Windows 8 iskustva ?

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Windows 8 iskustva ?

Post napisao goranfri » 16 Nov 2013, 23:52

Koristi li neko Windows 8 ?

Valja li to nečemu ?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Windows 8 iskustva ?

Post napisao alexa_pg » 17 Nov 2013, 00:20

Mozda ti pomogne,
Prije jedno par mjeseci trazi stranka da mu instaliram Windows 8 na masinu na kojoj je bila Sedmica. Kako ja to radim za novce, 'ladno prihvatim i sve zavrsim kako treba. To mi je bio prvi susret sa Win 8 i licno sam bio razocaran time sta sam dobio. Sve je bilo ispremjestano u citavom OS. Kao da se neko zajebavao prilikom pravljenja novog Operativnog.
Nakon par dana, javlja se stranka da mu vratim sve kao sto je bilo jer je razocaran Osmicom.
Prema tome, ne zuri sa instalacijom. Sasvim lijepo rade i Windows 7 kao i Windows XP.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Windows 8 iskustva ?

Post napisao cacko85 » 27 Nov 2013, 00:23

Osmicom radi brze nego win 7, tachno da neke stvare su "ispomeshane" ali to je isto kao kad od xp idesh na 7 :mrgreen:
Najgori problem pravi Metro Style Start meni, ali ima i za to neki programici koi prave meni kako na win 7.
Ako rachunar ili laptop je malo stari mozda imachesh problem so drajvere zato prvo proveri dali ima drajvere za win 8 pa ondak isntaliraj.
:pivopije:

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Windows 8 iskustva ?

Post napisao goranfri » 27 Nov 2013, 00:26

Ja teram Xp , kupio drugar laptop sa 8 na njemu pa sam malo pogledao i nisam nešto oduševljen.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Windows 8 iskustva ?

Post napisao stojkePN » 27 Nov 2013, 10:56

Pre par dana dobijem nov lap top na reinstalaciju. Za divno cudo ne postoje drajveri za win7 samo za win8. probao sam da instaliram win 7 i da proguram drajvere od win8 ali nece, tako da sam bio prinudjen da ubacim win8. kao sto Cacko85 kaze jeste da brze dize i obara sistem, malo brze radi nego win7, ali su ga zapetljali preterano nekim glupostima. Najvise mi smetalo sto nema klasicnog start menija. Da ugasis komp treba 5 puta da isklikces dok ne dodjes do ikonice. Neke precice sam jedva uspeo da ivucem na radnu povrsinu kao sto je My computer...Sve u svemu ne bi ti preporucio da prelazis jos. Pre ce biti da se iznerviras nego da se odusevis :lala:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
spiki
_
_
Postovi: 23
Pridružen: 20 Sep 2012, 11:20
Location: Novi Sad

Re: Windows 8 iskustva ?

Post napisao spiki » 27 Nov 2013, 14:21

Ako nemas potrebu da prelazis na 8 (recimo HW problemi kao sto je stojkePN rekao) - batali!
I 7 moze da se natera da radi jako lepo, treba malo vremena i zivaca.
Najlakse ti je da joj ugasis sve spec. efekte (osim ako ti nije fetis transparentan taskbar + titlebar i ostala s****), smanjis ikonice na standard 32x32 i vozis 7 bez problema.
Ako imas HW koji podrzava Xp a radis dosta sa periferijama - savet je teraj Xp.
Za 7, 8 (pre toga nesrecnu Vistu) ti trebaju drajveri i DLL-ovi za sve zivo sto hoces da zakacis na komp.

Ako je zahtev izgled und dizajn - onda pojacaj HW! :)
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”