TV Plasma LG RE44NA11T - Potrebna shema (RESENO)

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka PLAZMA televizora i Plazma monitora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
munja
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Sep 2006, 01:40
Location: Zemun
Contact person: Sasa
Phone number: +381112617401
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Zemun

TV Plasma LG RE44NA11T - Potrebna shema (RESENO)

Post napisao munja » 13 Nov 2007, 12:21

Molio bih cenjene kolege da mi posalju shemu ove plazmice ako neko poseduje.Unapred hvala :lala:

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 13 Nov 2007, 13:08

Sheme su u expert delu ali mozes da kazes sta je problem...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
munja
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Sep 2006, 01:40
Location: Zemun
Contact person: Sasa
Phone number: +381112617401
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Zemun

LG

Post napisao munja » 13 Nov 2007, 13:29

Znam majstor Dujo da ima u ekspert timu shema,jer sam nekad bio i ja clan istog tima.Dobio sam ovaj tv na opravak pre par dana,obisao je dosta majstora po Zemunu pa zavrsio kod mene.Naime njega je mucenika ubio grom pa pokusavam da ga ozivim,a nemam nikakav dokumenat o njemu.

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Re: LG

Post napisao Palme » 13 Nov 2007, 23:22

munja je napisao:Znam majstor Dujo da ima u ekspert timu shema,jer sam nekad bio i ja clan istog tima.Dobio sam ovaj tv na opravak pre par dana,obisao je dosta majstora po Zemunu pa zavrsio kod mene.Naime njega je mucenika ubio grom pa pokusavam da ga ozivim,a nemam nikakav dokumenat o njemu.
Napisi koji je tocan model aparata,,,koje su oznake ZSUS YSUS i CONTROL modula.Shema nece trebati,,napisi mi samo oznake sa tih modula kako bih ti rekao sto ces mjeriti,,,,ne mora biti da je zbog udara groma aparat za baciti,,,vjerojatno imam sav potreban materijal za taj tip pa ti mogu nekako pomoci,,,,

Avatar
munja
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Sep 2006, 01:40
Location: Zemun
Contact person: Sasa
Phone number: +381112617401
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Zemun

Post napisao munja » 17 Nov 2007, 12:13

Evo resenja problema.Posle udara groma TV-e je bio mrtav.Na sekundaru copera nisam imao ni jedan napon sto znaci da coper nije ni radio.Zamenio sam kola STR-81145A,i STR-6658B,tranzistor C3852A i zenericu od 16V.Probao sam tv i opet nista.Onda sam lutao po shasiji trazeci kvar,ali nista i dalje nema napona na sekundaru.Posle sam video mali optokapler PC 817,zamenivsi njega tv je proradio i dobio sam korektan rad tv-a.Ne znam zasto je bio problem majstor Duji da mi posalje shemu,i u cemu je tu fora da ja iznesem problem pa da se resava preko neta.Napisao bi resenje na forumu kao sto sam i sada ucinio,samo bi brze dosao do resenja.Mozda ne shvatam sustinu foruma,ali mislim da njegovo postojanje treba da olaksa rad tv mehanicara.Bez obzira na takve stvari ja vas pozdravljam i zelim vam svaki progres u daljem radu.

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Palme » 17 Nov 2007, 12:45

munja je napisao:Evo resenja problema.Posle udara groma TV-e je bio mrtav.Na sekundaru copera nisam imao ni jedan napon sto znaci da coper nije ni radio.Zamenio sam kola STR-81145A,i STR-6658B,tranzistor C3852A i zenericu od 16V.Probao sam tv i opet nista.Onda sam lutao po shasiji trazeci kvar,ali nista i dalje nema napona na sekundaru.Posle sam video mali optokapler PC 817,zamenivsi njega tv je proradio i dobio sam korektan rad tv-a.Ne znam zasto je bio problem majstor Duji da mi posalje shemu,i u cemu je tu fora da ja iznesem problem pa da se resava preko neta.Napisao bi resenje na forumu kao sto sam i sada ucinio,samo bi brze dosao do resenja.Mozda ne shvatam sustinu foruma,ali mislim da njegovo postojanje treba da olaksa rad tv mehanicara.Bez obzira na takve stvari ja vas pozdravljam i zelim vam svaki progres u daljem radu.
Odlicna konstatacija i opis detektiranja i popravka kvara!
Bravo! :pivopije: :dmzs: :dmzs:

Avatar
eLAB
___
___
Postovi: 321
Pridružen: 08 svi 2007, 14:58
Location: Srbija
Lokacija: Pancevo

Post napisao eLAB » 17 Nov 2007, 12:50

Pozdrav Munjo,

nemoj da se ljutis ali pokusacu da ti dam odgovor na tvoje pitanje u vezi foruma....

Svojevremeno sam i ja imao svoj forum "u pokusaju" sa gomilom service manuala za ARK-ove....prvo je moralo da se plati 200USD-a za hosting, ali tarifa zavisi od mesecnog protoka koji se ocekuje kao i od zakupljenog prostora na njihovom serveru....
Vrlo brzo je protok bio enormno veliki tako da je sajt cesto "ispadao "....
Zbog toga sto smo sve troskove snosili mi, vrlo brzo sam sve batalio...nisam imao izvore finansiranja.
Jedan od nacina odrzavanja foruma (a da ne bankrotiras :mrgreen: ) je da se placa clanarina...
E sad, kako nekog "naterati" da nesto plati ako to moze da dobije za dzabe?!
Tako sto mu se ponudi nesto sto nemoze da nadje na drugim forumima ili u otvorenoj sekciji (govorim za Fanzo forum)... clan dobije ono sto mu treba, vlasnik foruma sredstva za odrzavanje istog, na obostrano zadovoljstvo

Ovako mora da bude...primeri share.fx , wimtv.be...i da ne nabrajam dalje....

Pozdrav,
Dejan.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 17 Nov 2007, 13:08

Pošto si bio u onom delu foruma shvatio si da forum nije besplatan i ako nema toga on ne bi ni postojao više.Što bi jedan čovek plaćao iz svog džepa za sve nas.
Ili članovi expert grupe za sve ostale.
Ovo je već pisano bezbroj puta.
Znači sve to je zbog opstanka foruma i zbog neširenja teško skupljenih iskustava na ljude koji se ne bave ovim poslom,koji neće da odnesu TV u servis,a ovaj deo foruma im je dostupan i jednostavno dobiju šemu,ulaz u SM... na tacni bez ikakve muke.A što se neko polomio da dođe do toga,briga bilo koga.
Učlani se opet u expert grupu,ne košta to mnogo.I ne samo ti,važi za sve koji se bave ovim poslom i žele dođu do mnogo podataka i raznih vrsta pomoći.Tamo nema ograničenja što se pomoći tiče,video si i sam.
Isti ljudi koji treba da ovde "sprovode" dogovoreno i često su na meti ovde,pomažu itekako.
Ako neko ima šemu,damp....bilo šta što je nekome potrebno,sigurno će pomoći.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 17 Nov 2007, 13:12

Palme je napisao:
Odlicna konstatacija i opis detektiranja i popravka kvara!
Bravo! :pivopije: :dmzs: :dmzs:
Potpuno se slažem sa ovim.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Palme » 17 Nov 2007, 13:15

Stolle je napisao:
Palme je napisao:
Odlicna konstatacija i opis detektiranja i popravka kvara!
Bravo! :pivopije: :dmzs: :dmzs:
Potpuno se slažem sa ovim.
Predlozio bih da se "munja"prebaci u expert grupu jer je vidljivo iz njegovog pisanja kako pripada expertima,,,,

Avatar
munja
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Sep 2006, 01:40
Location: Zemun
Contact person: Sasa
Phone number: +381112617401
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Zemun

Post napisao munja » 17 Nov 2007, 14:30

Pazite ovako dobri ljudi.Ja sam bio clan expert grupe,pa sam izbacen bez razloga koji meni nije bio poznat.Vidim da je razlog placanje,pa dobro bre,sto mi ne rekoste,NORMALNO je da se placa clanarina i ja cu da je placam.Gledacu da pomognem sto vise mogu.Do pre godinu i po dana sam bio aktivan na forumu,ne samo ovom,ali su mi klinci porasli pa traze i oni svoje vreme,zivot je sve skuplji,popravka televizora sve jeftinija,pa mora mnogo vise da se radi za iste pare.MOLIM Vas za razumevanje.Pozaljite mi racun na koji treba da Vam se uplati i bice uplaceno.Pratim ovaj forum vec dugo vremena i ima zaista VISOKO kvalitetnih ljudi pa ne bih napustao ovaj forum.Pozdravljam vas i zelim vam svaki uspeh u daljem radu.ZIVELI

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Palme » 17 Nov 2007, 14:37

munja je napisao:Pazite ovako dobri ljudi.Ja sam bio clan expert grupe,pa sam izbacen bez razloga koji meni nije bio poznat.Vidim da je razlog placanje,pa dobro bre,sto mi ne rekoste,NORMALNO je da se placa clanarina i ja cu da je placam.Gledacu da pomognem sto vise mogu.Do pre godinu i po dana sam bio aktivan na forumu,ne samo ovom,ali su mi klinci porasli pa traze i oni svoje vreme,zivot je sve skuplji,popravka televizora sve jeftinija,pa mora mnogo vise da se radi za iste pare.MOLIM Vas za razumevanje.Pozaljite mi racun na koji treba da Vam se uplati i bice uplaceno.Pratim ovaj forum vec dugo vremena i ima zaista VISOKO kvalitetnih ljudi pa ne bih napustao ovaj forum.Pozdravljam vas i zelim vam svaki uspeh u daljem radu.ZIVELI
Tko kaze da "munja"nikad dva puta ne lupa u isto mjesto?
Bilo bi dobro da se pridruzis expertima jer imam osjecaj kako imas sto napisati a time i pomoci ostalim kolegama!

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 17 Nov 2007, 14:38

Kotaktiraj Fanzo-a na PP i dobices FULL pristup :tooo: ali pre toga vidi ovo:
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?t=6
-će izginemo ki Mančester

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Post napisao tom » 17 Nov 2007, 14:56

filka je napisao:Kotaktiraj Fanzo-a na PP i dobices FULL pristup :tooo: ......
Cekamo te munja :kolege: :pivopije:
TOME

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 17 Nov 2007, 17:28

munja je napisao:Ne znam zasto je bio problem majstor Duji da mi posalje shemu...
:ruls: jer da ih nema bio bi HAOS...a i nisam ja vlasnik foruma...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 17 Nov 2007, 17:44

munja je napisao:Pazite ovako dobri ljudi.Ja sam bio clan expert grupe,pa sam izbacen bez razloga koji meni nije bio poznat.Vidim da je razlog placanje,pa dobro bre,sto mi ne rekoste,...
Razgovaralo se o tome duže vreme,šta i kako dalje,a i piše ovde:
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?p=10324#10324
mada izgleda retko to ko čita :lala:
Već si dobio odgovor.Javi se Zoranu. :pivopije:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje PLASMA Televizora i Monitora”