Delivery report

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Delivery report

Post napisao Proko » 10 Jan 2015, 02:22

U više navrata sam imao potrebu da znam da li je e-mail isporučen, ili je primalac samo zaboravio da odgovori.
Pošto je najviše Gmail u upotrebi, tražio sam tu opciju, i našao sledeće:
"Google zaposlenici su naveli nekoliko puta da oni neće provesti ovu značajku u Gmailu ikad, jer misle da će to biti invazija na privatnost svojih korisnika."
Neki drugi, koji imaju "Delivery report", ostavljaju primaocu mogućnost da odluči hoće li se ta informacija proslediti pošiljaocu. To obesmišljava celu proceduru, i ne vidim čemu to služi.
Za slučajeve kada baš hoću da znam da li je i kada je mail pročitan, napisao sam program. To je zapravo web stranica u PHP-u. Jasno je da to treba da stoji na nekom serveru, ali to možete zamoliti i nekoga ko ima sajt da postavi tu skriptu, ne morate imati svoj sajt.
A to radi ovako:
Izlazite na tu stranicu sajta sa lozinkom, i upisujete podatke za slanje maila. Tada se automatski šalje mail primaocu, ali i Vama da bi imali to u arhivi. Primaoc ne dobija sadržaj već obaveštenje sa linkom preko kojeg otvara sadržaj koji ste napisali. Taj sadržaj se privremeno čuvao na serveru, i kada ga je primaoc otvorio, on se briše, ali se istovremeno šalje mail i njemu radi arhive, i Vama kao informacija da je mail pročitan.
Ako se pravilno upišu podaci, primaoc odgovara na Vašu adresu, a ne na adresu sajta, takođe i Vi imate mail sa njegovom adresom za repliku.
U prilogu je php skripta, i ako je želite koristiti popunite četiri reda sa traženim podacima. Uputstvo je na početku.
Otvara se kao i svaki drugi tekst, u Notepadu.
Prilog
m.rar
(1.39 KiB) Preuzeto 81 put.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Delivery report

Post napisao Proko » 10 Jan 2015, 17:05

Ako neko želi da proba kako to radi, dajem mesec dana besplatan hosting na serveru.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”