaj problem?Ili mozda ne zele da dele resenje :lala:

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao fproduction » 16 Nov 2013, 21:35

Prelemi elemente oko SB-a, pod pretpostavkom da je SB ispravan, najverovatnije je neki hladni lem koji je privremeno anuliran prilikom zamene SB-a. Kod prelemljivanja obuhvati površinu koja je bila izložena gornjem grejaču na obe strane ploče.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao bokin021 » 17 Nov 2013, 07:54

Odradio sam i to ..Ostao je jos cpu koji je isto zalemljen ,ali njega sam podgrejao samo do tacke topljenja..Sad razmisljam da i njega prelemim..

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem-hitno!

Post napisao bokin021 » 18 Nov 2013, 13:37

odradio sam procesor prelemio usb slotove i td. i dalje mi se pojavljuje isto ..Ajte ljudi malo pomoci i solucija inace cu da pregorim od znatizelje sta moze da bude.. :oklagija

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 19 Nov 2013, 20:25

ubacio sam linux ubunu 13.04 i sve radi ,kad ubacim usb flash neko vreme treba da ocita ali bar radi ,e sad ja hocu pos windows ,a ne kontam gde lezi problem ,probao sam tri verzije win..

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 19 Nov 2013, 20:51

Intelov SB?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Laptop problem

Post napisao alexa_pg » 19 Nov 2013, 21:13

bokin021 je napisao:ubacio sam linux ubunu 13.04 i sve radi... ...probao sam tri verzije win..
Nemoj da te mrzi da pises. Koje si tri verzije probao?
Ja i dalje mislim da je greska u drajverima. Jesi li probao neki od OS koji su bili na tom HDD-u da podignes u safe mode.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Laptop problem

Post napisao nike » 19 Nov 2013, 21:32

Kaki crni windozi, uživaj u pravom OS a windowse stavi na Virtual Box! lolzi lolzi
Vidiš da mu se windowsi zgadili!
I stavi ljepo Lubuntu ili Elementary OS
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=144&t=24321
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 06:46

Evo ovako ,probao sam windows 7 ,xp sp3 , ,xpsp2 .Hteo sam reci tri instalacije ..Takodje sam probao i safe mode ,to sam napocetku pokusavao ali bezuspesno.Sto se tice sb ,da intel je..

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 08:12

I ja sam za linux ali zena to nikako da dopusti ..:)) :oklagija

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 20 Nov 2013, 08:29

- Imaš i previše poznatih stavki za rešenje problema i dobro si krenuo, ali izgleda da ti fale malo potvrdne informacije za zaključivanje. Kod Intela od serije i8xx pa na gore, South Bridge preuzima ulogu kompletnog ICH HUB kontrolera (Input/Output Controller HUB). Prevedeno na naški, a obuhvata i tvoj problem, u okviru njega je integrisan ATA kontroler, često i združen sa USB HUB kontrolerom pa zato nisam iznenadjen tvojim problemom.
- Za početak proveri sve što ti dolazi do SB-a i može da mu utiče na normalan rad, jedan od načina, a ujedno i najčešći kada je rad SB-a u pitanju, je prelemljivanje pasivnih elemenata što si već obavio. Evidentno je da ti problem kreće od USB priključaka, odnosno nečega što je na njima bilo priključeno. Proveri stanje kontakata na USB priključcima, dečurlija obično preko rupica hrane svoje ljubimce, da ne pominjem šta sam sve u njima nalazio pa i zakrivljene i prespojene kontakte, a čudnim simptomima nikad kraja. Ako je sve to ok onda ukloni HDD, WiFi karticu i razdvoji veze sa USB-ima neposredno ispred SB-a (za ovo je poželjno da imaš šemu). U toj situaciji BIOS treba da prijavi normalno odsustvo hardwera, a time proveravaš rad SB-a. Ako i dalje prijavljuje istu grešku ponovi kuglanje, pa ako i to ne pomogne ostavi ovde tačnu oznaku SB-a, možda ga neko od nas ima na nekoj ploči.
- Windowsi su daleko kompleksniji sistemi i da bi računar radio bez plavih ekrana, prijavljivanja raznoraznih grešaka i restartovanja, zahtevaju kompletno ispravan hardwer, ali zahvaljujući ceni često smo u situaciji da smo prezadovoljni linoxom koji je daleko tolerantniji.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 08:54

Sve sam ja to odradio ,pocevsi od detaljne analize pa do prelemljivanja itd ..Jedino ako nije do samog sb ,mada mi je to malo nezamislivo ali probacu da nadjem isti pa cu da ga preguglam .Jos mi je sumnjiv bios ,posto je samo jedna verzija za ovaj model 2009 i nema upgrade .Jer kao sto sam naveo da se usb koji je butabilan ne vidi u bios-u.

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 20 Nov 2013, 09:31

Kod biosa je idealno kada je za 4-5 godine samo jedna verzija izbačena, to samo objašnjava da su u startu odradili kako treba i tokom vremena nisu imali prijavljenih nedostataka, što je retkost. Konkretizuj malo to što kažeš da se ne vidi, ako misliš na ulazak u bios pa u okviru njega ne vidiš, većina biosa za laptopove su skučeni, tako da na vićini nećeš ni da pronadješ vidljiv USB, već samo opciju za uključenje HUB kontrolera i oslobadjanje suporta za kompatibilnost. U tvojoj situaciji smo konstatovali da je vidljiv jer ti pomaže pri dizanju windowsa. Butabilan USB malo upotpunjuje situaciju, da ti nije Hiren's na njemu?

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 09:46

Niste dobro shvatili ,napisao sam da kad ubacim usb flash u port nije bitno da li je butabilan ili ne ,laptop radi normano ,a kad je laptop bez fusb flash dolazi do plavog ekrana koji sam naveo..Sto se tice biosa i prepoznavanja usb flash ,ima opcija da se butuje sa flash ali bio ne vidi kad ubacim flash na pr. sa hiren ili windows,linux i td...postoji opcija na ESC da izaberem opciju sa kog cu podignem sistem ali meni uvek samo prikaze hdd ,a ne i flash..

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 20 Nov 2013, 10:39

Ako si siguran u sve sto si naveo, potraži drugi SB. Tek da napomenem, zamena SB-a podrazumeva normalan rad windowsa koji si pomenuo na početku, a tu je uključena potpuna ispravnost periferija koje se lako oštećuju a idu preko SB-a. Navešću ih da bi bio siguran: tastatura, tač pad, mrežna, WiFi, zvučna, modem (ako ga ima), na integrisanim grafičkim memorija, čitač kartica, ATA i za USB smo već konstatovali.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”