explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
letac
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 10 Nov 2007, 23:53
Lokacija: NIS

explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao letac » 30 svi 2008, 11:34

Kada upalim racunar desktop i task bar se pojave na momenat pa se ugase i tako stalno !
Probao sam da vratim ono na poslednju dobru konfiguraciju i nista tako da neznam sta da radim !!
Ako neko zna kako da resim ovaj problem molio bih za pomoc , hvala

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao rubin_miki » 30 svi 2008, 12:02

koji antivirus koristis? probaj u safe modu da vidis sta se desava..ako ne uspes nikako a treba ti popravak winxp a ne zelis da opet instaliras os, ovo je citat kolege sto mi je u nekoliko navrata pomoglo:

Opici ti njemu brate sledece :
<Start> pa klikni na <Run> pa ukucaj "sfc /scannow " naravno bez navodnika i obavezno razmak izmedju sfc i /scannow. Tako ces pronaci sve koruptovane fajlove ili ostecene od virusa ili slicno. Prirpremi samo Instalacioni CD i to sa servis packom koji je u racunaru (1,2 ili 3) jer ako nadje neki osteceni fajl trazice ti CD da sa njega iskopira orginalni tj. neosteceni fajl. Na ovaj nacin ces resiti, ako je neki sistemski fajl, uzrok tvoga problema....

kraj citata (ovo da ne izgleda da se kitim tudjim perjem :mrgreen: )
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao chellawy » 30 svi 2008, 22:30

nisam te bas najbolje razumeo ali meni se cini da je tebi problem oko sukoba portova a mozda cak i da ti je nesto od hardware-a ili neispravno ili ispalo malo iz slota ?

mada sam imao slican slucaj kada sam instalirao jednu verziju zone-alarma na XP ali je tada komp stalno radio boot , podizanje sistema i taman kad ga digne , opet ponovo boot , kao kad pritisnete reset, restart .....

bitno je odvojiti gde je problem software ili hardware......

kad ti vec nije pomoglo vracanje sistema na neki od predjasnjih dobrih checkpoint-a ja bi odma uradio jedan format....

malo sam surov, ali barem krenes od nule pa polako , i znas sta radis,
onako s druge strane mozes da izgubis dane trazeci sta je problem ........ pa na kraju opet ti recimo ne gine format .....

pokusas ono sto mozes par sati a onda piiippppppp .....dje si to pritisno :roll: :roll:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao basti » 31 svi 2008, 00:38

imas virus ,virus pokusava da ti prepise preko hiden ili systemskog fajla ,nedozvoljava os i baca ga na reset...
-da mu je nesto ispalo i slota nebi se podizao nego bi pistao.
-ako znas da ocistis viruse ok ako ne ....onda formatiraj hdd i sve ponovo....i nemoj zaboraviti da ocistis usb stick (flash memoriju) ako imas,jer onda dzaba truda ,taman sve zavrsis kad ono turis stik i pa pa ;.nisam te ni ja bas razumeo kada sam
procitao tvoj post odnosno temu pise explorer.exe nece da se ucita...jer ako ti se restartuje cim se podigne onda nemozes ni da stignes da startujes....explorer.exe....E stisni alt+control+del pa na procesess pa kopiraj listu pa stavi ovde da ti ka\zem sta je moguci uzrok......ako nece tako u task menager probaj iz safe moda...
PC EXPERT

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao chellawy » 31 svi 2008, 10:00

@basti

slazem se da treba da pisti kada nesto ispadne iz slota
ALI neki dan mi bisva koleginica donese PC i kaze stalno se resetuje.
ja ga startujem i radi normalno, i tako ja cackam jedno pola sata i onda onako iz zezanja ga malo kucnem (citaj razvalim šamarčinu) :roll: i PC se resetuje....

problem je bio da je grafička karta bila labava u slotu i malo radila a malo gubila kontakt, znači nije skroz ispala

znači postoji i ta varijanta.....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao basti » 31 svi 2008, 11:35

e to je vec nesto drugo :) u takvim slucajevima se mrzne komp,cudi me da ti je i ostala ziva. A inace cim pc nema graficku pisti ko bleesa :)
PC EXPERT

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: explorer .exe nece da se ucita - please help !!!

Post napisao chellawy » 07 Jun 2008, 09:42

@letac

da li si resio problem ?

zaboravismo ti reci da je cest problem koji uzrokuje takve simptome i elektroliti na maticnoj ploci koji su dotrajali....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”