Problem sa slikom LG 32LH3000 ***

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
nelektronik
_
_
Contact person: Nemanja
Specialty: computers

Problem sa slikom LG 32LH3000 ***

Post napisao nelektronik » 05 Apr 2012, 10:27

DSCN7593.JPG
slika nakon paljenja
firma: LG
model: 32LH3000
mb: LD91A/G
panel: 32"
t-con board: LC320WUN
invert: 6632L-0601A
Nakon uljucivanja lcd-a pojavljuju se vertikalne linije na sivo beloj pozadini i vrlo malom povrsinom u samom vrhu panela slika(audio je stalno prisutan),posle 15tak minuta sepojavljuje "slika' u smeru na dole-postepeno ..Tako do same polovine panela i tu stane dole je non-stop crno.Naponi su ok 24,12 i 5v,nema nekog veceg pregrejavanja komponenti niti fizickih ostecenja stampe...Kupio sam elektrolite mreze i ulaznog dela napajanja na m.b. koji su smd i zamenicu ih...

nelektronik
_
_

Re: Problem sa slikom LG 32LH3000

Post napisao nelektronik » 05 Apr 2012, 10:30

posle 15 tak min
Prilog
DSCN7595.JPG
nakon 15 min

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 05 Apr 2012, 14:54

...Kupio sam elektrolite mreze i ulaznog dela napajanja na m.b. koji su smd i zamenicu ih...
Zamijeni te komponente kad si vec kupio i probaj. Inace, par puta sam imao slucaj, doduse ne na LG aparatima, da ovakvu gresku pravi sam panel.
Alexa

KASA1
gxu
gxu
Specialty: tv-multimedia

Post napisao KASA1 » 08 Apr 2012, 21:08

Vjerojatno neispravan lcd panel (display board).Sličnu grešku imao na Philipsu i Samsungu.

acavplana
_
_
Contact person: Aleksandar

Post napisao acavplana » 14 Apr 2012, 15:45

Kolega pokusaj da popravis taj panel. Vec sam nekoliko popravio do sada. Dakle,panel mora da se rasturi,iznad samog panela ispod zastitnog lima se nalazi stampa koja je preko fletova povezana sa samim panelom. Na njoj ima ispitnih tacaka tipa GVL,GVH,VGH,VGL itd e sad moras uporediti signale sa te ploce i sa bocne ploce panela (na kojoj ima istih ispitnih tacaka). Sa koje strane se nalazi bocna ploca na panelu zavisi od samog panela,ali najcesce je sa suprotne strane od konektora za lampe. Uporedi signale sa bocne ploce i gornje ploce,negde ces sigurno naci razliku a signali moraju biti isti. Ako naidjes na razliku signala,to znaci da je konakt flet kabla sa panelom popustio (zbog zagrevanja panela) i potrebno je samo parcetom veoma tankog "licnastog" kabla spojiti tacke na bocnoj i gornjoj ploci. Meni se na vecini panela desavalo da se signal GVL razlikuje na plocama i samim spajanjem tih tacaka dobio bi normalnu sliku panelu. Ne secam se tacno mislim da je napon na toj tacki negde u rasponu od 5 do 8 volti. Vredi probati,ja sam do sada uspevao da popravim panel. Pozdrav.
Postoje dve vrste automobila Mercedes i ostali

nelektronik
_
_

Post napisao nelektronik » 15 Apr 2012, 11:37

Aco v plana , kao i sve kolege hvala na odgovoru ,probacu i obavesticu u koliko dodje do uspeha,licno mi se desavalo da lcd-ove koje prave ovakve i slicne probleme rasturim i da kazem" uvijem po obodu panela,i za divno cudo prorade sto potvrdjuje tvoj odgovor,znaci da se na toj stampi desavaju promene usled pregrejavanja odn.grejanja samog uredjaja kada je zatvoren...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”