VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp 

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
zexoni
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 16 Dec 2012, 11:39
Location: mladenovac
Specialty: tv

VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp  * REŠENO *

Post napisao zexoni » 14 Okt 2020, 22:04

LED TV
FIRMA:VIVAX
MODEL:TV-32LE111SMT2
MODEL DODATNO:
CHASSIS:CV338-T42
MAINBOARD:CV338_T42_13_25XC
PANEL:CX315DLEDM
T-CON BOARD: (oznake sa revizijom zajedno)
SMPS: (upiši podatke)


***************************************
SIMPTOMI:
TV startuje ,pojavi se logo na 10-tak sekundi i ode u st bay

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Pokusao sam da iscitam damp i upisem u novi ali se isto ponasa

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao alexa_pg » 14 Okt 2020, 22:39

Dobrodošao na Fanzo forum.

Koliko sam upoznat, trenutno nema fajlova za ove smat aparate. I ako se nađu, ne mogu po forumima da se postavljaju jer su ogromne veličine.
Jesi li probao šta sa interneta da skineš.
Vidio sam na ovom linku ima softver za tu šasiju pa ako si voljan, možeš da probaš.

Kod: Označi sve

https://www.kazmielecom.com/2019/10/07/cv338h-t42-firmware-free-download.html
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

zexoni
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 16 Dec 2012, 11:39
Location: mladenovac
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao zexoni » 14 Okt 2020, 22:49

na brzinu sam preleteo po internetu,nisam nasao ni ja nista po modelu tv-a pa sam pomislio da mozda neko ima skinut sa obzirom da je tv star oko dve ipo godine'.pogledacu sutra link pa cu probati.pozdrav

ranes
gx
gx
Postovi: 78
Pridružen: 19 Sep 2013, 14:29
Location: Sbija
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao ranes » 15 Okt 2020, 09:39

Zasto se uvek prvo uhvatite firmvera pre pokusaja oporavka.Da bi bili sigurni sta ubacujete morate preko uarta izcitati log pa videti ram velicinu,emmc,procesor,maticnu itd.U firmveru je bootloader pa pogresna verzija onesposobi tv koji se posle vraca samo programatorom.Mst procesor je svojstven i za razliku od mtk gde se boot nalazi na pocetnoj adresi kod njih je na 0x200000.Da bi sve ovo razumeo zamisli emmc kao kucu sa cetiri sobe.BOOT1,BOOT2,EXCD,USER.
U Boot1 ide rom emmc a u user mboot.Ovo je jos dosta slozenije ali da ne ulazimo sad u detalje.
Zbog ovoga je ove ploce ko ne pazi lako ubiti a teze oporaviti.Ako imas rt809h kod ove ploce je uart na vga prikljuci vga vidi koji je com i brzina i pomocu Secure CRT udji u mst konzolu.Zadrzis enter i ubodes kabal.Kada dobijes vezu sa procesorom kucaj naredbu recovery
Resetuj tv i dobices recovery meni isti kao kod android mobilnih gde mozes ocistiti kes i data.Tek posle tog neuspeha idi na novi firmver ali naredbom emmcbin 1 sacuvaj boot i user na usb.Ovi fajlovi su bez programatora bezkorisni jer ce se nepazljivom naredbom za vracanje istih preko uarta pogresno adresirati u ubiti bootloader.Ako nemas RT uzmi usb adapter ,skini PuTTY i isto radi sa njim.Postoje i skripte koje se ubacuju u usb instaliraju isto kao firmver i otvaraju recovey,ciste data i kes ali se pisu za svaku plucu posebno tesko ih je pronaci i nisu bas na izvolite.
Zakljucak je da jedino sa fabrickim proverenim firmverom nemas razloga za brigu svi ostali su rizicni i ne guraj ih nasumicno jer ces ubiti bootloader i kako u zargonu kazu dobiti ciglu.

ranes
gx
gx
Postovi: 78
Pridružen: 19 Sep 2013, 14:29
Location: Sbija
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao ranes » 15 Okt 2020, 13:02

Da dodam tek sad pogleda.
DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Pokusao sam da iscitam damp i upisem u novi ali se isto ponasa !!!
Koji si damp iscitao i ponovo upisao ??? Ne verujem da si citao emmc bot1, boot2 i user pa ih ponovo upisao.Verovatno je to bio 25Q16 a do kojeg je prilicno tesko doci jer je ispod CI.
On je na ovim plocama samo za t2 dekoder i nemoj ga dirati.
Olaksavajuce je sto je ovaj model relativno jeftin pa je steta mala ali na slicnim maticnim rade i 4k modeli sa vecim dijagonalama cija je cena veoma visoka i sa njima se ne sme eksperimentisati nego sve proveriti napraviti kopije boot,imati programator i iskustvo da se isti oporave pa tek onda pokusavati sa firmerima koji nisu originalni.
Kljucevi u mboot.u se kodiraju za svaki procesor pojedinacno i zato je vazno da zbog daljih problema iscitas original damp iz emmc jer ces u suprotnom morati uskladiti sve to posebnim softverom sa kojim ne znam kako se snalazis da li ga imas i koliko si strucan.
Ovo nije 25q64 gde je dovoljno samo Copy Paste.Cak i kod njih je na nekim plocama nemoguce kopirati damp a kamoli kod ovih.
Izcitaj obavezno log da vidimo sve podatke jer ja ne zelim da slicnim firmverom koji bih ti poslao onesposobim bootloader.
Ako od nekog dobijes originalan i proveren firmver a i to je bez log printa tesko utvrditi da li odgovara za tvoj model bez obzira sto je model isti sve ovo sto sam napisao zanemari.
Izcitaj log .Postavi ga ovde i ja cu ti dati firmver slican tvom modelu koji ako nista drugo sigurno nece ubiti boot .To da li ce slika biti kako treba,logo drugi,daljinski nece je vec stvar operativnog i to se posle sve moze naknadno uskladiti .Izgubio sam prilicno vremena ali se nadam da su mnogi videli da ovo nisu modeli ubodi usb,naplati i cekaj sledeci.
Pozdrav

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao zoran radivojevic » 17 Okt 2020, 23:19

Pre par dana sam imao isti takav na popravci. Shvatio sam posle par sati provedenih na netu da ne mogu nista uraditi sa njim. Jednostavno je neisplativo i nesigurno zezati se sa tim tv-om(kad se nema originalni firmware). Vratio sam musteriji pa nek se zeza neko ko to zna.

rinedel
gx
gx
Postovi: 92
Pridružen: 12 Okt 2012, 17:35
Location: BiH
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao rinedel » 18 Okt 2020, 08:11

Kolega da li imaš punu oznaku panela kao u pokazanom
CV338H-T42 13 CX315DLEDM LE-3219N jer imam soft koji mi je u arhivi zaveden pod tom oznakom
Ako se slažu oznake postaviću link za skinuti
Prilog
oznaka.png
oznaka.png (5.59 KiB) Pregledano 2347 puta.

zexoni
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 16 Dec 2012, 11:39
Location: mladenovac
Specialty: tv

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao zexoni » 22 Okt 2020, 19:44

panel je CX315DLEDM t1801-62k Le3222.Televizor je popravljen pre par dana upisom novog dampa Zahvaljujem puno kolegi Zoranu sa N. Bgd NA dampu i savetima za bezbedan upis

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: VIVAX TV-32LE111SMT2 potreban damp

Post napisao Stolle » 22 Okt 2020, 20:38

CX315DLEDM nije oznaka panela. Samo da se zna. To je opšta oznaka gde mogu da budu ubačene različite matrice.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”