Blueberry PSU 3.3V grana

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
mitrovskiigi
_
_
Contact person: Igor
Specialty: computers

Blueberry PSU 3.3V grana

Post napisao mitrovskiigi » 03 Mar 2013, 17:28

Jel imao neko iskustva s popravkom blueberry napajanja. Tipican problem im je da strada 3.3V grana i ode na 3.6-3.9V, zavisi kako kad. Nekoliko puta sam pokusavao da sredim ovaj problem i sta god sam menjao uvek isti naponi. Nesto tipicno je ovde u pitanju samo ja nikako da provalim sta. Samo da napomenem da je 5V i 12V potpuno stabilno i u granicama normalnih vrednosti. Naponi mereni i sa i bez opterecenja. Ista stvar.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Blueberry PSU 3.3V grana

Post napisao Ribery » 20 svi 2013, 20:33

Sekundar mreze nevalja cesto znaju diode u sekundaru pod naponom da promene vrednost jer su loseg kvaliteta. Iskreno, skuplja je popravka tog napajanja nego novo da kupis u radnji, ne mozes popravku ni da naplatis.
Zadnja izmena: Ribery, dana 23 svi 2013, 11:22, ukupno menjano 1 put.
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Re: Blueberry PSU 3.3V grana

Post napisao MbyLegend » 21 svi 2013, 22:21

Ne znam konkretno kod tog napajanja ali kod nekih takav problem zna da nastane i zbog hladnog lema. Predji polako sve lemove na ploci pa zatim pregledaj i gore na hladnjacima imas li sta polemljeno npr diode. Provjeri i zavojnice i kondenzatore.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Odgovori

Natrag na “Desktop Računari”