Objasnjenje za South Bidge na Maticnim zagrevanje?

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
faca74
Udaljen sa foruma zbog nedoličnog ponašanja
Postovi: 155
Pridružen: 13 Okt 2006, 12:40
Location: Pivnice Vojvodina
Specialty: consumer
Lokacija: Pivnice Vojvodina

Objasnjenje za South Bidge na Maticnim zagrevanje?

Post napisao faca74 » 02 Feb 2008, 19:51

POzdrav svima, imam novu konfiguraciju :

Moze mi neko reci koliko treba da se greje SB - south bridge na maticnoj MSI K9N SLI F2 nForce 570 SLI chipset. U biosu mi pokazuje 38 stepeni a kad pipnem sam hladnjak na chipsetu on je jako vruc dali je to normalno ? Konfiguracija je sledeca : MSI K9N SLI F2 ploca
AMD X2 4400+ AM2 athlon
Kingston KHX 1GB 800MHz DDR2 CL5 DIMM 2x u DUAL CH.MODU
Nvidia 8500 gt 256ddr2 128bit
Chiftec 350wat
WDC 500 giga x 2 sata2 se16
ASUS 1608P Dvr
ASUS 616e DVD rom
Dali to tako treba da se greje ili je nesto drugo u pitanju?

jako je vruc dali on sme toliko da se zagreva a ploca ima pasivno hladjenje na SB.

magicni
Neaktivan
Postovi: 212
Pridružen: 26 Sep 2006, 00:00
Location: Subotica
Contact person: Magoc Igor

Post napisao magicni » 03 Feb 2008, 23:15

38 stepeni je otprilike normalna temperatura ako je i stvarno tolika. Uzmi neki termometar pa izmeri rucno. A inace vise faktora uticu na temperaturu chipseta kao npr. temperatura u kucistu, brzina obrtaja ventilatora na procesoru i njegovo usmeravanje vazduha na okolne elemente pa i chipset, onda ako je klokovana masina normalno je da se vise greje itd... itd.... Ali ako ti bas smeta tolika temperatura mozes lako namotirati ventilator na njega i bice ladan ko spricer :pivopije:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Post napisao buzdumra » 04 Feb 2008, 00:49

to uvek je tako vruce.. nemoj da te brine ... a ono iz bijosa ti vidi temperaturu necega drugoga
mada nije lose ubaciti kuler da duva po ploci ali i kuler trosi od tih 350w koji su jadni za to sto treba da pokrenu 2 cd.. 2 harda.. jos da je malo jaca grafika..
:plaz:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 23:29

Za tu konfgi, minimum minimuma je 400 W, preporucljivo je i 500 W, nisu skupe napojne, tako da kupi malo bolju napojnu 20 do 30 eurica i nakaci 1 cooler na ploci da je hladi pozz!
Ja nisam kao ti!

Hakim Bej
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Avg 2008, 02:58
Location: Beograd
Specialty: computers
Lokacija: serviskompjutera.com

Re: Objasnjenje za South Bidge na Maticnim zagrevanje?

Post napisao Hakim Bej » 05 Avg 2008, 06:31

Svakako treba obratiti paznju na napajanje mada chief nije za potcenjivanje.
nForce chipset se stvarno bolesno greje. MSI redovno pogresno ocitava temperaturu (citaj:laze!).
Visoka temperatura nije neuobicajena, i proizvodjac je tako dimenzionisao hladnjak da vecina ploca ne crkne do isteka garancije.
Ukoliko zelis da duze koristis plocu, otvori se par evra i kupi dodatni kuler, koji ce praviti dodatnu promaju u kucistu i sklanjati vruc vazduh sa chipseta. Dodatni ventilator znaci i dodatna prasina, ali je korist veca nego steta.
pozdrav
Ako mislite da je znanje skupo trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.

Odgovori

Natrag na “Desktop Računari”