Acer al 1721 gasi se

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka TFT i LCD monitora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
bobiv
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 10 Dec 2010, 21:07
Location: Smederevo
Specialty: computers

Acer al 1721 gasi se

Post napisao bobiv » 18 Sep 2011, 18:27

Imam od skoro problem sa ovim modelom.
Inače problem se zasniva na tome da se iz čista mira ugasi bukvalno nestane sve kao da je nestala struja..
To traje nekih 2-3 min nekad i kraće i ponovo se upali..
Ja sam imao njegov originalni adapter na nekih 4 ampera 12v koji mi je zbog problema sa strujom izgoreo..
Kasnije sam kupio neki univerzalni za laptop koji ima štelovanje napona po želji.
Adapter je snage 100w i do skoro je sve radilo ok..
Od skoro imam taj problem sa gašenjem..Kupiću uskoro nov monitor ali mi ovaj treba da mi izgura nekih mesec dana..
Inače sam merio napon na ovom zamenjenom adapretru i u opterećenju i u st by ne varira voltaža a zagrevanje mu nije preterano..
Kad iza na monitoru pipnem deo gde se vezuje kabal ima solidnog zagrevanja ploče na kojoj se vezuje 12 v..
Inače kondezatori su kako mi se čini svi ok.Cela ta sekcija pošto sam ga skoro otvarao mi zgleda fizički ok..
Mada su delovi solidno zagrejani i treba im vremena da se ohlade..
E sad dal je moguće da se ta sekcija previše greje i zbog toga se monitor gasi i dal bi stavljenjem nekog dodadnog hladnjaka gašenje prestalo?
Još sam probao sa napajanem od kompa koje sam prepravio da bude 12 v ispravljač takođe probao da bih otklonio sumnju oko univerzalnog adaptera
i sa njim se gasi povremeno..

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Acer al 1721 gasi se

Post napisao chellawy » 19 Sep 2011, 09:07

gotovo sigurno ti nije problem adapter.
A razloga može biti mnogo. Da bi išta konstatovao moraš imati delova za probu. Lampe, FETove za invertor , itd....

Naravno da takve simprome može da izazove i pregrevanje procesora, ali to je malo ređe. Najčešće su problem lampe i invertor u celini. Ali moraš sam da probavaš po redu. Takođe veoma bitna stvar je da prelemiš sve elemente koji se zagrevaju više, jer okom nećeš primetiti sitne pukotine koje takođe mogu da daju takve simptome.
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje TFT - LCD Monitora”