Windows 10 prvi utisci

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Re: Windows 10 prvi utisci

Postod fanzo » 04 Okt 2017, 22:35

Uff..čekaj! Kako misliš da nema pomeranja Viber prozora?
Meni sve radi isto kao što je u juče ... i ranije.. ili će taj apdejt kod mene uskoro ...hmm..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 04 Okt 2017, 22:47

Može i kod mene. Sad su dva apdejta išla jedan za drugim, može da se pomera, razvlači, poveća, smanji...

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE
Specialty: whitegoods

Postod nike » 05 Okt 2017, 22:01

Danas probao ponovo! Kursorom pomaknem desni donji uguao (proširim) i onda se pojavi naslovna traka u Viberu!

Tada ga mogu pomicati. Sad me zanima hoće li tako ostati kod ponovnog pokretanaj jer od Windowsa 3.1.1 obično prozori ostanu kod ponovnog otvaranja u poziciji onako kako sam ih ostavio kod gašenja.

Sad nisam na Windowsima pa ne znam! :yeah: Sad je Fatdog64!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Korisnikov avatar
srleboj
gx
gx
Pridružio se: 28 Sep 2006, 12:35
Kontakt osoba: srdjan
Fiksni telefon: 003810112515373
Specialty: tv

Postod srleboj » 06 Okt 2017, 08:39

sto se mucite vratite 7 ili xp
srdjan

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu

Postod nike » 08 Okt 2017, 15:25

Srle, ja sam trenutno na Windows 10, Android 6 i Android 4, Linux Mint 18 KDE, FATdog64 Linux, lxPuppy Linux i još pokoii OS na multboot sticku. I nemam se namjeru vračati unatrag! :lala:

Po meni je Windows 10 daleko najbolji proizvod izašao ikad iz Microsofta, da nije ovih špijunskih sranja i njihovog stava da su svi korisnici čimpanze pa da oni trebaju petljati po MOM OS-u sistemu kako god hoće, jer eto, ja čimpanza ne znam što bih htio i kako da to izvedem ilitiga narodski rečeno, misle da smo svi mi korisnici nepismeni informatički!

I takva je tendencija svugdje. Oni malo pametniji, nakon nekog vremena pomisle da su njihove metode i načini jedini ispravni. Onda to nameću svima.
Znam to po sebi! :yeah: :yeah:

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Postod fanzo » Juče, , 21:54

Prvi utisci: odlično ! i oduševljenje !
Ubrzo nakon toga primećujem da je umiksan sa Android OS .. mislim se .. nije loše, nije loše .. 2u1 .. lepi uslužni i veoma korisni programčići.
Zatim skinem neki program sa win10 play (ili kako se već zove) .. skinem još po koji i samo gomila reklama a programi nefunkcionalni i nepotpuni, obrisao sam ih sve. Totalno razočarenje.

Zatim stalno nešto apdejtuje, a ja nemam potpunu kontrolu nad računarom i ne znam šta on to tamo drlja nešto u pozadini i zauzima mi resurse.
Isključio sam update 2-3 puta i on se ponovo sam uključio. Isključio sm servise za update (potpuno) i opet su se sami uključili.
Nakon svakog petog šestog apdejta sve ikonice mi se pomešaju na desku i slože svi na gomilu levo.. čak i ikonice sa drugog ekrana mi pređu na gomilu na prvi ekran. Ovo je užas.. pola sata vraćam nazad ..

Namestim bekape, a posle nekog vremena (meseci) mi prijavljuje da ne može da nađe server za bekap.. i da bekap nije izvršen.. a ja nemam vremena sada da ga ponovo namestim..
Što dalje sve više razmišljam da vratim sedmicu.. ustvari namestim još jedan pc sa sedmicom..

Što dalje.. sve više mi se ne dopada. Kolko para tolko muzike.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu

Postod nike » Danas, , 07:59

Upravo si ponovio moju primjedbu samo drugim riječima. :!:
da nije ovih špijunskih sranja i njihovog stava da su svi korisnici čimpanze pa da oni trebaju petljati po MOM OS-u sistemu kako god hoće, jer eto, ja čimpanza ne znam što bih htio

Povratak na “Windows - softverski problemi”