Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Gundolf1
_
_
Specialty: tv-multimedia

Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao Gundolf1 » 06 Mar 2020, 22:17

TV pojavi se logo Sony ugasi ekran pa crvena blinka 6x,sumnjo sam na Led diode i nasao jednu u spoju.Zamolio bih ako neko ima shemu ili moze pomoci u odredjivanju oznake diode kako bih nju ili zamjensku mogao poruciti preko interneta njih vise srecom jexsad najvjerovatnije jedna stradala.Prilazem vam sliku diode skinio sam je duvaljkom izgleda kao mali tranzistp tranzistor sa hladnjakom i dva izvoda kratko spojena.Imam samo neke led diode iz Hisense TV 32" probao bi s njom ima samo dva limica malo veca, slikacu da vidite.Hvala pozdrav...
Prilog
donja lemna2.jpg
donja lemna2.jpg (10.86 KiB) Pregledano 318 puta.
gornja strana.jpg
gornja strana.jpg (15.04 KiB) Pregledano 318 puta.
led1.jpg
sl3.jpg
Zadnja izmena: Gundolf1, dana 28 Mar 2020, 02:40, ukupno menjano 4 puta.

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju

Post napisao vlatkocopa » 07 Mar 2020, 07:02

Menjaj komplet trake A i B,kod mene su sve svetlele i me isto zezao...
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 08 Mar 2020, 00:38

Diode bi trebale biti 3V Samsung 3228 oznake SPBWH1320S1EVC1BIB,... preporuka za zamjenu kompleta traka i dalje stoji.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 08 Mar 2020, 02:10

Svaka cast,vidjecu da ih porucim 100-tinjak komada za rezervu zamjenicu zasad ovu sto je jedina u spoju,nasao sam kod prodavaca neku i pinski kompatibilnu,napon 3V,350mA vjerovatno,a sto se tice zamjene svih vlasnik nece puno da ulaze,vidio sam na you tube oni sto odrezu tu diodu na traci pa zicama zaleme drugu sa komadicem druge ploce,valjda da je nebi sprzili duvaljkom kad zele iskoristit zalemljenu sa neke druge ploce,jel ti nastavci uticu na kvalitet slike?Hvala na velikoj pomoci javim sta sam napravio...

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 09 Mar 2020, 09:11

Gundolf1 je napisao:
08 Mar 2020, 02:10
...vidio sam na you tube oni sto odrezu tu diodu na traci pa zicama zaleme drugu sa komadicem druge ploce...jel ti nastavci uticu na kvalitet slike?...
U principu ne, pogotovu ako su s originalne trake i montirani na istu visinu.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 09 Mar 2020, 23:47

Probo ljudi i lijepo je radio,dobra slika poslje opet se ugasio,moracu zamjenit ostaloh devet dioda pa vam javim.Hvala pozz

Stefan7
_
_
Specialty: consumer

Post napisao Stefan7 » 10 Mar 2020, 07:15

@Gundolf1 Kao sto su ti kolege vec napisale, prava stvar je zamena svih traka sa novim (jeste skuplje ali jbg). Iz iskustva mogu da ti kazem da pojedinacna zamena dioda ne traje, radi lepo par meseci pa crknu neke od dioda koje nisu zamenjene zato sto su istrosene, ostecene itd (verujem da se kolege slazu). Narod kao narod je zeznut hoce za male pare da im se uredjaj vrati u fabricko stanje, ispocetka da radi 2,3,5 godina kqo u garanciji.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 10 Mar 2020, 10:56

Pa, što da ne? Svako ima pravo na želje.. :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stefan7
_
_
Specialty: consumer

Post napisao Stefan7 » 10 Mar 2020, 12:13

@fanzo Tu si u pravu.

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 15 Mar 2020, 22:20

vlatkocopa je napisao:
07 Mar 2020, 07:02
A i B traku u istom nizu kao ovaj znak -- ?Ima svaki red A i B sekciju. :pivopije:

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » 15 Mar 2020, 22:29

A i B sekcija razlike u diodama.jpg
A i B sekcija razlike u diodama.jpg
Postoji li kakva razlika u Led diodama A i B sekcije da se primjetit da sve na A sekcijama nemaju skroz isti broj na trakama kao trake u B sekcijama?Cak su male naljepnice kao sto se vidi na slici na B sekcijama ruzicaste a na A zelene.Smije li se zamjeniti mjesta A i B trakama?Pozz hvala
Probao bez displeja upalio tv sa led lampama i lijepo sve rade sad nakon zamjene one u spoju,upalim pa ugasim uopste negasi TV,moze li takodje biti do displeja? :-) :-)

TV je za sad rjesen zamjenom samo jedne diode u spoju,TV je izgleda imao i neku stranu tekucinu koja nije izgledala kao fabricka,moguce masnoca od kuhanja pa sam ocistio alkoholom,jos su bili negdje oksidirali kontakti na konektorima led traka sumnjam,sve ih vadio pa vraco i za sad je rijen imam i rezervnih dioda ako poslje bude trebalo.Moguce da TV i nije puno star.Pozdrav svima do sljedeceg druzenja. violina 01ziveli

Na zadnjoj slici se cak vidi koliko je cip mediatek necim namazan sto lici na masnocu mogla bi biti isparenja od kuhanja ili je fabricki namazano,sta mislite?Takobje bilo i s druge strane pa sam ocistio...
Prilog
lampe se vide (1).jpg
Sta bi ovo moglo biti jel neke lampe sijaju jace ili sam one papire okrenuo naopako?
lampe se vide (2).jpg
na kraju.jpg
Rijeseno je okretanjem folija debela ide ispod ekrana lijepo se zakaci u zareze blizu gumica za sad je rjesen TV nadam se da ce potrajatmogu ici spavati :)
nepoznata tekucina ploca.jpg
Jeli ovo fabricki uradjeno previse je neke tekucine bas je ima puno ako zumirate mozete vidjet ?
nepoznata tekucina tv led.jpg
Neka tekucina jel ovo normalno da cistim?
tekucina nepoznata ploca tv.jpg
nepoznata tekucina po elektronici SMD jel to treba tako fabricki uradjeno?
tekucina nepoznata tv ploca.jpg
ova tekucina na SMD komponentama jel ovo fabricki ako nije da cistim alkoholom ako smijem 70 % imam?

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » Danas, 02:06

Tv se vratio sa istim problemom ako mozete samo pogledat slike ploce dio ploce je necim namazan fabricki ili je tekucina od kuhanja ona isparenja?Hvala pozz

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao vlada69 » Danas, 07:54

Ne znam od čega je zamašćeno , to sam i ja primetio kada sam na tim modelima menjao led diode . Ja sam prao sa nitro razređivačem , može i sa medicinskim benzinom. Tv ti se vratio jer ti je opet ne ispravna neka led dioda , jedino pravo rešenje ti je da ih sve zameniš.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao alexa_pg » Danas, 09:08

Gundolf1 je napisao:
06 Mar 2020, 22:17
...sumnjo sam na Led diode i nasao jednu u spoju...
Zbog jedne diode koja je u spoju (kratak spoj) nikada nisam imao slučaj da je reagovala zaštita i gasila aparat zbog toga. Zaštita reaguje samo na veći broj dioda ako su u kratkom spoju ili ako je neka u prekidu što mislim da je kod tebe slučaj. Diode na Sony aparatima znaju tako da se ponasaju. Jednostavno rečeno, znaju da prekidaju.
Iz tog razloga kolege su ti preporucile da ih sve zamijenis.
vlatkocopa je napisao:
07 Mar 2020, 07:02
Alexa

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » Danas, 15:25

Hvala puno svima jel vi savjetujete bas Sve led diode da zamjenim ili samo ovu traku gdje bila dida u spoju i donje desno traku u istoj horizontalnoj liniji?

Gundolf1
_
_

Post napisao Gundolf1 » Danas, 15:28

vlada69 je napisao:
Danas, 07:54
Ne znam od čega je zamašćeno , to sam i ja primetio kada sam na tim modelima menjao led diode . Ja sam prao sa nitro razređivačem , može i sa medicinskim benzinom. Tv ti se vratio jer ti je opet ne ispravna neka led dioda , jedino pravo rešenje ti je da ih sve zameniš.
Mozel 70% alkohol etanol medicinski za ciscenje smd elektronike ili da trazim nitro ili benzin medicinski?Pozz, hvala ti

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”