FOX be smart 32DLE358 nema slike

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
kineskop81
_
_
Postovi: 36
Pridružen: 02 Apr 2014, 13:04
Location: leskovac
Specialty: tv

FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao kineskop81 » 08 Feb 2024, 10:17

LED TV
FIRMA: FOX
MODEL: LED TV uredjaj 32DLE358
MODEL DODATNO: ne znam
CHASSIS: TP.SK508.PB802
MAINBOARD: TP.SK508.PB802
PANEL: CX315DLEDM
T-CON BOARD:
SMPS: ne znam


***************************************
SIMPTOMI: TV nakon startovanja krene da podize sistem, pojavi se logo i posle nema slike ni grafike.


DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Pri startovanju tv-a i st by tv startuje, pojavi se logo, podize sistem i kada treba da predje na neko od podesenih podrucja (tv, hdmi i slicno) nestaje grafika a nema ni slike, radi samo pozadinsko osvetljenje kao kada na t-conu nema napajanja. Naponi 5v, 12v, (1,7v) i 12v na t-conu prisutni i stabilni. Molim kolege za pomoc, hvala.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao alexa_pg » 08 Feb 2024, 12:45

Prvo provjeri sve napone neophodne za ispravan rad uređaja. Ako konstatuješ da je sve OK, onda probaj softver.
Softver za taj aparat imaš na viewtopic.php?p=357873#p357873
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

kineskop81
_
_
Postovi: 36
Pridružen: 02 Apr 2014, 13:04
Location: leskovac
Specialty: tv

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao kineskop81 » 08 Feb 2024, 19:13

U svakom slucaju se zahvaljujem gosp. alexi na pomoci ali sam tv resio bez ubacivanja novog flecha.

Dok sam cekao da se neko od kolega javi sa nekom idejom, pokusao sam ulaskom u SM i otvorio mi je SM. Nakon toga odabrati opciju Shiping init, zatim reset i ok. Tv posle toga sve uradi sam, podigne sistem i potrebno je uraditi zavrsna podesavanja kao kod instalacije flecha. Tv radi posle toga, pretpostavljam da je u redu.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao KASA1 » 08 Feb 2024, 19:48

Zanimljivo,... dakle, pri aktivaciji service moda na slijepo, grafika-menu se pojavila i mogao si izvršiti reset?
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao alexa_pg » 08 Feb 2024, 20:03

kineskop81 je napisao:
08 Feb 2024, 10:17
...nestaje grafika a nema ni slike, radi samo pozadinsko osvetljenje kao kada na t-conu nema napajanja...
Vala baš čudno kako si to izveo a kažeš da nema slike?
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

kineskop81
_
_
Postovi: 36
Pridružen: 02 Apr 2014, 13:04
Location: leskovac
Specialty: tv

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao kineskop81 » 08 Feb 2024, 22:42

Da,da nema slike, tv podigne sistem, na displeju se to moze pratiti jer tada grafika radi i kada se treba pojaviti operativni meni nema grafike ni slike, pozadinsko osvetljenje radi, na komande daljincem samo treperi st.by lampica a na displeju nema nicega. Zatrazio sam pomoc kolega i dok sam cekao odgovor primetio sam da kada iskljucim tv daljincem da se u delicu sekunde pojavi neki prozorcic i nestane jer se tv iskljuci. Ukljucivao sam i iskljucivao tv vise puta pokusavajuci da vidim o kakvom se obavestenju radi, ali nisam uspeo. Pomislio sam da pokusam uci u SM, uneo sam kombinaciju i dobio na displeju grafiku SM menija, ali u osnovnom SM meniju nema RESET moda vec se nalazi u "Shiping init" opciji. Ostali postupci su kako sam objasnio u nekom od prethodnih postova.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao cubica » 10 Feb 2024, 04:03

imao sam skoro dva kom takva jedan za drugim, rešeni sa sw, inače, ostaje BL da radi i to je čest kvar na ovim Tv. dobro si se setio za taj SM na kvarnjaka :lala:
treba obratiti paznju za BL da ostaje da radi, jer onako iz prve kad gledas izgleda original kao kad crknu diode ili elkosi...
cuby no thanks :pivopije:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

kineskop81
_
_
Postovi: 36
Pridružen: 02 Apr 2014, 13:04
Location: leskovac
Specialty: tv

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao kineskop81 » 11 Feb 2024, 22:00

Pri preuzimanju uredjaja pitao sam stranku da mi objasni sta se desilo kada je tv prestao da radi. Tv je radio, bio na kanalima, a stranka je menjala baterije na daljinskom, daljinski je bio u jednoj ruci sa tastaturom okrenutom ka dlanu, daljinski ka tv-u a stranka je malo krupnije gradje pa je baterije pritisnula jace i tv je presao u st by, kod pokusaja ukljucivanja tv-a imamo situaciju kao na pocetku teme. Postoji li mogucnost da je tom prilikom stranka
pritisnula neku kombinaciju tastera na daljinskom koja je ovo izazvala ili je ovo bila samo slucajnost? Sta mislite kolege?

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao KASA1 » 12 Feb 2024, 23:01

Mislim da to nema s tim veze. Treba vjerovati kolegi koji ih malo više radi,... očito čest, tipski kvar na tim modelima.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

cirkularac
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 14 Sep 2017, 02:43
Location: Beograd
Specialty: tv

Re: FOX be smart 32DLE358 nema slike

Post napisao cirkularac » 19 Feb 2024, 18:13

Ovo se često dešava na kineskim smart televizorima pogotovo na Foxu. Pokaže logo, učitava i nestane slika a pozadinsko ostane. MENU 1147 ulazak u servis meni i vraćanje na početna podešavanja i tv radi bez problema. Nema potrebe za učitavanje novog softvera.

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”