Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi[RJESENO]

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
KASA1
gxu
gxu
Specialty: tv-multimedia

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao KASA1 » 20 Jun 2020, 09:24

Gundolf1 je napisao:
19 Jun 2020, 22:21
...a ja cu sad probati mjenjati ove led trake. :pivopije:
Konačno,... ostavi se nanda i prčkanja po nepotrebnim stvarima.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Gundolf1
_
_
Specialty: tv-multimedia

Re: Sony KDL-40R455B led dioda u spoju zamjenjena rade sve led bez displeja,sa prikljucenim displejem se TV gasi..

Post napisao Gundolf1 » 24 Jul 2020, 07:03

1.jpg
Ljudi hoce moci diode sa ovih Hisense traka radit u mome TV-u,jesu li isto 3V i po struji mogu?Odgovaralo bi mi caki da odlemim po jednu jednu pa da ubacim u TV sa Hisense trakama,ostavio bi ih unutra ako slika bude dobra.Bile su u tom Hisense dvije trake po 6 led ovih cini mi se. :pivopije: Mislim da su vjerovatno dobre,radile su samo bio panel razbijen u tog TV-a.

MBL-32035D306KZA-V1

Ove mogu spajo sam ih i u Hisense tv gdje su bile imam 3 trake po sest led dioda a na svakoj je traki napon 18V,znaci da su po 3V,ali mi nisu trebale za probu u Sony TV mozda i ugradnju sa improvizacijom,samo je bitno da TV radi,nadjoh jos jednu diodu u gornjem desnom uglu crkla,radila je duvaljka ova se raspala dok sam je skido :-),zatim sam ocistio kontakte i obicnom lemilicom zalemio drugu koja ima plus na malom izvodu sad TV masala 8) opet radi,sigurno razumijete da musteriju nastojim izlagati sto manjim troskovima :mrgreen: ,zamjena svih traka nije za musteriju isplativa,nadam se da ce potrajati ovaj put a drzim spremne desetak rezervnih led dioda dok ne nabavim jos.Inace sam se sad uprakso mjenjati ove led diode smd koristim lupu i ostar spic ide dobro. :pivopije:

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”