Vivax LCD TV3205 ima OSD nema sliku

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
nidjabo
_
_

Vivax LCD TV3205 ima OSD nema sliku

Post napisao nidjabo » 14 Nov 2012, 19:16

Dobio sam na popravak navedeni LCD.
Greška na TV-u je da kad se upali, ton postavi na maksimum, radi OSD, Menu itd, TXT, EPG... sve osim slike programa. Niti tv program niti bilo koji video signal sa priključaka ne prolazi.
Naručio sam preko eBay iz Engleske drugu digitalnu ploču (ista oznaka i podoznaka ploče CV109H V2.0) ali zanemario sam da je ploča od 37" TV-a neke druge marke pa više nema nikako slike.
Zamjenio sam memorijske čipove sa jedne na drugu ploču i nova ploča je imala simptom isto kao stara, a stara kao ova nova sa eBay-a
Zaključak je da je stvar u softveru a ne hardveru.
Memorijski IC je 25X32VSIG
Zanima me kako doći do softvera za navedeni TV ili još bolje već programiranog IC-a
Pozdrav ekipi

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Vivax LCD TV-3205 ima OSD nema sliku

Post napisao Damiru » 14 Nov 2012, 19:19

Pravila foruma
NOVA TEMA (NASLOV): U naslov teme upišite samo TIP, MODEL/ŠASIJU I KVAR ! Sve oznake pišete velikim slovima bez crtica i razmaka u nazivu MODELA.
NOVA TEMA (POST): U post upišite opet iste podatke iz naslova, oznaku sa osnovne ploče. Ako ne znate o kojoj se šasiji radi popišete par glavnih komponenti. Zatim ukratko opišite koje ste sve radnje preduzeli prilikom servisiranja, budite što precizniji , ali kratki. Kod LCD TV uz model i šasiju upisati oznaku panela, T-CON boarda, invertera i napajanja.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim otvorimo svoj prvi post (UREDI) i dopišemo u naslov REŠENO/NEREŠENO/INFO.
MOLIMO VAS DA KOPIRATE SLEDEĆE U NOVU TEMU klikni na "Obeleži sve":

CRT:
FIRMA:
MODEL:
CHASSIS(oznaka šasije):
PCB(oznake na štampanoj ploči):
MCU(procesor):
EEPROM:
VERTIKALA:
AUDIO:
VIDEO:
SMPS (mreža):
FBT (vn trafo):
TUNER:
KVAR:
OPIS KVARA:

LCD:
FIRMA:
MODEL:
CHASSIS(oznaka šasije):
PCB(oznake na štampanoj ploči):
MAINBOARD:
PANEL:
T-CON BOARD:
INVERTER:
SMPS (mreža):
KVAR:
OPIS KVARA:

Kod brendiranih, poznatih proizvođača ne morate unositi sve detalje, dovoljno je: Firma, Model, Šasija. Oznaku modela pišete bez crtica i razmaka !
**bez ovih podataka smatraćemo da niste ni otvorili aparat ili ste nestručno lice! Hvala Vam što se pridržavate pravila foruma.
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”