Opera

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Opera

Post napisao Stolle » 30 Okt 2013, 23:11

Koristi li još ko operu? Koristim i FF, ali malo više nju, zadnju staru verziju, 12.16. Sinoć sam instalirao operu 17 i totalno se razočarao. Nije mi jasno kako nešto što dobro radi mogu tako da use*u. :? :?
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Opera

Post napisao Proko » 31 Okt 2013, 02:58

Koristim ja i to verziju 12.16. a koristio sam i ranije verzije i po meni je to najbolji browser. Ne želim da znam šta su uradili. Znači da je ni slučajno ne ažuriram, mada to obično i ne radim. Ja na svakom programu isključujem obavezno opciju provere i dojave, upravo zbog toga što se često događa baš to što si ti naveo.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Opera

Post napisao Damiru » 31 Okt 2013, 07:39

Ja koristim Operu već nekoliko godina, otkad sam saznao za nju. Trenutno je u funkciji
Version 12.16 Build 1860 (x64).
Ako si razočaran verzijom (pretpostavljam da je x86), uvek se možeš lako vratiti na stariju. Ovde izaberi verziju koja ti odgovara. Ja volim da probam kakva su poboljšanja (ako ih ima), pa ako mi se ne svide, vratim se na staro.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Opera

Post napisao nike » 31 Okt 2013, 08:20

Ja sam na Operi od kad se pojavila. Malo su je usrali ali je zato sad brza kao munja. Ko ima dobru vezu i multijezgrene procesore vidi ubrzanje iz aviona.
Opera više nije na starom "engine". Sad je na Chromium engineu i otvara jednakom brzinom kao Chrome. To je urađeno jer je starija verzija prilično zaostajala za Firefoxom i Chromeom u brzini.
Kome sama brzina otvaranja nije bitna ili je na sporijoj vezi, bolje da ostaje na staroj verziji koja ima integrirani mail klijent. Zbog toga mi i je bila najdraža.
Na Linuxu je još stara verzija, nema nove. Androidova mini Opera mi je najjači browser na Androidu.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Opera

Post napisao Stolle » 31 Okt 2013, 10:51

Dobro je to što i nakon instaliranja Opere 17, radi i stara verzija, 12.16.
Na novoj nema više poruka, sad se posebno instalira Opera Mail. A i osim ikonica u speed dial, ne vidim gde su Bookmarks na novoj. :roll: :?:
Doduše ima ih ali ovako.
U Speed Dial ikonica Bookmark Importer, pa se ide na Add Bookmarks, i tu se pojave, a mogu se i convertovati u Speed Dial. I nema favikonica koje puno olakšavaku rad kod stare verzije i odmah su vidljive. :-(
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Opera

Post napisao dejan-dexi » 31 Okt 2013, 10:56

Dadoste mi dobru ideju da probam ponovo operu , nsam je gooodinama instalirao :pivopije:
Moze se pratiti razvoj na ovoj stranici , http://my.opera.com/desktopteam/blog/ , vidim doguralo do verzije 19.

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Opera

Post napisao Damiru » 31 Okt 2013, 11:00

Stolle je napisao:Dobro je to što i nakon instaliranja Opere 17, radi i stara verzija, 12.6.
Na novoj nema više poruka, sad se posebno instalira Opera Mail. A i osim ikonica u speed dial, ne vidim gde su Bookmarks na novoj. :roll: :?:
Doduše ima ih ali ovako.
U Speed Dial ikonica Bookmark Importer, pa se ide na Add Bookmarks, i tu se pojave, a mogu se i convertovati u Speed Dial. I nema favikonica koje puno olakšavaku rad kod stare verzije i odmah su vidljive. :-(
Svaka baba mora ponekad da uradi facelifting. :lala:
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Opera

Post napisao fanzo » 31 Okt 2013, 11:36

Mini operu za android na starom telefonu skinuo i taj telefončić se preporodio, a pre toga sa nekim origigi softverom za internet jedva da je radio, muka živa za surfati netom.
Dok je telefon bio mlađi (godinu-dve pre toga) net radio ok sasvim normalno, ali što dalje tim sve lošije i sporije da mi je muka bilo pa sam potražio neko rešenje i jedino je bilo miniOpera. Telefon je poleteo na netu.

Zatim mi je dosadio mail klijent u desktop računaru jer je bio zaista zastareo (još od početka winXP) i pre jedno pola godine skinem između ostalih (koji mi nisu pasovali jer sam tražio sličnost sa starim) Opera mail klijent. Na prvi pogled mi se svideo, ali nisam nikako uspeo da uvezem stare mejlove u njega, patio sam se par dana, pokušao na njihovom forumu da pitam za problem, ali sve postove odnosno teme koje sam otvorio su mi bili obrisani u roku par minuta pod navodom da su spam !?!?!? .... neverovatno .. onda sam odustao .. podrška im je očajna, bar da mogu da nešto pitam tamo na njihovom forumu .. ma ništa, a skinuo sam gomilu uputstava i sve pročitao .. da bih na kraju od pra dana mlaćarenja sa njim odustao i napokon deinstalirao i potražio neko sledeće rešenje, jer opera mail nisam mogao da koristim.

Već sam krenuo da tražim neko rešenje za mail klijenta koje se plaća .. i našao par komada i u toku te potrage i čitanja razne dokumentacije i iskustva drugih ... ne znam ni sam kako.... naišao da i Mozila ima mail klijenta u ponudi ! Nisam ni pomislio da to postoji ! .. skinem ja mozilla mail klijenta i sve proradi veoma brzo, skoro da nisam morao ni uputstva da čitam...

Inače FireFox za web koristim odavno i ne menjam ga .. meni je odličan. Ako imate dobar i brz računar (to ne mora biti 6 jezgara) onda nećete primetiti nikakva zastajkivanja, a ja bar ne volim da mi nešto sa čime radim svaki dan štekće i zeza .. FireFox jeste zahtevan u pogledu resursa koje bukvalno guta u velikim količinama, ali ako ih imate onda nije problem .. sve leti brzo ko munja .. u bukvalnom smislu .. FireFox u toku jednog dana zauzme memorije oko 1GB, a za nedelju dana na hdd-u ostavi oko par stotina megabajta .. zavisi naravno i od toga koliko koristite net.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Opera

Post napisao dejan-dexi » 31 Okt 2013, 13:54

Za mail client predlazem claws mail http://www.claws-mail.org/index.php .

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Opera

Post napisao Kobac » 01 Nov 2013, 06:57

Ja sam Operu koristio negde od verzije 2... pa dok vise nisam mogao da se izborim sa zenom, mojih 20-30 otvorenih stranica i jos i njenih toliko - haos je blaga rec za tako nesto. :mrgreen:
Tada sam presao na Firefox i svi srecni. Za mail sam dugo koristio forte agent ali je bas zastareo pa sam ga promenio i presao na thunderbird i vrlo sam zadovoljan, mailove sam uvezao u njega bez problema a i nije problem da se sacuvaju ako se seli na drugi racunar ili reinstalira. Jedino sto mi je fajl za backup oko pola Gb. :shock: :lala:
Sto se firefoxa tice slazem se sa Zokijem, da je zahtevan - zahtevan je ali mi i sve sto otvorim radi bez problema.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Opera

Post napisao dejan-dexi » 01 Nov 2013, 10:51

about:config i napravis kako zelis :pivopije: :pivopije:

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Opera

Post napisao Kobac » 01 Nov 2013, 14:38

Napravio sam ja kako zelim ali je i dalje zahtevan. :uca: :komp:

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Opera

Post napisao nike » 20 Sep 2016, 19:37

"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Opera

Post napisao Stolle » 20 Sep 2016, 20:16

Samo da nešto ne useru. :roll: A o bezbednosti mislim da ne treba ni govoriti. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Opera

Post napisao fanzo » 21 Sep 2016, 15:39

Operu neću probati pa da nema nijedan drugi lolzi
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Opera

Post napisao Proko » 21 Sep 2016, 17:56

Pa ne bi ni trebalo, Opera nije za svakoga.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
batmar
_
_
Postovi: 25
Pridružen: 14 Mar 2007, 01:07
Lokacija: Makedonija

Re: Opera

Post napisao batmar » 23 Sep 2016, 22:56

,, download ,, kod Opere je vrlo jednostavan . :yeah: :yeah:
Prilog
New Bitmap Image.jpg

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Opera

Post napisao Stolle » 23 Sep 2016, 23:19

Da, da. :-)

Kad je VPN uključen, isključen je fleš plejer.
Prilog
1.jpg
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Opera

Post napisao Kobac » 24 Sep 2016, 08:57

Korisno kod mene na poslu recimo gde firewall blokira sta treba i sta ne treba. Sa Operom moze da se surfuje bez problema, primeti se usporenje ali nije toliko znacajno.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Opera

Post napisao nike » 24 Sep 2016, 09:54

Kobac je napisao:Korisno kod mene na poslu recimo gde firewall blokira sta treba i sta ne treba. Sa Operom moze da se surfuje bez problema, primeti se usporenje ali nije toliko znacajno.
Na poslu ti je najbolje koristit OPERU koja se ne instalira (Portable), sa stika pokrenutu u isto tako portabilnom Sandboxie! Nema tragova na računalu, i nema opasnosti od prenosa virusa sa interneta na računalo! :mrgreen: :mrgreen:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”