amd athlon pregejava se pomoc RESENO

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
ajduk
_
_
Postovi: 16
Pridružen: 01 Feb 2010, 18:46
Location: crna bara
Contact person: milinko
Lokacija: crna bara

Re: amd athlon pregejava se pomoc

Post napisao ajduk » 09 Mar 2010, 16:57

enis.tz je napisao:znam da elkose ne proveravamo naoko ali u napojnim jedinicama od racunara 99% budu naduvani ako su losi..a da ih mjenjam sve e to mi je mrsko ubaci cu novu jedinicu komplet..a na maticnoj mozda i smenim elkose 3300/6.3V.pa cu vidit ocul uspet sta napravit..probao sam novi ram i grafiku bez rezultata.. :pivopije:
Cudno je da se u temi pomonju 6 puta elektroliti a da nisi posluso savet a u profilu pise serviser i specijalnost elekrtonika. Kod coveka su bubrezi kao u kompu elektroliti, covek pocne da brlja i svasta prica i pada u komu kad mu ne valjaju bubrezi, isto ti je i kod elektronike jer struja je hrana i ako je prljava ne isfiltrirana dolazi do belaja zar ne?
Dali znas da kod takvog simptoma prvo se zakaci ispravna mreza . :oklagija

Avatar
enis.tz
_
_
Postovi: 154
Pridružen: 29 Dec 2008, 01:42
Location: BIH (tuzla)
Contact person: enis

Re: amd athlon pregejava se pomoc

Post napisao enis.tz » 10 Mar 2010, 12:53

kolega lepo si to sve opisao ali ja nisam temu postavio da bi pricao o elektrolitima to vec i pticice na grani znaju..a elektrolite sam sve jutros smenio nove i evo ga opet zaledi...malo pre sam sve stare komponente namontirao na novu maticnu plocu i evo radi komp a ja cekam ocel sad zaledit..ako zaledi bacam sve ako ne onda cu ili trazit gresku na maticnoj ili jednostavno ostaviti novu plocu. :lala:
doktor za svaku bol je rock and roll

rrpisti
_
_
Postovi: 75
Pridružen: 04 Okt 2008, 18:58
Location: ADA-Mol

Re: amd athlon pregejava se pomoc

Post napisao rrpisti » 10 Mar 2010, 13:56

viewtopic.php?p=122186#p122186 O ovom ni reci :m: a za kondenzatore me zamalo progutate.Imam ESR metar samogradnje sa analognim instrumentom merni opseg od 0 do 0,6 oma i opseg od 0 do 6 oma.Relativno retko treba ali gresku pokazuje daleko pre naduvavanja kondenzatora cak i kod vecih kapaciteta 1500 i 2200 µF, :tooo: u paralelnom spoju ce sigurno omanuti.

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: amd athlon pregejava se pomoc

Post napisao SaleSk » 17 Mar 2010, 01:15

enis.tz je napisao:ako zaledi bacam sve ako ne onda cu ili trazit gresku na maticnoj ili jednostavno ostaviti novu plocu. :lala:
Evo da se ubacim jos jednom...99% ti nevalja ploca, jer tek sam sad video da je ona MSI...Bila je neka serija koja je okarakterizovana bas ovako kako si ti naveo...I to bas za socket A...Kasno sam se setio...Dzaba si menjao elektrolite...U 90% slucajeva nastradaju od loseg napajanja i onda se poduvaju zbog prevelikog napona...Umesto 5V dodje malo vise volti :lala: + oni su paralelno vezano po nekoliko njih, najmanje 4 komada, tako da mozes da probas da nakacis jos neki paralelno na njih, cisto da ih ne menjas...Kolko za probu...
Tako da iz iskustva tvrdim da elko velikog kapaciteta na MB ako nije poduven od previsokog napona je vise od 90% dobar... :pivopije:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
enis.tz
_
_
Postovi: 154
Pridružen: 29 Dec 2008, 01:42
Location: BIH (tuzla)
Contact person: enis

Re: amd athlon pregejava se pomoc

Post napisao enis.tz » 04 svi 2010, 16:46

zaboravio sam da se javim na ovu temu i da upisem reseno u naslov.jest ploca bila problem radi komp evo vec duze vreme bez problema..
doktor za svaku bol je rock and roll

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: amd athlon pregejava se pomoc RESENO

Post napisao SaleSk » 12 svi 2010, 00:39

enis.tz je napisao:zaboravio sam da se javim na ovu temu i da upisem reseno u naslov.jest ploca bila problem radi komp evo vec duze vreme bez problema..
Жив био :pivopije:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Odgovori

Natrag na “Desktop Računari”