Ram memorija za stari kompjuter 

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Ram memorija za stari kompjuter

Post napisao fanzo » 09 Dec 2016, 23:13

Za gejmere jeste oprema skuplja, ali mi se čini za dobar net treba bolji računar nego za gejmere.

Jedan solidan noviji dual core sa SSD diskovima, na 64-bit (više rama) ...bogami procesor se zamori kada radi na 100Mbps na netu.. ali ne i kada radi samo u mreži, isto na 100Mbps.. ustvari na 1Gbps.

hteo sam reći .. net je "čudo" .. i ako hoćeš zaista brzi net treba zaista turbo računar..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Ram memorija za stari kompjuter

Post napisao fanzo » 09 Dec 2016, 23:18

Od svega ovoga crni humor, je što je običan dual core android malecki telefon radi na netu brze od računara .. pušta video zapise sa neta bolje od računara .. a procesor mu je ko nokat..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
shime
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 25 Nov 2016, 23:31
Location: Srbija
Specialty: consumer

Re: Ram memorija za stari kompjuter

Post napisao shime » 09 Dec 2016, 23:33

U vreme P4 sajtovi su bili sastavljeni od teksta i po neke slike, a brzinu dial-up da ne spominjem, takodje nije bilo ovoliko reklama po sajtovima pa je sve radilo koliko-toliko zadovoljavajuce pogotovu kad se pojavio adsl. Mislio sam na bilo koji Intel i3 cpu bi bio dovoljan za danasnje sajtove, a cena za prvu generaciju i3 je maksimalno pala pa s tim i komplet konfiguracija.
A telefoni... moj telefon je vise puta brzi od PC-a pa za zabavu vise koristim telefon jer sve radi fluidnije u odnosu na stariji PC pa bio to crni humor ili surova realnost :-)
01emoticon-photo

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Ram memorija za stari kompjuter

Post napisao bimba1958 » 10 Dec 2016, 12:31

sve je tako kao si napisao,ali poste nmam nikakve nadogradnje iostalo za sad me ovako zadovoljava,skupljam pare za nov.Hvala!! 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”