Kompjuter se iznenada gasi INFO

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Kompjuter se iznenada gasi INFO

Post napisao miodrag popovic » 05 Feb 2010, 21:30

Cisto da malo kukam.Naime komp mi vec godinicu dana pravi probleme sa iznenadnim gasenjem,u sred rada PAK i umre,jednostavno se ugasi i ponekad nece ni da se ukljuci bez totalnog gasenja iz mreze.Dugo sam se borio sa spustanjem frekfencije rada procesora i to je pilo vodicu do juce.Nakon nekoliko uzastopnih umiranja resih da ga raskupusam.Naisao sam na nekoliko stvari

1.Napajanje zamenjeno,elektroliti OK ali naponi malo niski
2.Pasta za hladjenje na procesoru OKAMENJENA stavljena druga,frekfencija rada vracena na normalu
3.Na hard disku prekidao konektor napajanja,prilicno se klati,zalemljene zice direkt

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
:fanzo: :fanzo: :fanzo: :fanzo:
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Kompjuter se iznenada gasi INFO

Post napisao kisko » 05 Feb 2010, 23:00

miodrag popovic je napisao: 3.Na hard disku prekidao konektor napajanja,prilicno se klati,zalemljene zice direkt
Vrlo cest problem u zadnje vreme,naime kod starih napajanja nekako su te uticnice bile bolje i mogao si mnogo puta da ukljucujes/iskljucujesm, dzeksna se nije sirila dok je to kod novijih napajanja cest slucaj,dovoljno je 2-3 puta ukljuciti i ona se rasiri i nema vise zeljeni kontakt.
Imao sam taj problem i na mom kompu :oklagija kao i kod nekoliko njih koje sam radio.
uvek ima nesto interesantno

decko_od_cokolade
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 08 Mar 2010, 13:53
Location: Kragujevac
Specialty: computers

Re: Kompjuter se iznenada gasi INFO

Post napisao decko_od_cokolade » 08 Mar 2010, 15:10

meni je na jednom kompu uzrok cestog gasenja i restratovanja bio prvo napajanje , a posle memorija ...

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Kompjuter se iznenada gasi INFO

Post napisao rubin_miki » 08 Mar 2010, 15:19

cisto zbog info, aj otvori staro napajanje i proveri otpore paralelno velike elektrolite od 200mf/200v ili koliko su vec kod tebe? otpori treba da budu reda 180koma ili vise..izvadi pa premeri..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2260
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Kompjuter se iznenada gasi INFO

Post napisao toce » 08 Mar 2010, 15:29

I kod mene je bilo isti problem na P2 da komp prilikom rada il blokira il iskljuci zamenio napajanje i problem ostao isti kad sam skinuo procesor pasta je bila skroz suva stavio pastu i evo sad radi bez problema a na P4 nije hteo da ukljuci zbog elkosi na maticnoj ploci sa zamenom elkosa proradio :mrgreen:
TOCE

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”