CHIEFTEC_CFT-650-14C RESENO

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
fejo
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 15 Dec 2009, 15:37
Location: Negotin
Contact person: jovan

CHIEFTEC_CFT-650-14C RESENO

Post napisao fejo » 09 Sep 2010, 23:41

Potpuno nov komp sa plocom X58A-UDR3 Gigabyte, procesor i7 920, Patriot 3x2GB / 1600 MHz i napajanjem kao u
naslovu sa cenom od 80 Eurica, kuciste COOLER MASTER sa 3 cetrnaestice - tiho duva. Ostale komponente nisu merodavne jer je graficka tu najslabija komponenta. Problem je u ucestalom resetovanju iz "cista mira". Vec kod instalacije je pucao, nekad radi desetak minuta, nekad dogura do pola testa ali obavezno se resetuje, pitanje je trenutka. Praceni svi parametri, temperature jezgara, brojevi obrtaja i sve uredu ali puca. Zamenjeno napajanje sa nekim od 30-tak eurica i sve radi ok, ali brate usi otpadaju od buke. Reklamacija nije pomogla jer kazu da je napanje OK. I stvarno na drugim plocama radi, dali bas na svim videce se? Sada je stavljeno Corsair CMPSU-650HX i sve je OK i milina za usi. Dali se neko sretao sa slicnim problemom i dali zna resenje? Interesantno je znati da napajanje te cene, pa samim tim i ranga, ne radi sa ovim plocama.
Mozda ce nekome pomoci ovo iskustvo :yeah:

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: CHIEFTEC_CFT-650-14C RESENO

Post napisao Damiru » 10 Sep 2010, 07:34

Napajanje je sigurno neispravno, a na drugim pločama će raditi dok se isto tako ne resetuje (ili možda neće ako su komponente manje zahtevne za potrošnjom). E sad, da li ćete isterati "zeca iz šume" sa prodavcem - ne verujem.
Meni se dešavalo da dođe računar sa problemom da radi čak i dan-dva, iznenada se restartuje i ne može više da inicijalizuje BIOS. Napajanje radi, svi ventilatori takođe, ali računar ne startuje.Čak ni restartovanje metodom čupanja kabela nije pomagalo. Računar je nakon 10 minuta do skoro 2 sata takvog rada iznenada sam od sebe inicijalizovao BIOS i nastavljao da radi normalno. Do novog "zakucavanja".
Nije u pitanju pregrevanje komponenti u napajanju, jer bi tada period prestanka rada bio uglavnom uvek jednak. Nije loš napon u gradskoj mreži, jer sam pratio i kod mene i kod stranke.
Ne znam uzrok (sem da je nešto u napajanju), ali sam se sreo s tim problemom i jedino rešenje je bilo njegova zamena.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

fejo
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 15 Dec 2009, 15:37
Location: Negotin
Contact person: jovan

Re: CHIEFTEC_CFT-650-14C RESENO

Post napisao fejo » 10 Sep 2010, 23:02

Hvala na ucescu u temi :!: Merio sam snagu koju vuce iz mreze tokom njegovog rada i ona je iznosila do 250 wati,
jer je radio samo jedan hard bez optickih uredjaja a grafika je oko 50 eurica bez kulera, tako da ni ona nije zahtevna. Komp je namenjen za pravljenje mreze sa virtuelnim racunarima na njemu kao i jos tri fizicka kompa koji bi se ukljucili na
tu mrezu. Koja je onda sigurnost tog Chiefteca ako je on deklarisan na 650 pa i VA a ne drzi ni 300. A u pravu ste sa "zecom
iz sume" ni govora o prihvatanju reklamacije. Kada ce i kod nas trgovci davati na probu do 15 dana, pa ako nam se ne svidja - vratimo uredjaj :oklagija Pozdrav :pivopije:

Odgovori

Natrag na “Desktop Računari”