"Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije (riješeno)

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

"Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije (riješeno)

Post napisao nike » 03 Dec 2014, 12:57

Radio sam povećanje particije sa Parted Magic sistemom. Nakon toga fajlove koji su bili na toj particiji više ne vidim u Windows exploreru ali ih na Ubuntu Linux (i Parted Magic) uredno vidim.
Šta treba da napravim da se Indeks fajlova pojavi i u Windowsima!

Dakle fajlovi su još tu, zdravi, samo ih Windows ne vidi!
Zadnja izmena: nike, dana 17 Dec 2014, 03:06, ukupno menjano 1 put.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao fanzo » 03 Dec 2014, 14:44

Nemoj ništa da dodaješ na taj hdd.
Sa Linuxom prebaci fajlove na drugi ispravan hdd koji je formatiran u windowsu i koji i radi u windowsu.
Ili ih stavi na USB stik pa prebaci u win, ako nemaš slobodan hdd.
Postoje sigurno i drugi načini, ali ja sam tako radio.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao nike » 03 Dec 2014, 15:03

To mi je najgori način jer je particija 1,2 TB a fajlovi su 2 virtualne mašine od 500GB!

Tražim naćin kako napraviti ponovno indeksiranje postojećih fajlova (ili kako li se to već zove) sa nekim alatom za Windowse!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao dejan-dexi » 03 Dec 2014, 23:56

Eto ti razloga da zaboravis dozu :mrgreen:
Probaj ntfsfix
Ja mislio ti neki uber geek lolzi lolzi lolzi , a ti rusis paticije.
Sada si naucio koliko je to opasno sta si radio.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao nike » 04 Dec 2014, 00:45

Šta je ba opasno? Ništa se nije desilo osim šta su se Windoze zaglupile! :roll:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1514
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao Liskun Elektronik » 04 Dec 2014, 10:32

Ako si radio u Hyper-V onda imas alatku za export virtuelne masine i virtualnog harda,za druge virtual boxove neznam kako ide,nisam nesto puno u njima radio.A imas i alatku Linux Mint Live koja izvlaci podatke nebitno koji je sistem u pitanju,tu alatku pokreces pri samom podizanju Linux Minta, i onda ih opet vratis na hard na kojem si digao novi windows,tj.ono sto ti je i Fanzo preporucio.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao SaleSk » 04 Dec 2014, 10:46

nike je napisao:Šta je ba opasno? Ništa se nije desilo osim šta su se Windoze zaglupile! :roll:
Nisu se win zaglupile. Nije ti ovo kofa pa kad je punis vodom da se puni ravnomerno itd itd da ga ne tupim.

Zapisi se ne redjaju redom, vec se redjaju kako ij OS redja nekim redosledom. Zato u win i postoji alat koj se zove defragment, da bi ih win malo poredjao, po nekom redosledu da kazem. Ti si sad podelio HDD, izmesao prakticno mesta, pa ti ih zato i win uopste ne vidi. A kako kazes da su to bile virtuelne masine, situacija je jos gora.
Lepo ti je fanzo rekao. Ako ih vidis pod Linuxom, lepo ih presnimi, a sve ostalo isformatiraj pa vrati nazad. Ako imas srece, radice ti sve OK. Ako ne reinstaliraj virtuelne masine iz pocetka.
:mrgreen:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao dejan-dexi » 04 Dec 2014, 11:41

nike je napisao:Šta je ba opasno? Ništa se nije desilo osim šta su se Windoze zaglupile! :roll:
To nike sta si uradio , predpostavka je da si jednu particiju hteo da smanjis a drugu povecas.
To je vrlo rizicno, sam si vec zakljucio.
Inace ako se mora , paravi se backup pa se radi ali tako sto radi jedno po jedno, jednu particiju smanjis pa sacekas da program uradi, pa onda drugu pa sacekas da uradi .... nisi prvi koj se opekao :pivopije:

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao fanzo » 04 Dec 2014, 11:58

Do sada si već mogao da prebaciš sve šta si imao :mrgreen:
To šta sam ti predložio je najsigurnija metoda, a sve preduslove već imaš.
Jedino šta je moguće da se loše desi, a to su instalacije programa koje možda neće raditi nakon prebacivanja, ali to uvek možeš da središ bez problema sa ponovnom instalacijom.

Gore sam ti napisao: "...prebaci..."
Nemoj da prebacuješ, nego prekopiraj. :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao nike » 04 Dec 2014, 14:25

Dećki, puno pretpostavljate a sve sam lijepo opisao. Particiju sa fajlovima sam povečao a ne smanjivao. Alat koji je to radio je Gparted! Radio sam to 100 puta i nikad nije bilo frke u Linuxu. Problem je što Windows, iz nekog meni nepoznatog razloga, ne vidi index fajlova nakon povečanja particije. Zanima me ima li tko ideju koji alat koristim da mi povrati taj indeks fajlova u Windowsu (Master File Table) , tako da ne radim masovno kopiranje 1TB podataka na HD koji nemam samo da bi ga Windows-govno vidilo. Ako mi šta treba imam u Linuxu sve, ali ja hoću da to isto vidim i u Wndowsima. :arrow:

Kod: Označi sve

http://www.cgsecurity.org/wiki/Advanced_NTFS_Boot_and_MFT_Repair

Fanzo, nema nikakvih instalacija. To su 2 virtualne mašine iz mojih "mladih dana"!
Ja, kad prođe godina dvije, od stare mašine napravim virtualnu, i "Jovo na novo"! Po sadašnjim cijenama HD, to me košta 150 kn po mašini! Lakše mi je to nego instalirati nanovo 200 i kusur programa koliko se zna naći na Wingovnu! :yeah:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao fanzo » 04 Dec 2014, 19:19

Sve mi je jasno .. kupi jedan hdd pa neka se nađe u rezervi :mrgreen: to uvek treba.
Hirens boot ima sve alate, ali ja bih te savetovao da ne radiš nešto što ne znaš šta će se tačno desiti.
U svakom slučaju podaci će uvek biti tamo sve dok ne budeš ubacuivao još nešto na hdd, pa u krajnjem slučaju uvek možeš uključiti GetDataback :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao nike » 04 Dec 2014, 22:35

fanzo je napisao:Sve mi je jasno .. kupi jedan hdd pa neka se nađe u rezervi :mrgreen: to uvek treba.
Trenutno imam 6 HD-ova! Svi su puni "gov...."! Ima ih od prije milenium buga! :mrgreen:
Ako išta, sigurno je da HD neće iz moje kolekcije! Sve ostalo uredno leti u smeće!

Čak imam jedan Android telefon koji bi mogao prodati, ali jebe me u mozgu njegovih 2GB "neizbrisive" memorije!
Nisam siguran da tu pomaže i DD! :m: Paranoja!

Moćda ovo! lolzi

Kod: Označi sve

http://www.extremetech.com/extreme/169526-worlds-most-powerful-mri-can-lift-a-tank-like-magneto-or-see-deep-into-your-brain
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije

Post napisao dejan-dexi » 05 Dec 2014, 00:27

Kod: Označi sve

ntfsfix is a utility that fixes some common NTFS problems. ntfsfix is NOT a Linux version of chkdsk. It only repairs some fundamental NTFS inconsistencies, resets the NTFS journal file and schedules an NTFS consistency check for the first boot into Windows.

You may run ntfsfix on an NTFS volume if you think it was damaged by Windows or some other way and it cannot be mounted.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: "Izgubljeni" fajlovovi nakon povečanja particije (riješe

Post napisao nike » 17 Dec 2014, 03:05

Ipak sam morao fajlove premjestiti na drugi Hdd a ovu particiju na kojoj su bili ponovo formatirati na Ntfs.

Pišem rješeno i dodajem još jedan minus Wingovnu.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”