TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka PLAZMA televizora i Plazma monitora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao Ribery » 14 svi 2013, 21:07

PLASMA TV
PROIZVOĐAČ: Philips
MODEL: SLC4.41EAA
MODEL DODATNO: UVSH42C128135UA52
CHASSIS: (oznaka šasije ako znate)
PANEL: S7A617525B104A521P
PANEL sec.: (oznake sa male nalepnice, tu se često nađe i mali barkod)
MAINBOARD: (oznake na matičnoj ploči. za drugi red oznaka odvojite jednim razmakom i sve u isti red)
X-SUS: ND602000041
Y-SUS: ND602000042
Ybuffer UP: SD616619326C 1D06394
Ybuffer DW: SE616619086C 1D06394
Control: (mala pločica koja se često nalazi ispod MB a povezana je flet vezama ka Z,Y i MB)
SMPS (mreža): MC34067P
SE616619086C
SIMPTOMI: Posle 3 sekunde vraca u standby
OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE: Televizor je dosao sa ovakvim problemom, krene da startuje, upali sliku (ili sneg bez antene) na 2 sekunde i onda je ugasi. Kada sam doneo kuci TV na Y sus ploci su 2 elektrolitska kondenzatora bila neispravna a ima ih 6 komada ukupno (470uF 100V). Zamenio sam svih 6 i sada TV krene i ugasi ga odmah. Posle toga startuje opet upali zelenu standby lampicu, drzi jedno 7 sekundi tako i posle vrati u crveni standby. Posle toga ne krece, blinka crvena standby lampica i posle toga ugasi. Problem je najveci sto sada ne pali ekran uopste, nema snega i nema nicega a kod musterije je upalio sneg, drzao 2 sekunde i vratio u standby. Svaka pomoc mi je dobrodosla posto nemam semu za ovaj TV :roll: .

slika



Odustao sam od popravke TV-a posto musterija (inace pripadnik romske nacionalnosti ) misli da taj TV moze da se popravi do 50e a mene samo Y SUS ploca kosta mnogo vise i jos se nasao uvredjenim sto je popravka skuplja a posle je i prebacio kako sam mu mozda ukrao neki deo jer sad nema slike a kod njega je imao sliku a posle transporta sliku nije imao uopste. Hteo sam da idemo i u policiju ako misli da sam mu bilo sta ukrao na sta je on odbio sve sumnje. ne znam da li vi majstori imate neke slicne stvari sa ovakvim ljudima i kako resavate to ukrao mi je deo sto je realno bila uvreda za mene :m: .
Zadnja izmena: Ribery, dana 20 svi 2013, 10:07, ukupno menjano 1 put.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje

Post napisao Damiru » 15 svi 2013, 08:05

Vrati stare kondenzatore i proveri napajanje dok TV radi. Možda ti novi kondenzatori nisu dobri - ne bi me čudilo...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje

Post napisao Ribery » 16 svi 2013, 01:01

Vraceni stari kondenzatori medjutim, sada i sa starim kondenzatorima nema slike i isto se ponasa kao i sa novim. Definitivno jos uvek ima problem na Y SUS ploci.


TV je vracen musteriji jer je odustala od popravke zbog cene.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Majstor Djoka
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 20 svi 2013, 00:28
Location: Serbia
Contact person: Djoka
Specialty: tv

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao Majstor Djoka » 22 svi 2013, 00:12

Prilikom prijema uredjaja proveri ga u prisustvu musterije da ponekad ne bi imao problem.

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao Palme » 22 Apr 2014, 14:22

Zao mi je sto nisi popravio ovaj aparat.Problem je bio u mreznom napajanju,,,pisem po sjecanju a mislim da smo(sam)opisali i u bazi ovaj problem,,,trebao si promjeniti SMD kond.100UF/25V i mislim da bi to radilo,,,

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao Ribery » 24 Apr 2014, 12:56

Problem i jeste bio u mrezi ako me "musterija Brazilac" nije slagao a namestio ga je neki drugi majstor kako on kaze. Nisam dublje zalazio u problem zbog problema koji se desio a i zbog toga sto je odustao od popravke za neku simbolicnu cifru. Oni bi da poprave plazmu do 1500 din. sto je nemoguce :oklagija .
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Utama
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 22 Apr 2014, 23:53
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao Utama » 26 Apr 2014, 23:54

Naravno da je brazilcima svaka popravka skupa jer uredjaj na sperminu na zapadu nadju dzaba pa bi hteli da se i dzaba popravi kako bi dobro zaradili .

surla
_
_
Postovi: 14
Pridružen: 26 Avg 2009, 17:10
Location: canada
Contact person: Djuradj
Specialty: tv

Re: TV Plasma Philips SLC4.41EAA ne startuje ,,ODUSTAO,,

Post napisao surla » 26 svi 2014, 06:06

Nama su jednom doneli TV i kazu: majstore sve radi sve je u redu samo nema slike i tona. :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje PLASMA Televizora i Monitora”