USB priključci problem

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

USB priključci problem

Post napisao ahim » 19 Jul 2009, 11:10

Ploca Asus a7n8x-x.Prekida citanje sa USB memorije.Pocne pa stane.Probana memorija na drugom kompjuteru i radi sve OK.Stavim i karticu sa 4USB, i preko nje isto.Blutut takodje tesko radi,jedino preko pci usb kartice.Nesto je sigurno neispravno.Ploca,napajanje???Duze vremena kuler napajanja ima pojacan zvuk pri startu,mada sam mislio da to nije toliko vazno i nikako da ga zamenim.Flopy disk takodje nece da radi,iskljucio sam ga smatrajuci da je crkao, sto mi i nije bas nesto vazno.Postoji li nacin da ispitam napajanje sa unimerom ili neki drugi način?? Svaka pomoć dobrodošla.Hvala! :?:

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5433
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: USB priključci problem

Post napisao alexa_pg » 19 Jul 2009, 12:12

Moguce je da ne valja nesto u napajanju kako u samom mreznom stepenu tako i na maticnoj ploci. Da bi bio siguran sta tacno ne valja nije dovoljan samo unimer. Nekad je potrbno provjeriti i talasni oblik napona da slucajno nema bruma. Moze se za probu i ugraditi drugi stepen za napajanje radi defektaze kvara.
Kako nisi tehnicar, najbolje bi bilo da racunar poneses u neki od servisa gdje ce ti to ljudi strucno popraviti.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
tanebosev
___
___
Postovi: 295
Pridružen: 15 Jul 2008, 16:24
Location: Makedonija
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721
Lokacija: Sveti Nikole

Re: USB priključci problem

Post napisao tanebosev » 19 Jul 2009, 12:16

instaliraj everest pa prosledi naponi na napajanje.
sa unimerom mozesh izmeriti napon od napajanje.
u everest mozesh videti obratai na kulerom
Tane

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: USB priključci problem

Post napisao Vojvoda » 19 Jul 2009, 16:50

Ma promeni napajanje. Ja imam istu ploču u svom računaru ali nisam imao takve probleme. Moji problemi su bili oko PS/2 portova i nakon promene napajanja sve se smirilo. Ova ploča hoće, ali baš hoće, stabilno napajanje. Nakon tri kineza izuo sam se za kulermaster od 550W i mojim problemima je došao kraj. Takođe u biosu vrati defolt podešavanja pa nakon restarta mašine podesi ponovo parametre biosa u zavisnosti od potreba mašine. Ovo bi trebalo da ti reši probleme u potpunosti osim ako imaš hardverskih problema na ploči. Problem može da prouzrokuje i prljavština u USB portovima. U tom slučaju malko preciznog čišćenja zna dosta da pomogne. Ako su portovi razglavljeni usled česte upotrebe onda ih moraš menjati. Proveri kako su zalemljeni, tj. da nije pokidana štampa oko njih.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: USB priključci problem

Post napisao chellawy » 19 Jul 2009, 19:17

1. probas novo napajanje
2. reset BIOSa ili upgrade
3. provera USB drajvera za plocu (noviju verziju)
4. nova ploca......
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: USB priključci problem

Post napisao ahim » 20 Jul 2009, 08:35

Juce tek pogledah neke racune, i videh da moja ploca i napajanje su stari 5-6 godina.Tako da je sve moguce.Negde procitah a to je i kod mene slucaj da problem prave komponente koje nemaju svoje napajanje (blutut,usb memorija...), a one koji imaju svoje napajanje rade normalno (stanpac,mobilni telefon,digitalac..).Tako da sve ukazuje na napajanje,pa cu i uraditi nesto u tom pravcu (pregled,zamena..).Hvala na sugestijama.

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: USB priključci problem

Post napisao ahim » 20 Jul 2009, 21:28

Otvorih veceras svoje napajanje i ima se sta videti.3-4 kondenzatora onako bas lepo naduveni.Koliko se ja razumem u to (masinac sam) to ne ide na dobro.Molio bih savet da li ga odmah menjati, ili cekati da potpuno stane (da ne crkne jos nesto usput) i zanima me da li chieftec napajanje od 300w moze da tera moju masinu,posto mi se ne ulaze mnogo u nju jer je sve prevazidjeno(agp,ddr,ata..).Inace ovo trenutno je navodno 350w, a model ne pise nista :?: Hvala :?:

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: USB priključci problem

Post napisao milan » 20 Jul 2009, 21:49

Zameni te elektrolite, kako si masinac sledi upozorenje da vodis racuna o vrednostima, naponu i polaritetu elektrolitskih
kondenzatora.
Pogledaj i na maticnoj ploci da li ima tako losih kondenzatora.I njIh bi trebalo zameniti ako ih ima.Tu vec treba dobar majstor sa alatom.

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: USB priključci problem

Post napisao Vojvoda » 20 Jul 2009, 22:53

Nema tu leba od zamene elkosa u napajanju, kratkog je to daha. Menjaj napajanje i to koliko sutra, pa makar stavio i kineza ako nisi pri lovi. Što kolega Milan reče, proveri i elkose oko procesora da se nisu naduvali. Ako jesu daj to nekome ko se time bavi da ti odradi, nemoj sam ako nisi vičan da ne zezneš višeslojnu štampu na ploči. Ako su elkosi na ploči OK, onda si dobro prošao.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: USB priključci problem

Post napisao ahim » 23 Jul 2009, 13:17

Ugradio sam chieftec napajanje od 300w (korisceno) i za sada radi bez ikakvih problema,usb sve OK.Testirao sam sa programom S&M i nema nikakvih problema(passed),merio napone dok je to radilo (min.napon 12,30).Na ploci nema naduvenih elkosa.Voleo bih da flesujem bios,pa ako moze neki savet oko flesovanja iz windowsa(nemam flopi),koliko je to rizicno,posto sam pre 10-tak godina sahranio jednu plocu prilikom flesovanja, pa od tada to ne radim.Hvala! :roll:

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: USB priključci problem

Post napisao cacko85 » 24 Jul 2009, 02:43

O cemu bi flashirao BIOS ako radi ovi, da ne ti ne podrzuje neshta ondak OK ali ako radi ostavi ovako, samo resetira jsa jamperom.
Pa ako ne znash da fleshujes e ondak muguce je i d zajebes ploca pa trebace ti programator da fleshujes BIOS opet.
Ako vec si resio da "zajebes" ploca ondak imash BIOS na oficijalna strana od proizvedac maticna t.e. ASUS u ovom slucaju.
a imash i kratko uputstvo za fleshiranje isti na nivni stranu.
Ako nemash floppy muguce ja da uradish Boot CD sa NERO i snimi i novi BIOS sta si skinuo od WEB i ondak komadne ... (xxxflash xxxxx.bin /x/x/x/)
zavisi za koi BIOS se radi.
Ja sam radio flashiranje sa CD ali ne moguce je da uradish backup na stari, zato sta ni je moguce da zapishes na CD.
:pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”