BEKO kombinovani frizider DNE 40000

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
shonex
_
_

BEKO kombinovani frizider DNE 40000

Post napisao shonex » 11 Feb 2020, 15:12

Frizider uopste ne ledi u delu za friz a potrosnja je nenormalno visoka, oko 750W Ranije je menjan kompresor i radio je kako treba do skora. Ima li smisla pokusavati nesto jer je star oko 7g Neka ideja?

Pozdra,Nenad

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: BEKO kombinovani frizider DNE 40000

Post napisao sim » 11 Feb 2020, 20:59

Ne stedi na recima, opisi problem lepo. Da li radi kompresor i koliko dugo......
7 godina nije mnogo star uredjaj. Sve zavisi u kakvom je stanju kako je odrzavan itd.
SIMkom

shonex
_
_

Post napisao shonex » 12 Feb 2020, 11:15

Cao,

kompresor radi duze nego uobicajeno, ali postoje periodi kada se ugasi. Tada se i dalje cuje ventilator, ali se tu i tamo i on ugasi sto je cudno jer ni u jednom momentu frizider u delu za friz ne postize neku temperaturu osim ponekad par stepeni ispod nule. Hranu u vecoj kolicini svakako ne mrzne osim ponekad posudu sa ledom. U delu za frizider se cini da je temperatura ocekivana, oko 5 stepeni plus minus. Ranije, dok je bio nov kompresor radi mozda 5min i kada se ugasi, nista se nije culo u pauzama od mozda 10 ili vise minuta. Onda je zamenjen pre oko godinu ipo kompresor. Pa je opet imao problem da kompresor krene i vrlo brzo stane. Onda je tadasnji majstor, rekao da se zameni i
dt.jpg
Posle toga radi opet izvesno vreme, i onda krece ovo poslednje: Trosi 3.5A (750W), ne hladi friz i retko se gasi.

NAdam se da je bar nesto jasnije. Ja sam elektronicar pa ovo radim kad mi je bas do nekoga stalo :) Zato mozda ne baratam adekvatnim detaljima i terminima.
Pozdrav, Nenad

Kole
_
_

Post napisao Kole » 12 Feb 2020, 14:17

Ja mislim da treba da probaš da popraviš, skupi su frižideri, čak i polovni. Ovako kao laik mogu da ti kažem da proveriš gume na vratima, da li dobro dihtuju. Isto, da nema neke veće količine leda u frizu. Ne verujem da je kompresor oslabio posle godinu i po dana, čak i uz današnji nekvalitet na svim poljima. A možda i nedostaje freona?

To su neke moje ideje, ali će majstori svakako moći da daju bolje savete.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 12 Feb 2020, 16:11

Ne znam da li taj friz ima grejac, niti koliko bi isti bio jak, ali mislim da je 3.5A, previse, ili nemas dobar ampermetar.
Zadnja izmena: jaro, dana 12 Feb 2020, 20:50, ukupno menjano 1 put.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

sim
gxu
gxu

Post napisao sim » 12 Feb 2020, 19:56

Moras da nadjes šta trosi tih 3,5A.
SIMkom

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 13 Feb 2020, 08:12

Povezi samo kompresor direktno pa izmeri amperazu.moguce da je sistem delimicno zacepljen.Ne znam koji je model ovog uredjaja,dal je obican ili no-frost sa obzirom da I'ma tajmer.jesu li na tajmer povezans sva 4kontakta ili samo tri kontakta.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

shonex
_
_

Post napisao shonex » 13 Feb 2020, 11:55

Prvo, hvala na odgovorima. Kupili smo novi tajmer jer se stari cudno cuo i drugar je upravo na strujomer 'izmerio' novu potrosnju. Pala je sa prethodnih 0.7kWh na 0.1kWh, tako da mislim da je tajmer 'zalepio' u polozaju defrost. Frizider inace jeste no-drost, pa sigurno ima i grejac. Sad, ne bi on trebao da vuce taj visak od 650W, to je sigurno jer etiketa kaze da je u defrost modu potrosnja 202W
beko.jpg
Moj jedini rezon je da je mozda grejac negde prso i spojio sa trecinom otpora na masu, podigao snagu i ranije sahranio tajmer. Ostaje da i to proverim, ali bar je privremeno pala potrosnja, jer je ovako ozbiljno udarao na mesecni racun.
Pozdrav!

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 13 Feb 2020, 12:05

Vecina no frost uredjaja I'ma zastitu od pregrevanja(bimetalnu).znaci ako dodje do mehanickog zaglavljivanja tajmera,da ne bih grejac pregoreo,prgori zastita grejaca I vise uredjaj nema otapanje.takav uredjaj bez otapanja moze da radi svega dva Dana,dok se isparivac ne okuje ledom I opet ce biti da friz ne radi.tako da cisto sumnjam da si problem resio do kraja
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

shonex
_
_

Post napisao shonex » 16 Feb 2020, 20:40

Na kraju sam se setio jos jednog poznanika koji radi iskljucivo klime... Covek je na osnovu potrosnje odmah rekao da je kompresor verovatno 'premostio' deo namotaja i da je za zamenu. Dao nam je telefon frigomehanicara kod kog je ucio zanat pa cu napisati kako se sve zavrsilo kad covek odradi svoje neki dan iza vikenda. Jos jednom - hvala svima koji su pokusali da pomognu. Crnjak je sto je drugaru juce evo otisao i TV pa cu kao neka drugarska opcija probati i tu da dobijem neki savet na ovoj temi i da ako mogu probam nesto pre servisa :(

sim
gxu
gxu

Post napisao sim » 16 Feb 2020, 22:54

Kompresor moze da povlaci 3.5A ali samo na nekoliko sekundi. Sa tom amperazom veoma brzo bi ga iskljucila bimetalna zastita. A ti rekao sa kompresor radi dugo.
Ako je kompresor stradao za godinu dana verovatno nesto nije uredu. Neadekvatan kompresor, lose namesten napunjen..., ili problem u rashl. sistemu. To vec majstor mora da utvrdi.
SIMkom

shonex
_
_

Post napisao shonex » 17 Feb 2020, 20:22

Upravo tako,

Nesto nije odradjeno pri tom poslednjem servisu kako treba. Kompresor definitivno vuce 3.5A i to konstantno. Nije u pitanju samo nekoliko sekundi. Drugar ce ili pozvati majstora koji je preporuka, pa neka opet servisira ili ce prelomiti i na rate uzeti nesto novo. Hvala svima na savetima!
Nenad

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”