UNMOUNTABLE BOOT DEVICE poruka

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

UNMOUNTABLE BOOT DEVICE poruka

Post napisao fanzo » 02 Jul 2008, 02:19

UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE
by kUdtiHaEX

Sinoc mi se desila neprijatnost - moj Maxtor DM9+ je poceo da 'klikce', potom se ugasio i sistem se zakucao. Hard reset je bilo jedino sto je ostalo da uradim kako bih masinu vratio u radno stanje, ali umesto boot-a docekao me je BSOD sa porukom: UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE. Sledecih nekoliko resetovanja nije urodilo plodom pa sam stvar sredio iz repair konzole.

Ako vam se ikada desi da vidite ovakvu stop poruku, sve sto treba da uradite je sledece:
1. Ubacite butabilni instlaacioni disk Windowsa
2. U BIOS-u postavite da je CD-ROM u kojem se nalazi CD butabilan (ako vec niste)
3. Kada se setup pokrene izaberite R kako bi ste usli u repair konzolu
4. Ukoliko je potrebno oznacite koji sistem zelite da popravite i unesite administratorsku sifru
5. Sada je potrebno da se uradi provera particije, to cete uraditi koriscenjem komande chkdsk na sledeci nacin:

Kod: Označi sve

chkdsk /r
Provera ce potrajati malo duze, cisto da ne mislite da se "zakucao" ili tako nesto.
Za ovu akciju vam treba fajl AUTOCHK.exe Ukoliko ga ne nadje moracete sami upisati putanju do tog fajla (nalazi se u i386 direktorijumu).
Kada provera prodje, resetujte masinu i vas sistem bi trebao da radi kako treba. Preporucujem da josh jednom posle toga pustite chkdsk da odradi posao (meni je sistem pri sledecem bootu to sam uradio i prijavio 40 kb bad sectora :( ).
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”