Sistem ne vidi VGA a radi?

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao JaroslavBires » 17 svi 2008, 22:59

:lala: Imam za radionicu PIII na Cel 667 ploča QDI Advance 9.
Imao sam 8 MB Vga i nju je XP pro SP2 video, rekoh da pojačam malo grafiku i stavim MX 440 od 64 MB, i radi. Radi al* ne vidim nigde u hardveru video adapter? Probao u Biosu da pročeprkam- ništa...
Desktop properties-setings-advanced-adapter= ništa...
Ploča ima AGP 2X a VGA je 8X, ima li to veze?
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao kisko » 18 svi 2008, 01:10

A na my computer,desni klik-properties pa hardware,zatim na device menager imas display adapters...da li tu vidi karticu :?:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
bolle86
_
_
Postovi: 75
Pridružen: 06 Apr 2008, 12:57
Location: Srbija
Specialty: broadcast
Lokacija: Nis

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao bolle86 » 18 svi 2008, 04:10

Ima veze.Vga koju si kupio srecom moze da se ubaci u AGP2x/4x/8x
Ovo 2x... ti je protok,mislim da je 530MB/s,sto jaca vga,mora imati i protok veci...
Da si kojim slucajem uzeo jacu,pitanje bi bilo da li moze...
Obrati paznju sledeci put kad uzimas bilo sta za komp..

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao buzdumra » 18 svi 2008, 10:37

ako je proradilo nista vise nemoj pojacavati moguce da i kad bi uspjeo tad da dobijes mrak :tooo:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao rubin_miki » 18 svi 2008, 21:20

`narani pilice i ne diraj dugmice lolzi lolzi :mrgreen:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao stojkePN » 18 svi 2008, 22:23

Vidi ali ti naj verovatnije nisi instalirao drajvere za nju.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao SaleSk » 18 svi 2008, 23:45

Razlika u AGP 1X,2X,4X i 8X je ogromna, a da ne produzavam da nabrajam dalje....Nije samo problem u brzinu transvera nego i u napajanju...Imas srecu sto ti je kartica proradila a nisi spalio maticnu ili samu karticu...Za detaljnije informacije mozes da procitas na :
http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port

:uca:

AGP cards are backward and forward compatible within limits. 1.5 V-only keyed cards will not go into 3.3 V slots and vice versa, though "Universal" slots exist which accept either type of card. AGP Pro cards will not fit into standard slots, but standard AGP cards will work in a Pro slot.
It is important to check voltage compatibility as some cards incorrectly have dual notches and some motherboards incorrectly have fully open slots. Furthermore, some poorly designed older 3.3 V cards incorrectly have the 1.5 V key. Inserting a card into a slot that does not support the correct signaling voltage may cause damage.
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
bolle86
_
_
Postovi: 75
Pridružen: 06 Apr 2008, 12:57
Location: Srbija
Specialty: broadcast
Lokacija: Nis

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao bolle86 » 19 svi 2008, 00:21

u pravu si saleSk,zaboravih,i napajanje je bitna stavka...
i corava koka pogodi zrno lolzi lolzi

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao JaroslavBires » 19 svi 2008, 09:54

:tooo: Uopšte ne vidi karticu u hardveru, a kad pokušam da ubacim drajvere prijavi da nema hardvera za te drajvere.
U svakom slučaju, radi i ne buni se nešto.
Hvala svima na učešću u diskusiji! :kolege: :pivopije: :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao fanzo » 19 svi 2008, 15:17

Da, razlika je i u napajanju. Bolje vrati staru jer ne dobijaš ama baš nikakva poboljšanja sada , osim eventualnog Marfijevog pravila. U prelaznom periodu (2x,4x,8x) proizvodnje grafičkih kartica , na karticama je postojao prekidač da odabereš mod naspram svoje matične ploče , odnosno mod napajanja. Na primer ako kartica podržava do 8x ,a matična samo 2x , ostaće ti sivo polje 4x i 8x u podešavanjima. Podešavanja sada ne vidiš jer nisi instalirao softver/drajvere za grafičku karticu.
Najbolja varijanta ti je 2x kartica sa što više memorije, pa kako radi..radi.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao basti » 20 svi 2008, 01:04

fanzo je napisao:Da, razlika je i u napajanju. Bolje vrati staru jer ne dobijaš ama baš nikakva poboljšanja sada , osim eventualnog Marfijevog pravila. U prelaznom periodu (2x,4x,8x) proizvodnje grafičkih kartica , na karticama je postojao prekidač da odabereš mod naspram svoje matične ploče , odnosno mod napajanja. Na primer ako kartica podržava do 8x ,a matična samo 2x , ostaće ti sivo polje 4x i 8x u podešavanjima. Podešavanja sada ne vidiš jer nisi instalirao softver/drajvere za grafičku karticu.
Najbolja varijanta ti je 2x kartica sa što više memorije, pa kako radi..radi.

Ne bih se slozio sa vama :)
ta kartica je napravljena u eri p3 plca i procesora tako da bih trebala da radi bez problema....Sto se tice poboljsanja i tekako se vidi razlika,a utice bogme na celokupnu brzinu racunara,sigrica manje vise,al za otvarnje pdf-ova i drgih stvari za servis .Kartice je agp x8 ,znaci podrzava,a istao tako ako ako ploca nije x8 radice na x2 :) (prilagodice se sho bi se reklo)
tako da ti samo malko procackaj po biosu podesi AGP ,podesi i da se on prvo inicijalizuje,xp sa sp2 bez problema ima svoje genericke drajvere,al ti lepo instaliraj DETONATOR drajvere ja bih ti preporucio nvidia45.23_win9x_english.exe,i tu mozes podesavati sta ti treba ,postojala je verzija graficke i sa tv outom...ako je imas jos bolje :)
e sada te kartice su u vecini slucajeva bile clocovane uz gomilu programcica bas za tu namenu pa ih nema ko nije pokusao ubrzati,pa su decica i preterivala pa su u 90% slucajeva kartice bile ostecivane ....znaci radi al nece u vece rezolucije,u sred igre zapucavnje ,a bilo je da je i nemozes instalirati i podesiti da radi u vecoj rezoluciji od 640x480...tada je ponovno flesovanje nekad pomagalo al retko :)
PC EXPERT

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao JaroslavBires » 20 svi 2008, 08:09

&basti
Čačkao sam po Biosu, onako površno no izgleda da će morati da se odvoji vreme radi ostvarivanja rezultata!
:KRLE: :ideaa: a sad idemo da "rock" -amo po zidovima a zarad novaca! :lala: lolzi lolzi lolzi
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao SaleSk » 20 svi 2008, 14:35

mozes da pokusas da nadjes bios novijeg datuma za tu tvoju plocu, pa mozda ces da postignes rezultate...I kao sto je fanzo rekao cini mi se...da ce ti 2x graficka sa drajverima bolje raditi nego 8x bez drajvera....Ali u svakom slucaju predlazem update biosa i mozda ces da dobije nesto...recimo da ti win prepozna graficku i potrazi drajvere.... onda mozes uvideti rezultat..
Pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
dejan5rovic
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 27 svi 2008, 12:19
Location: Srbija Beograd
Contact person: Dejan Petrovic
Specialty: computers

Re: Sistem ne vidi VGA a radi?

Post napisao dejan5rovic » 03 Jun 2008, 02:12

Znam da necu nista pametno reci, ali zasto ova tema u sotwer odeljku?! :?

@tema
Jedini problem moze biti sto ne mozes da istaliras drivere za nju, pa samim tim nece bas doci do vidljivog poboljsanja koje navodi basti!

Mozad ipak treba poslusati admina
fanzo je napisao:...Najbolja varijanta ti je 2x kartica sa što više memorije, pa kako radi..radi.
Osim ako nekim cudom i bez drivera sve glato funkcionise... u tom slucaju:
rubin_miki je napisao:`narani pilice i ne diraj dugmice lolzi lolzi :mrgreen:
:pivopije:

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”