Panasonic Viera TX-39DW334 loš kvalitet zvuka

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
kele
_
_
Postovi: 180
Pridružen: 22 Nov 2008, 11:23
Location: Sonta
Phone number: 0038125792711

Panasonic Viera TX-39DW334 loš kvalitet zvuka

Post napisao kele » 01 Nov 2017, 11:46

LED TV
FIRMA: Panasonic
MODEL: Viera
MODEL DODATNO: TX-39DW334
CHASSIS: (oznaka šasije ako znaš)
MAINBOARD: (prepiši oznake sa matične ploče)
PANEL: (cela oznaka na panelu, sa revizijom zajedno, primer:LK315T200 L01)
T-CON BOARD: (oznake sa revizijom zajedno)
SMPS: (upiši podatke)


***************************************
SIMPTOMI:
Loš kvalitet zvuka,nema basova.

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Tv ima loš kvalitet zvuka na internim zvučnicima.Nema basova i kada se podešava ekvilajzer ,nema vidljive promene ni visokih ni niskih tonova.Tv je bio izložbeni eksponat i možda je u "hotel " ili "servis" meniju nešto isključeno.Probao sam sa slušalicama i zvuk je odličan.Tv sam lično kupio u prodavnici ,maja ove godine i jeste bio izložbeni model 2 meseca star.Ne mogu naći kako se na ovom modelu ulazi u hotel i servis meni pa ako može neka pomoć da i to probam jer nemoguće da full hd tv ima tako loš zvuk.
Pozdrav svima i hvala unapred.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Panasonic Viera TX-39DW334 loš kvalitet zvuka

Post napisao nike » 01 Nov 2017, 13:22

U meniju podešavanja omogući dynamic bass. A ako misliš podešavati ekvilajzer onda moraš postaviti user mode. U mene radi na Music. Kad staviš na Govor dobiješ zvuk kako ga ti opisuješ.

https://dl2.pushbulletusercontent.com/x ... 133023.jpg

Kod: Označi sve

https://www.trendhifi-fidelity.de/media/attachment/35644_657_Anleitung-Panasonic-TX39DW334-fidelity-hifi-high-end-fachnhaendler-hamburg-rellingen.pdf
strana 13

Svejedno, i tako je zvuk tragičan! Ne može ni biti bolji iz 3cm debelog televizora. Kad mi je do zvuka, ja slušam preko Hi-Fi linije i njenih zvučnika!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

kele
_
_
Postovi: 180
Pridružen: 22 Nov 2008, 11:23
Location: Sonta
Phone number: 0038125792711

Re: Panasonic Viera TX-39DW334 loš kvalitet zvuka

Post napisao kele » 01 Nov 2017, 13:58

Hvala na brzom odgovoru.
Toga sam se i plašio.Prvo sam pomislio loši zvučnici ugradjeni,a koliko mi se čini to i jeste problem.Imam i LG led tv ,32 inča ,isto je tanak,možda još i tanji a zvuk mu je odličan.Ovo ne mogu da verujem da nema basova uopšte,čak i kad je dinamički bas uključen.Mogu ja da menjam mod zvuka ali nema tu nikakve razlike.Moj tv čak ima i više podmenija za podešavanje zvuka ali ništa se ne može poboljšati.Neverovatno mi je da prave full hd tv za koji moraš kupiti eksterne zvučnike.Nisam uopšte perfekcionista i ne očekujem ja sad neznam šta od televizora koji košta 350 eura ali na ovome je zvuk katastrofa loš.

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”