LG S12AN

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: goranfri, alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
gti16v
_
_
Pridružio se: 26 Apr 2018, 22:52
Specialty: automotive

LG S12AN

Postod gti16v » 27 Apr 2018, 00:00

Klima LG inverter S12AN nakon nekoliko minuta rada bi prestala sa radom, zatvorila krilce i power lampica bi blinkala 5 puta. Ovl. servis je utvrdio da je kvar u elektronici spoljne jedinice, a zamena elektronike novom košta koliko i neki nov vivax inverter :!:

Iz iskustva su mi rekli da je najverovatnije stradao IPM modul, ali da oni menjaju samo kompletnu elektroniku. Imam želju da pokušam sa reparacijom elektronike, oznaka ploče je 6871A10128K, svaki savet je dobrodošao, kao i preporuka za neki servis ili servisera koji se profesionalno bavi time i ima znanja i volje da se pozabavi time jer sam zaista zadovoljan kako je sam uredjaj do do sada radio i pokušao bih da popravim kvar radije nego da je dam u staro gvožđe.

Slika modula je u prilogu, da li vredi pokušati popravku i odakle početi?
Prikačeni fajlovi
IMG4486.jpg

Korisnikov avatar
sim
gxu
gxu
Pridružio se: 09 Jul 2009, 21:43
Kontakt osoba: Ivan
Fiksni telefon: 0038162303936
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: LG S12AN

Postod sim » 27 Apr 2018, 01:41

Pokusaj kontaktiraj memberlist.php?mode=viewprofile&u=3376 on je iz BG mozda ti moze pomoci.
Servis te elektronike je veliki zalogaj cak i za iskusnog elektronicara tako da ne treba to svako da se igra sa tom plocom.
Lg je lg i nikad nece biti u klasi vivaxa.
SIMkom

Povratak na “HOBI Servisiranje”