Samsung RL39WB frizider

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: goranfri, alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Korisnikov avatar
mesecar
___
___
Pridružio se: 26 Sep 2006, 23:32

Samsung RL39WB frizider

Postod mesecar » 20 Jul 2017, 22:25

Pozdrav prijatelji,

u frizider sam dobio prosle godine na poklon od prijateljice, pre nego sam ga uzeo na njemu su se izredjala 3 majstora.
Zena nije znala da mi kaze sta su sve radili ali iz opisa sam zakljucio da su dopunjavali freon, menjali elektroniku, nosili vracali...

Posle nekog vremena i probnog rada kod mene ustanovio sam da motor nije u redu (u nekom trenutku se pregreje, odradjuje zastita, prestane da hladi...). Problem je bio sto je umeo da radi po nedelju, dve, kako treba da bi onda jednostavno poludeo...
Motor je zamenjen u januaru i frizider je proradio, posle dva-tri meseca mi se desilo da je gonji deo (frizider) prestao da hladi. Uzrok je bio led na isparivacu u zamrzivacu.
Otvorio sam, otopio sve je proradilo...
Kako je doslo leto taj ciklus je sve manji, sad moram da otopljavam na dve-tri nedelje. Pa je stoga red da se ovo popravi...
Grejac je u redu, elektroniku sam pregledao izgleda sve ok.
Jedan od provodnika od elektronike do konektora grejaca mi je u prekidu. I ne znam kako da dodjem do njega.
Frizider pozadi ima poklopac, sve je ispod njega.
Ima li nacina da ga Bili iskopa?
Savet, resenje?

Korisnikov avatar
miodrag popovic
gx
gx
Pridružio se: 08 Nov 2006, 21:08
Fiksni telefon: 013/353-463
Specialty: tv

Re: Samsung RL39WB frizider

Postod miodrag popovic » 20 Jul 2017, 22:35

Tvoj frižider.Pa stavi provodnike nove izvana,iznutra pusti mašti na volju.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnikov avatar
mesecar
___
___
Pridružio se: 26 Sep 2006, 23:32

Postod mesecar » 20 Jul 2017, 22:42

to je bas izuzetno mastovito...
Kako da udjem do konektora? Busilica je zakon ali ne bih bas... Ipak se taj frizider vidi, ne stoji u podrumu.

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 20 Jul 2017, 23:25

Možda termo osigurač?

Korisnikov avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 11 Jun 2009, 14:42

Postod frigoservisbata » 20 Jul 2017, 23:44

Dobro razmisljanje Stolle.Ja sam na njima imao najcesce problema sa grejacem ili termo osiguracem..Sad tacan model ne znam,al svi su oni slicni.Kod njih je problem sto se grejac ne menja posebno,vec zajedno sa isparivacem.Proveri i sonde!Moze i do njih da bude..Ne znam da li ima tajmer za otapanje ili elektroniku?hoce i tajmer da crkne...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Povratak na “HOBI Servisiranje”