BEKO HS221520 ne gasi crvenu lampicu

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
shonex
_
_

BEKO HS221520 ne gasi crvenu lampicu

Post napisao shonex » 05 svi 2020, 17:40

Postovanje,
Friz je star par meseci i radio je ok do pre par dana. Majka ga je tada otvarala da nesto izvadi i tada je upalio crveno svetlo i nije ga gasio dan ipo. Rekao sam im da ga kratko iscupaju sa mreze i ponovo ukljuce posle 5min i to je pomoglo. Jutros ga je ponovi otvorila da nesto uzme i ponovo ista stvar. Ovaj put nista ne pomaze i crvena se ne gasi. Probali su da ga podese i na manji broj - nista. Stvari unutra ne deluju otopljeno. Radijator nazad ne deluje da je topao (po njihovoj proceni)

Neka ideja? Unapred hvala
Nenad
P.S. Znam da je u garancji ali ako je neka glupost radije bi da nikog ne zovu.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: BEKO HS221520 ne gasi crvenu lampicu

Post napisao jaro » 05 svi 2020, 18:44

Zovi servis.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

shonex
_
_

Post napisao shonex » 05 svi 2020, 19:42

Hocu ako bas nista ne mogu da uradim. U elektronici/elektrici sam 35 godina pa daj bar neko pojasnjenje - da nesto naucim i da me servis ne zavlaci ako ga vec zovem.

Pozdrav!

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 05 svi 2020, 21:19

Evo i nasiroko: ja ne servisiram rashladu, ali cim te nesto zeza u garantnom roku, ODMAH zoves servis dok nije kasno, obzirom na opstepoznate trenutne kvalitete aparata (i svega ostalog), a ako te zavlace, ti njih zoves opet, pa ko pobedi.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

shonex
_
_

Post napisao shonex » 05 svi 2020, 21:45

Istina - na to se svodi...

Ako zaluta jos neko kome jeste rashlada bliska neka baci makar sta se ocekuje kao neispravno u ovakvom slucaju.

Pozdrav!

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 05 svi 2020, 22:24

Zašto stedite reci? Imas friz
To je frizider ili zamrzivac?
Ne moramo svi da googlamo po modelu tvog aparata da znamo sta posedujete. Napisi opisi.......ne naplacijemo utrošena slova.
Po pominjanju crvene lampice pretpostavljam da je zamrzivač u pitanju. Opet kakav? Sandučar ili no frost ili...? Ako si siguran da je aparat korišćen po uputstvu, da vrata nisu predugo bila otvorena, da nije unesena velika količina toplih namirnica, pozovi servis ako je aparat vec u garanciji. Pripremi vazeci fiskalni racun i garantni list.
SIMkom

Kole
_
_

Post napisao Kole » 06 svi 2020, 08:15

I ja se zalažem uvek za samostalnu popravku kad je to moguće. Ali ne u garanciji. Ako čitaš uslove garancije, uvek ćeš videti da garancija ne važi ukoliko je neovlašćeno lice vršilo popravku ili prepravku na uređaju. Prema tome, NE DIRAJ UREĐAJ POD GARANCIJOM AKO NISI SERVISER IZ OVLAŠĆENOG SERVISA, inače im daješ mogućnost da te se otarase potpuno legalno i da im ne možeš ništa.

Sve što ti možeš da učiniš, to je da ga otopiš od svakog leda, da staviš nastavak sa četkom na usisivač i očistiš pozadi od prašine i da proveriš vaser vagom da li stoji idealno ravno. Posle toga uključi, ako to ne pomogne i problem ostane, zovi servis.

Svakim drugim postupkom prizivaš da ti propadne garancija i da iz svog džepa platiš popravku uređaja ako je isplativa i moguća. Ili još gore da budeš prinuđen da kupiš drugi. Toliko od mene.

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mića

Post napisao bimba1958 » 06 svi 2020, 09:17

mnogo vazno je da stoji pod vaser vagom?Zovi servis!!
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 06 svi 2020, 11:14

Pa ne znam to, ja sam hobista. Činjenica jeste da u svakom korisničkom uputstvu za frižidere, zamrzivače i veš mašine piše da treba da stoje na ravnom i da ako ne leže treba ih izravnati. Za veš mašine znam zašto - ako ne leži na ravnom pomerala bi se kod centrifuge, a za frižidere i zamrzivače ne znam razlog. Možda zbog kompresora ili ako ne leži ravno krive se vrata i guma? Ali ovo samo nagađam.

shonex
_
_

Re:[reseno] BEKO HS221520 ne gasi crvenu lampicu

Post napisao shonex » 11 svi 2020, 13:38

Znam da se teme automatski brisu u ovom delu foruma, ali ako ikome bude znacilo....

Serviser je zamenio freon i neki filter. Ja kao frigo-duduk jedino da zakljucim da je u pitanju kontaminiran freon (fabricki).

Hvala svima, i koji su savetovali i koji nisu
Nenad

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”