Windows 10 prvi utisci

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao bracans » 06 Jan 2016, 16:59

Kako da nateram windows da mi pokaze umesto pdf ikonice, prvu stranicu dokumenta, pre je to bilo lako, view, thumbnail i lepo vidim sta je na prvoj stranici pdf dokumenta. Windows 10 mi je na srpskohrvatskom, latinicni font.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao nike » 06 Jan 2016, 18:05

Instaliraj Foxit Reader!

Kod: Označi sve

http://cdn01.foxitsoftware.com/pub/foxit/reader/desktop/win/7.x/7.2/en_us/FoxitReader728.1124_prom_enu_Setup.exe
Prihvati sve default postavke kod instalacije osim kad pita dali želiš da instaliraš Foxit Reader Standard 30day trial. To onemogući!

Acrobat Reader DC više nema mogućnost prikazivanja sličica!


Nakon instalacije Foxita pregledaj da vidiš ponovo sličice!
Ako iz nekog razloga baš želiš da dokument otvaraš Adobe readerom, možeš ga otvorit sa "Otvori sa" na desni klik miša, ili možeš ponovo postavit Adobe Reader kao default čitač PDF-ova! Ikonice bi trebale ostati!

I've been struggling with this thumbnail issue for weeks and I've the solution... it's simple. Adobe Reader DC does not support thumbnails but this works:

Install Foxit Reader.
Set it as the default reader (make sure it is set as default by opening a PDF file or just looking at the file's icon), the eBook cover image or thumbnail will show.
Go back and set Adobe Reader or Acrobat Reader DC (whichever version you're using) as the default reader and the thumbnail will be stuck.

As simple as that.

Kod: Označi sve

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/pdf-thumbnails-not-showing-in-windows-10-file/d27c1174-3fc4-4479-8a1a-974c75ac809d?page=2
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao bracans » 06 Jan 2016, 19:21

bravo nike izuzetno radi :yeah: hvala od srca, imam ogromnu pdf biblioteku, negde oko 10000 strucnih knjiga na engleskom i ovo je velika pomoc, kad stavim veoma velike ikone vide se lepo i naslovi. Ovu stavih kao primer. lolzi
Prilog
Bez naslova.jpg
Zadnja izmena: bracans, dana 06 Jan 2016, 20:03, ukupno menjano 5 puta.

nibus
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 04 Jan 2016, 22:06
Location: Niš
Contact person: Mihajlo
Specialty: automotive

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao nibus » 06 Jan 2016, 19:41

XP je zakon :D

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao Borce Vasilev » 07 Jan 2016, 12:40

bracans je napisao: imam ogromnu pdf biblioteku, negde oko 10000 strucnih knjiga na engleskom lolzi
ohooo daj neki listing :D :D
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao bracans » 07 Jan 2016, 15:37

Hocu lolzi samo da vidim kako se sadrzaj direktorijuma pretvara u listing, jednom sam to uradio ali sam zaboravio.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao Kobac » 08 Jan 2016, 08:15

dir > spisak.txt

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 09 Feb 2016, 20:06

Win10 je mešavina win OS i Android OS. 2u1.
Obzirom da sam ja sa Win7 prešao na Win10 .. meni liči na Win7/Android.
Nije loš, lako se sve nađe jer liči na sedmicu. Povezivanje raznih uređaja je još lakše jer liči na Android. Takođe je bolje i lakše zadavanje pravila za deljenje i blokiranje neželjenih.

Instalacija OS je kratka i brza. Kod mene se na SSD obavila za nekih 10-tak minuta. Ne zauzima puno prostora na hdd. Negde oko 4GB kada se uradi optimizacija za SSD. Uputstva na linku ispod:
http://www.disk-partition.com/kb/tips-s ... ws7-2.html
Oko 4GB + koliko je potrebno za system restore (koliko mu dodelite).

Izgleda da je brz, ali to je samo prividno, jer prvo pokaže slike (šta se dešava), a zatim u pozadini podiže ostale servise, redom kako koji zatreba.
Ustvari samim tim je i zaista brži od prethodnih jer troši resurse baš za ono šta treba.
Malo su ga ipak previše ubrzali, jer se bar meni desi da uhvatim prozor da ga pomerim, a on se ne pomeri, ne skonta ga. Ili mi je miš spor ..ali toga nisam imao u sedmici nikada.

Ako imate bar 4GB rama onda bolje instalirajte 64-bit verziju, jer 32-bit verzija OS ne može da koristi više od oko 3,5GB rama iako ste instalirali više. U OS će da pokaže sav ram što ste instalirali, ali isto tako (pored) će da piše da koristi svega (oko) 3,2GB.
Instalirao sam 64-bit verziju i za sada većina alata radi dobro. Bar one koje sam probao.

Važno je znati sledeće za 32-bit verziju OS:
- može da koristi samo 32-bit drajvere za hardver
- vidi RAM samo do oko 3,2-3,5GB
- može da koristi samo 32-bit programe

Važno je znati sledeće za 64-bit verziju OS:
- može da koristi samo 64-bit drajvere za hardver
- vidi i može da radi sa RAM do par TB (zaboravio sam do koliko, sasvim dovoljno), takođe istovremeno može da adresira puno više rama nego 32-bit sistemi
- koristi 64-bit programe, ali bez problema i 32-bit programe (64-bitne stavlja u "Program files", a 32-bitne stavlja u "Program files (X86)")

Sviđa mi se opcija "Upravljač zadacima" za praćenje resursa hard diskova. Sada ne samo što pokazuje resurse za CPU i RAM, nego i za HDD. Pa se sada lepo vidi ko koči sistem. Kada se kopira puno sitnih fajlova, lepo se vidi da HDD radi na 100% a kopira svega par MB podataka u sekundi. Takođe možete uporediti koji HDD je bolji i brži i iskoristiti ga za ono za šta je sposoban u cilju da sebi ubrzate čekanje. Zanimljivo i to da HDDovi samo dve godine stariji od novih koliko su sporiji po ovom pitanju. Toliko da evo za primer: jedan novi hdd na USB3.0 je 10x brži od hdd starog tri godine koji je vezan na SATA port MB.

Ne znam zašto se žalite na špijuniranje od strane windowsa kada gugle to odavno radi.
Imate opcije da isključite sve šta vam se ne sviđa, ali ćete zato ostati bez mnogih prednosti i novotarija.
Novotarije: sve to već odavno ima na Android.
Pokušavali smo Android da instaliramo na PC, ali bez uspeha, e sada je Microsoft pregazio sve one koji to pokušavaju, sada više nemaju šanse nikakve. To je to 2 u jedan.

Svi koji imaju bilo kako registrovan Win7 pa nadalje, dobiće besplatan apgrejd na Win10. Naravno ako to žele.
"Akcija" (kako mrzim tu reč) traje godinu dana od objave, a to je do oko jula ove godine, čini mi se.
Win10 je samim tim besplatan i nema rok trajanja, kako su to neki protumačili.
Ako vam je stariji Win nelegalan, apgrejdovaće se i ostaće i dalje nelegalan.
Ako je Win bio "Home" verzija, ostaće i dalje Home verzija, ako je bio Proffesional, ostaće i dalje.

Instalacija može da bude u vidu nadogradnje, tako da podaci ostanu i dalje na operativnom sistemu.
Ili da bude iznova, čista.
To možete odabrati prilikom instalacije. Nema razlike niti bilokakve bojazni.
Ako ste odabrali instalaciju nadogradnje, tada će stari Win ostati smešten u facikli "Old..." i možete se uvek vratiti na stari OS. Da li će raditi dobro nakon vraćanja, to ne znam. Nisam probao.
Ako nemate nameru da se vraćate onda slobodno obrišite (obavezno opcija "čišćenje diska" ali iz drugog puta će vam ponuditi) da oslobodite oko 4-5GB prostora na C particiji. Ako ste trpali svega i svačega na C: particiju onda ćete imati i više od toga.

Microsoft Edge sada zamenjuje Internet Explorer.
IE i dalje postoji i može da se pokrene iz MsEdge-a.
Ms Edge je totalno osiromašen od opcija i naravno jeste brz i rad sa njime podseća na Android internet pretraživače, ne radi oštro nego mekano :lala: i tečno. Na skrolovanje se lagano zaustavlja. Podseća na pomeranje ekrana prstom.

Sada računar zaista može da bude baš koristan.
Tu je: aktivna vremenska prognoza, koja je fantastična .. i radi u realnom vremenu, samo treba odabrati zemlju iz koje ste, a sve ostalo će on sam.
Vesti .. takođe aktivne. Možete da odaberete od onih koje se nude u Ms prodavnici. Mali ekrančići se sami osvežavaju, a kada se klikne na njih otvore se cele vesti.
Finansije ..jednostavne igrice..itd..itd..
Podsetnici koji se lako sinhronizuju sa mobilnim telefonom. Opcije su za sve Win/Andr/iPhone. Nije važno koji je.
Sve može da se sinhronizuje. Valda baš sve... Kako piše: propušteni pozivi, poruke i ostalo ..
Ako vam se ne sviđaju preinstalirani programi vrlo lako ih možete zameniti za neke iz "Google play" .. ustvari to nije gugl plej nego "Microsoft Prodavnica". Sve radi na istom principu kao i Android. Takođe i prijavljivanje na Ms račun. Prijavljivanje je samo jednom, sve isto kao na Androidu.

Rezime na prvi pogled:
Sada je OS mnogo usmereniji na ono šta korisnik radi i šta mu je potrebno. Sve ostalo u pozadini se radi kada kada korisniku nisu potrebni resursi.
Objašnjenja i uputstva su tačno tamo gde treba da budu.
Sve može da se ispremešta i stavi tamo gde je korisniku najpotrebnije.
Uključuje se i isključuje super brzo.
Sve drajvere mi je pronašao. Nije mi bio potreban nijedan cd.
Čak je instalirao za tačno 4 sekunde (log file) drajvere za kinesku PCI karticu USB3.0 .. ja sam mislio da je nije ni registrovao, a ona već radi. Nije ni iskočilo upozorenje za novi hardver. Ali postoje obaveštenja koja se mogu otvoriti i pogledati kakve su poslednje akcije bile.
Na prvi pogled ... nije loše.. čak štaviše.. videćemo kasnije.

Takođe da pohvalim Gigabyte proizvođača matične ploče koji je bio toliko dobar da napravi Win10 drajvere za MB staru 5 godina..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 09 Feb 2016, 20:27

Da, zaboravio sam. Cortana. Ili Kortana.
Asistent iliti pomoćnik. Možete mu se obraćati glasom ili kucanjem po tastaturi.
Pretraživati internet ili komandovati funkcijama računara.
Naučiti ga da reaguje samo na glas vlasnika.

Za sada radi na engleskom i još par jezika. Biće sigurno i na našim, za sada nema.
Na androidu ovo radi savršeno i na našim jezicima.. pa, verovatno će i na Win-u da radi ...kad bude..

Ovo već postoji na Google internet pretraživaču (Chrome) implementirano, za PC. Može da asistira prilikom pretraživanja interneta glasom.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao Borce Vasilev » 09 Feb 2016, 22:56

jas sam ga probao sa tim engleskim jezikom ali to te tako vrlo smesno ....... ako ti je dijalekt i akcenat tapa kao da prica meksikanac onda zajebi cortanu .. tastatrura je prava stvar
:D a mozda i moj engleski je los :D
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 10 Feb 2016, 13:29

Imaš u opcijama da čekiraš da razume i takve kao ti .. a i ja sam takav ne brini :mrgreen: i meni bi tako radilo..
Na androidu radi savršeno i na srpskom, a verovatno i na makedonskom.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao Borce Vasilev » 10 Feb 2016, 19:30

nisam probao na android jos nekako mi je upalo u oci na windows 10 i probao onako cisto iz ljubopitnosti ... probacu bas kasnie ...
taa nova tehnologija nove softwere itn itn kolko pomaze tolko i nas cine mrzliviji nekako da zatupimo :D
i odma to me potseca na jedan film sta sam gledao davno IDIOCRACY se zove i nekako cini mi se da i te kako idemo u tom pravcu DEEVOLUTION :D
ali lep je to WINDOWS svakako :tooo: :mrgreen:
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao Damiru » 12 Feb 2016, 22:18

Dobra strana Windows-a 10: HDD sa instaliranim Windows-om radi na doslovno svakom računaru, bez obzira na čipset. Proveriće hardver i instairati sve potrebne drajvere, ako postoje.
Loša strana: i pored uredne instalacije drajvera za detektovani printer (primetio sam za sada samo kod modela HP i Kyocera štampača), nakon slanja dokumenta na štampu, ne dešava se ništa. Windows javi da je dokument poslat na štampu, ali papir nikad ne izađe iz štampača.
Biće tu još malo peglanja, ali skok sa sedmice je više nego pozitivan.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 13 Feb 2016, 15:00

Instaliraj softver od štampača koji imaš sa njime, nemoj da windows daje svoj generički.
Drajvere nemoj ako nemaš adekvatne (32/64-bit) ostavi neka windows da svoje ili ih pronađe sam na netu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao nike » 15 Feb 2016, 08:42

Ne znam zašto se žalite na špijuniranje od strane windowsa kada gugle to odavno radi.
Imate opcije da isključite sve šta vam se ne sviđa, ali ćete zato ostati bez mnogih prednosti i novotarija.

Nemojte slučajno pomislit da postoji način za iskjučivanje "špijuniranja" od strane Windowsa 10 nekakvom aplikacijom ili postavkama!

Kod: Označi sve

http://www.tweaktown.com/news/50308/8-hours-windows-10-sends-data-microsoft-ip-addresses-5500-times/index.html
Ako vam Windows 7 ili 8 nije bio legalan, ne upuštajte se u ilegalnu nadogradnju, da ne bi bilo kajanja kasnije!
A ako je ilegalan, čuvajte se ovih updatea!

Kod: Označi sve

https://forums.geforce.com/default/topic/871086/off-topic/new-windows-7-8-8-1-updates-kb3075249-and-kb3080149-spy-on-you-just-like-windows-10/
Ne znam zašto se žalite na špijuniranje od strane windowsa kada gugle to odavno radi.
Jedno je kad ti špijuniraju surfanje, i ti to znaš, a drugo je kad ti špijuniraju sve što radiš, a ti misliš da se to može isključiti i da si to isključio!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao cacko85 » 15 Feb 2016, 11:38

nike je napisao:
.....Nemojte slučajno pomislit da postoji način za iskjučivanje "špijuniranja" od strane Windowsa 10 nekakvom aplikacijom ili postavkama! ...

Kod: Označi sve

DESTROY WINDOWS SPYING
Prilog
DWS_Lite.rar
(239.31 KiB) Preuzeto 56 puta.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao nike » 15 Feb 2016, 16:04

Nisi čitao! :bije: :) :)
The testing was repeated on another Windows 10 clean installation with all of the data tracking options completely disabled, and third-party tool DisableWinTracking was installed, which attempts to shut down all of the hidden Windows 10 data reporting attempts. This didn't help, as at the end of the 30-hour period, Windows 10 had still pushed data to Microsoft 2758 times, across 30 different IP addresses.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 16 Feb 2016, 08:34

Pre jedno 15-tak godina je Intel u svoje procesore ugradio alatku za praćenje .. to je vrlo brzo osvanulo u javnosti .. nakon toga je pušio par godina i AMD je preuzeo prednost.
Momentalno je Intel opet u velikoj prednosti u prodaji svojih procesora, ipak je Intel .. nešto kao Mercedes i Toyota u auto industriji ..
Ako Intel nastavi i dalje ovako AMD će prestati da radi kao i nekada Cyrix.
Eto vam i hard diskovi .. ostalo šačica proizvođača..

To šta će nas da išpijunira .. ne znam samo kakve korisiti može imati od toga .. lolzi možeš misliti .. serviraće nam reklame .. pa bolje da mi sevira neke reklame koje me interesuju, nego neke koje me ne zanimaju uopšte i to je meni bolje..ipak.
Druga stvar je što se veliki novci obrću u reklamama .. važan je novac, a ne da potencijalnu mušteriju baciš u bedak ..

Važno je da znaš gde je protivnik i da ga dobro izučiš .. ako to ignorišeš nećeš ga pobediti lolzi :mrgreen:


Ja u google uključim opciju posebnog logovanja i da mi prepoznaje samo jedan računar sa kojim se logujem na svoj google nalog ..(šalje sms i slično za logovanje) i sledeći put odem da se prijavim,a on me ne prepoznaje .. ponovo mi šalje sms za proveru identiteta, a lepo sam mu čekirao da to ne radi. Ne može da me prepozna iako ja to hoću.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao fanzo » 20 Feb 2016, 19:02

Quick Launch bar
Ko je navikao ranije da ima ovo, smetaće mu zato što ga sada nema.
Na linku ispod su detaljna uputstva kako ga namestiti da je ponovo tu.

Takođe slično važi i za njegovo dodavanje u Win7 jer ga i tamo po difoltu nema.

http://www.tenforums.com/tutorials/4624 ... -10-a.html
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
batica
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 28 Jun 2015, 12:39
Location: Srbija
Lokacija: BEOGRAD

Re: Windows 10 prvi utisci

Post napisao batica » 21 Feb 2016, 21:12

Što se tiče moji su utisci da je win 10 pro (taj imam) daleko boli od win 8.1 pro . Ima start meni ,brz je samo mu je mana oko drivera za neke komponente . Valjda ćeizaći i nove verzije npr.tp-link,netgear itd . Jer za win 7 postoje pa neki i za win 8 Tako da nas teraju da kupujemo nove komponente. :uca:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”