Avast free antivirus

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Avast free antivirus

Post napisao miodrag popovic » 04 Feb 2018, 22:02

WINDOWS]/b]
VERZIJA: windows 7
MODEL:
***********************************************

SIMPTOMI:
Avast free antivirus izjavio istekao free period - niste više zaštićeni.Nije moj laptop (rodbina) pa neznam kako pretpostavljam da je neko izabrao dodatne opcije pa se aktivirao probni period i po isteku traži da se plati...Crveni uskličnik preko ikone,antivirus u pasivnom modu.

PREDUZETE RADNJE:
Pod budnim okom posmatrača instaliram Avira antivirus sve dok je Avast još na laptopu instaliran sve da ne bi slučajno jednu sekundu bio sistem bez antivirusa,da sam radio sebi ne bih tako radio,prvo bih deinstalirao jedan antivirus pa instalirao drugi.No kakobilo istog trena kad se je Avira antivirus instalirao Avast koji je bio na win7 izjavi da je sa njim sve u redu i ne treba ništa da se plaća radiće on i dalje,crveni uskičnik nestade.I još pri tom nema šanse da se deinstalira,samo nudi još brdo besplatnih opcija.Pokušao ja još i nakon restarta,no brzo odustadoh,deinstalacija Avire,još jedan restart i sve radi OK.
Blesavo,ali ima smisla.Instaliraš konkurenciju i odjednom sve radi...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Avast free antivirus

Post napisao marko50 » 04 Feb 2018, 22:21

Sto se tice deinstalacije za Avast postoji uninstal tool koji moze da se skine sa interneta, a sto se tice inace free antivirusa sve to otprilike nema smisla jer zastita u free varijanti nije neka.Ja svima postavljam total security 360 dobro mi se pokazao ne zakucava sistem, ne uzima puno memorije, radi kako treba. Uglavnom ljudi nagruvaju racunare toolbar-ovima i bespotrebnim software-ima koje su ubacili klikcuci next i ok, tako da nece ih spasiti mnogo ni avast ni ostali...

Avatar
saletv
gx
gx
Postovi: 237
Pridružen: 16 Okt 2008, 21:05
Location: smederevo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: smederevo
Kontakt:

Re: Avast free antivirus

Post napisao saletv » 05 Feb 2018, 12:23

Slažem se sa Markom za Total Security 360. Provereno dobro radi na svim racunarima na kojima sam instalirao više od dve godine.Ima i dodatne alate za čišćenje kao i gašenje nepotrebnih servisa.
Mana sa novim verzijom je iskačući prozor sa sponzorisanim sadržejm koji u podešavanjima ne može da se isključi u za free verziju.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Avast free antivirus

Post napisao nike » 08 Feb 2018, 00:34

Bježte od bilo čega sa 360 nazivom. To je čisti spyware!

https://tech.slashdot.org/story/15/05/0 ... irus-tests
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: Avast free antivirus

Post napisao SaleSk » 08 Feb 2018, 15:08

Ja u zadnje vreme i ne instaliram antivirus. Sve to dopunski opterecuje sistem.
Kada treba da skidam nesto komplikovano, prebacim da to radi i skina na Linux.
Dok radim na Win, posecujem obicno proverene sajtove, a ako je nesto veoma zeznuto, onda to veoma dobro odradi i Windows Defender...
Zadnji AV koj sam koristio je bio Panda, a sad ne koristim ni njega.
Sve to uspori sistem i postane pravo sra*e.
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast free antivirus

Post napisao fanzo » 09 Feb 2018, 18:19

Nema ništa besplatno..
Win Defender odlično radi posao i ne primećuje se da je tu.
Antiviruse ne koristim, osim gore navedenog.

Ako nešto zapne, a Defender ne može da reši onda skinem Spybot - Search & Destroy očistim šta treba i deinstaliram ga.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Avast free antivirus

Post napisao Stolle » 09 Feb 2018, 18:34

Osim defendera, povremeno pustim Dr.Web CureIt. Ali ne instaliram ga već svaki put skinem pre skeniranja. Prvi put o njemu sam čuo na onom kanadskom forumu. Surla beše ako ne grešim. Kao i za Hijack This.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Avast free antivirus

Post napisao nike » 11 Feb 2018, 13:04

Antivirusi usporavaju, to je sigurno! Zato koristite "sandboxed browser" ako nećete na Linux ili surfajte na virtualnoj mašini!
https://goo.gl/gYhb7t

Kreirajte normalni račun u Windowsima bez administrativnih ovlasti i koristite njega redovno a administrativni samo kad instalirate nešto i administrirate sistem.


Jesam li spomenio Backup?

Backup!!
Backup!!
Backup!!
Backup!!
Backup!!
Backup!!
Backup!!
Backup!!
......
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast free antivirus

Post napisao fanzo » 12 Feb 2018, 14:13

... i ponovo bekap !!
:lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Avast free antivirus

Post napisao miodrag popovic » 12 Feb 2018, 16:18

Unekoliko poenta priče je promašena.Naime kad ti rodbina donese i kaže da se antivirus izjasnio da više ne radi,e onda ne vredi pričati.Ja se apsolutno slažem sa svim gorenavedenim,ali meni je najsrećniji bio baš sticaj okolnosti koji se je desio,jedan antivirus je natjerao drugi da zaboravi istekao probni period isl.Ja ću svakako ponoiviti radnju i sledeći put,a trnoviti put objašnjavanja Linux-a, bekap-a,nemanja antivirusa,e to ostavljam za sebe.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Avast free antivirus

Post napisao nike » 12 Feb 2018, 20:58

Priča nije promašena, pošto je poanta (bar mog) odgovora u tome da je bolje spriječiti nego liječiti!
Meni rodbina, susjedi, poznanici i sl. dođe, prešaltam ih na Linux i više ne dolaze. Razlog nedolaska može biti dvojaki, ili više nemaju problema sa virusima, ili imaju problema sa "mojim" Linuxom pa me zaobilaze u širokom luku. Sa moje tačke gledišta, u oba slučaja je riješen problem trajno!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Avast free antivirus

Post napisao miodrag popovic » 12 Feb 2018, 22:28

Ili što bi rekao kolega,drugarima radim džabe,popijem dva litra vina i pojedem metar kobasice.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Avast free antivirus

Post napisao marko50 » 12 Feb 2018, 23:08

slazem se apsolutno, ali ako imas musterije koje su cule za viruse i sta god se desi krivi su virusi ako im kazes da antivirusi ne rade nista samo koce sistem gledaju te kao tele u sarena vrata. Tada se otvara diskusija od 1h u kojima objasnjavas nekom nesto ko nema pojma sta prica. Tako da sto se tice servisera najbolje instalirati neki pa ostalo je njihovo ne vredi se nastavljati sa penzosima :m:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”