Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Stefan7
_
_
Specialty: consumer

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao Stefan7 » 30 Mar 2020, 05:59

@Gundolf1 Taj beli deo treba da bude osigurac koji se povuce na gore i onda lagano izvuces flet kabl.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao alexa_pg » 30 Mar 2020, 10:15

Izgleda da ti slabo razumijes nas jezik jer mi ti jedno pricamo a ti drugo radis. Nije ni cuda s obzirom da si iz Bangladesa.
Sve kolege ti kazu da ugradis komplet traka A i B a ti pitas "zar mora sve" i pominjes kako imas samo deset dioda.
Kad prodje sva ova muka oko korone, naruci kompletne trake, ugradi nove i rijesio si problem. Ako je problem uopste do LED u pozadinskom.

Ako ta tecnost koju pominjes ne provodi struju, ne znam zasto ti uopste smeta i zasto bi je cistio. Moguce je da je to neki fabricki premaz citave ploce. Ako je aparat do sada radio tako, neka ga i dalje. Da se nesto prosulo po aparatu bilo bi i po unutrasnjosti aparata a ne samo po stampanoj ploci.
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

kosmajac
gx
gx
Contact person: Miso
Phone number: 0038757226666

Post napisao kosmajac » 30 Mar 2020, 14:32

Ta tecnost ,
to one gume za hladjenje procesora i stabilizatora ka limu ispod ploce
pustaju iz sebe tecnost , prodje kapilarno kroz rupice na ploci,
tako da izgleda kao da je poliveno .
Isto kao i u daljinskom kada guma pusti tecnost.

Gundolf1
_
_
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Gundolf1 » 30 Mar 2020, 15:58

alexa_pg je napisao:
30 Mar 2020, 10:15
Izgleda da ti slabo razumijes nas jezik jer mi ti jedno pricamo a ti drugo radis. Nije ni cuda s obzirom da si iz Bangladesa.
Sve kolege ti kazu da ugradis komplet traka A i B a ti pitas "zar mora sve" i pominjes kako imas samo deset dioda.
Kad prodje sva ova muka oko korone, naruci kompletne trake, ugradi nove i rijesio si problem. Ako je problem uopste do LED u pozadinskom.
To i ja kontam ono sto se pokazuje i na you tube jest DA pozadinsko osvjetlenje radi na vlastitim napajanju kad znaci i otkacim ekran(staklo) i sklonim ga lijepo vidim da mi sve Led lijepo sijaju,mozda nije do pozadinskog osvjetlenja??Ako opet mislite da jest mogu probati sa zamjenom.Takodje necu vise cistit mislim da je to sad ok.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 30 Mar 2020, 16:48

Moramo da budemo jasni tj. precizni u pisanju.
1. Kad se kaze da nema slike, moze da bude da nema pozadinskog osvetljenja i tada je ekran mracan. Nema slike.
2. Drugi slučaj je kada nema slike ali pozadinsko radi, tada ekran moze biti taman, siv ili bijel. Sve zavisi sta je neispravno.
Po ovome sto sad pises, ti kazes da sad nema slike ali pozadinsko radi. Greska moze biti od maticne ploce do t-con modula.
S obzirom da ti se dasava da na mrdanje dodje slika, ocigledno neki od konektora prekida.
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 30 Mar 2020, 19:31

Ovaj drugi slucaj vjerovatno smo rijesili pozadinsko,flet kabal na strani T-cona malo je ostecen jedan kontakt na fletu neko je to skido il su u fabrici pogrijesili al nije puno cosak fali,nebi reko da opet nema spoj ali izmjericu omski izmjerit spoj te vezice od maticne do T-cona.
Evo sad radi nakon sto sam na ugasenom TV-u jace cikno flet unutra moram nekako ga otkacit pa ocistit ima na konektoru strelica prema u pravcu fleta,a crna plastika je nabijena na iglice i drzi flet da ne ispadne probacu nekako izvuci,dobre su sanse da tu prekida.
Prilog
flet.jpg
Ovo je taj flet,on je utaket i zalijepljen u ovaj crni dio koji se gura u konektor,jos su stavili dva osiguraca koji drze ovo crno da ne ispadne a inace ga jako tesko izvadit,cistio sam konektor alkoholom i ovo crno ponovo nabio na flet i zalijepio elasticnim ljepilom,pa cu kad se dobro osusi gurnuti sve komplet u konektor na ploci,nadam se da je tu bilo labavo da nije displej u pitanju :)

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 02 Apr 2020, 00:57

Evo ga radi zalijepio flet i kad se dobro osusilo sve vratio nazad u konektor sreca nisu iglice iskrivljene,to je izgleda malo fabricki propust umjesto da su jednostavno stavili flet i ugurali ga u uticnicu,oni ga zalijepili pa ugurali u konektor sa jos zakivcima na krajevima,Sony nebi bio Sony kad nebi pravio konplikovano,jos se tekucina sa gumenih hladnjaka koja ne provodi,moguce razlila i ispod kontakata fleta gdje ostvaruje T-con kontakt sa plocom.Nadam se da ce to potrajati i da nije do ekrana.Ako to bude dobro radilo bez pomjeranja TV-a jos cu flet zalijepit i Neostikom za njega imam posebne rijeci hvale,odlicno je ljepilo i zalijepiti flet izolirkom za kuciste.Javim pozz :pivopije:

Sad opet radi vec danima izgleda da je u konektoru flet gubio kontakt pri njegovom pomjeranju jos je ii sve bilo masno od one tekucine sa hladnjaka,nadat se da nije ekran ipak,primjetio sam neke fleke po njemu na sredini kao da je rjedji na nekim mjestima.Hvala na pomoci toliko za sada 01ziveli

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”