UPS Mustek PowerMust400 Plus(Rešeno)

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

UPS Mustek PowerMust400 Plus(Rešeno)

Post napisao Srečko » 16 Mar 2008, 19:41

Za gore pomenut UPS mi treba shema.
Inače ja sam ustanovio, da ne puni baterije. Sad sam dao punit baterije na neki drugi punjač pa da vidimo šte če biti.
Kad se priključi na napon na bateriji ne poraste napon i je isti kao kad je izključen iz napona. I kad se skine kable sa baterije i meri na njima nema napona.
Na pločici je i jedna nalepnica sa brojevima 08788-05-209 pa a ko ima šta po tim brojevima.

Lp Srečko
Zadnja izmena: Srečko, dana 17 Mar 2008, 10:47, ukupno menjano 1 put.
Samouk

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 17 Mar 2008, 00:18

sta ima od delovas unutra? IC, tranzistori...Nemam taj model ali mozda imam nesto sto bi bilo mozda slicno pa moze da pomogne...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Post napisao Srečko » 17 Mar 2008, 10:56

Pa izgleda, da sam rešio problem i, da su baterije loše.
U jutro kad sam priključio opet bateriju je radilo neko vreme i opet izključilo.
Ne znam kako sam juče merio, da mi na bateriji nije pokazalo instrumentom, da se puni. Danas pa lepo se diza napon do cca12,5V i puni se. Kad pa odkačim napon -gradski pa brzo padne i UPS se izključi.
Pokušao sam priključiti i na akumulator od avta pa je lepo bio uključan i radio neko vrem i onda sam izključao.

LP Srečko
Samouk

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Post napisao Srečko » 17 Mar 2008, 11:09

SaleSk je napisao:sta ima od delovas unutra? IC, tranzistori...Nemam taj model ali mozda imam nesto sto bi bilo mozda slicno pa moze da pomogne...
Ima IC na kome je jedna nalepnica sa brojem 5374 po moje je to jedan procesor ne znam šta piše pod tom nalepnicom jer je nisam skidao.
A u pogonu trafoa ima dva tranzistora HRF3205 i još jedan LM317T i još jedan tranzistor RFP50N06.

LP Srečko
Samouk

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 17 Mar 2008, 13:08

Po ovom postu definitivno ti nevalja baterija.....Pozdrav...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”