Tastatura za racunar-ne radi (RJESENO)

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Korisnikov avatar
zar099
_
_
Pridružio se: 18 Nov 2013, 04:52

Tastatura za racunar-ne radi (RJESENO)

Postod zar099 » 17 Mar 2016, 01:41

Nije bas toliko vrijedno truda ali da popravim ako se da,naime neka tastatura genius KKB-2040S,kompjuter prijavljuje gresku na njoj,otvorim sumnjam da je je neka od zica pukla u kablu,kad okrenete djek za tastaturu prema sebi tako da onaj plasticni hepak izmedju iglica u obliku slova I dodje donas,pokusacu crtati :mrgreen: iglice tad su poredane u obliku slova "n"vise kao sllovo U naopako,prva iglica s desno je spojena na Zelenu zicu,omski mjereno,2 iglica je spojena na MASU,3 iglica na bijelu zicu,4,5 i 6-ta iglica nisu nigje spoje a na prikljucku tastature gdje su zalemljene zice koje idu iz kabla sa djekom se nalaze bijela,crna-MASA,zelena i ima crvena jedino nije nigdje spojena sumnjam da je u prekidu mogla bi biti spojena na iglice 4,5 ili 6 dali neko zna gdje bi trebala biti spojena ta crvena,ako bi mogla biti neko napajanje iako sve tri led na tastaturi blinkaju? Hvala pozdrav...
Poslednja izmena od zar099 u 05 Apr 2016, 14:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Re: Tastatura za racunar-ne radi

Postod zar099 » 17 Mar 2016, 02:09

Evo slika djeka tesko je uslikati bolje,aparat mi se gasi pri zumiranju...
Prikačeni fajlovi
mala djek tastatura.JPG
djek prema meni okrenut ravni dio djeka,prva iglica kraj znaka "z"gledano s desna na tastaturi sa slike

Korisnikov avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 19 Apr 2014, 12:49
Kontakt osoba: Igor
Specialty: whitegoods

Postod bracans » 17 Mar 2016, 15:19

PS2 prikljucak mozda donja sema spajanja pomogne a mozda i ne.
Prikačeni fajlovi
ps2 pin-outs.jpg
Sve ovo je informativnog karaktera.

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 17 Mar 2016, 21:11

Svaka cast,zaboravio sam bio taj manji djek za tastaturu kako bi ime,sad cu ja to skontati pa naci djek za montazu ili kabal sa djekom od druge tastature.Hvala puno

Na slici je zenski koji je ugradjen na ploci moj na tastaturi,kad se ubode u taj taman se poklapaju prikljucci koje sam ja naveo :tooo: :pivopije:

Korisnikov avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 19 Apr 2014, 12:49
Kontakt osoba: Igor
Specialty: whitegoods

Postod bracans » 18 Mar 2016, 10:45

:pivopije:
Sve ovo je informativnog karaktera.

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 05 Apr 2016, 14:55

Bas je crvena bila u prekidu za napajanje,tanke zicice u kablu od one pune zicice,kakve vidjamo u kablovima za internet 4-tvrti izvod je pukla,pa sam samo zalemio dodatnu zicu dugacku kao kabal od tastature,pricvrstio je uz kabal i ugurao u konektor gdje crvena zica (+5V) i radi sad tastatura,moze posluzit za moje potrebe kao dodatna tastatura.Hvala puno jos jednom :pivopije:

---------- Uto Avg 23, 2016 01:26 ----------
Nesto zanimljivo vezano za ove djekove napravio sam belaj sa PS2/USB prelazom onaj mali prelaz sjedne strane zenski PS2 sa druge USB da bi spojio na USB obicnu tastaturu za glupi kompjuter koji nema PS2 prikljucak,dali mi to gdje se prodaju racunari zelen je sumnjam da je samo za misa namjenjen al bas vidim ovde gore isti je raspored pinova i za PS2 za misa i tastaturu,bar napajanje na istom mjestu i masa,sta je moglo pokvariti dvije tastature koje vise nece poslje da rade ?Mozda mi je ipak dao neki koji je bio neispravan al je on probavao s drugim u prodavnici takodje ne funkcionise prelaz za tastaturu,meni ni mis nije tjeo raditi ?!...

Moze me neko savjetovati kako da napravim jednostavan PS2-USB prelaz,posto imam tastature samo na PS2 da ne kupujem onu sa USB-om?Pozzz hvala

Povratak na “Desktop Računari”